Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: TFA Square Plus 35.1121.IT  (Przeczytany 3932 razy)

Offline szaniu

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TFA Square Plus 35.1121.IT
TFA Square Plus 35.1121.IT
« dnia: 27 Grudnia, 2015, 17:49:58 »
Dzień dobry! Witam wszystkich jeszcze świątecznie :)
Może ktoś posiada z Was stację pogodową TFA Square Plus 35.1121.IT?
Mam pytanie czy wykres historii ciśnienia (pressure history) czyli te kilka słupków to musi migać (od prawej do lewej pojawiają się słupki po kolei)?
Nie mogę nigdzie znaleźć czy tak ma być czy może jest problem z odczytaniem jakiś danych.

Pozdrawiam!

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

TFA Square Plus 35.1121.IT
« dnia: 27 Grudnia, 2015, 17:49:58 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: TFA Square Plus 35.1121.IT
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudnia, 2015, 23:55:56 »
(...) Mam pytanie czy wykres historii ciśnienia (pressure history) czyli te kilka słupków to musi migać (od prawej do lewej pojawiają się słupki po kolei)?
Nie mogę nigdzie znaleźć czy tak ma być czy może jest problem z odczytaniem jakiś danych. (...)

Tak, migają i jest to poprawna funkcjonalność. Słupki w ten sposób "odświeżają się" i zmieniają swoją wysokość wraz ze zmianą ciśnienia. Od prawej pokazywane jest bieżące ciśnienienie a im dalej w lewo tym dane bardziej historyczne.

Prezentacja trendu wzrostowego lub spadkowego ciśnienia symulowana przez ww słupki dublowana jest strzałką skierowaną do góry lub do dołu - strzałka ulokowana jest pod symbolami prognozy pogody. Pełni ona podwójną funkcję - pokazuje trend zmian ciśnienia oraz dodatkowo mówi czy aktualnie widoczna ikona pojawiła się po wcześniejszej gorszej czy lepszej zmianie pogody. Np jezeli jest ikona słońca z chmurami a strzałka skierowana jest do góry to oznacza, że wcześniej była ikona z chmurami - czyli idzie na poprawę pogody.

Niektórych to odświeżanie słupków denerwuje ale tak sobie to wymyślił projektant tej stacji pogody  ;)

Pewnie chciał pokazać, że stacja "żyje"....
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia, 2015, 00:15:01 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: TFA Square Plus 35.1121.IT
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudnia, 2015, 00:18:24 »