Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Oregon scientific WMR 200- Ceny  (Przeczytany 10770 razy)

Offline Alek123

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 35
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Davis Vantage Vue
Oregon scientific WMR 200- Ceny
« dnia: 12 Grudnia, 2010, 19:30:30 »
Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie stacji Oregon scientific WMR 200. Mianowicie zaintrygowały mnie różnice w cenach tej stacji. Wacha się ona w przedziale od ok 1400 do 1900 zł. Tym samym moje pytanie brzmi. Czy różnice w cenie nie idą w parze z zawartością pudełka? Chodzi mi o to czy np. za 1400zł nie dostanę jakiejś uboższej wersji albo czy w zestawie będzie brakowało jakiegoś czujnika lub masztu?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź!

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Oregon scientific WMR 200- Ceny
« dnia: 12 Grudnia, 2010, 19:30:30 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Oregon scientific WMR 200- Ceny
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudnia, 2010, 09:11:04 »
Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie stacji Oregon scientific WMR 200. Mianowicie zaintrygowały mnie różnice w cenach tej stacji. Wacha się ona w przedziale od ok 1400 do 1900 zł. Tym samym moje pytanie brzmi. Czy różnice w cenie nie idą w parze z zawartością pudełka? Chodzi mi o to czy np. za 1400zł nie dostanę jakiejś uboższej wersji albo czy w zestawie będzie brakowało jakiegoś czujnika lub masztu?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź!

Nie sądzę aby tak było. Dany model, jest danym modelem. Jeśli producent daje w wyposażeniu określone dodatki, to powinny one być w opakowaniu. Zresztą w instrukcji obsługi powinno to być napisane, jakie elementy wchodzą w skład zestawu. Trzeba to sprawdzić przy zakupie.

EDIT:
http://www.oregonscientific.com.au/ulimages/manuals2/WMR200.pdf
Tak jak pisałem wcześniej... w instrukcji (Packaging contens)
jest podane, co wchodzi w skład zestawu  :)
« Ostatnia zmiana: 13 Grudnia, 2010, 12:28:50 wysłana przez Serenator »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Oregon scientific WMR 200- Ceny
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudnia, 2010, 13:23:42 »
Czasami stacja pogody Oregon Scientific WMR200 i stacja pogodowa Oregon Scientific WMRS200 są mylone w różnych porównywarkach cen. Wchodzą w jeden produkt i w ten sposób np. WMRS200 obniża cenę WMR200. Ale realna cena za WMR200 to chyba 1400-1500zł. A za tyle na eBay'u możemy kupić już Davis Vantage Vue - chyba lepszy zakup, chociaż aby mieć dane na PC trzeba by dokupić WeatherLink (+500zł).  
« Ostatnia zmiana: 13 Grudnia, 2010, 15:37:27 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Alek123

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 35
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Davis Vantage Vue
Odp: Oregon scientific WMR 200- Ceny
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Grudnia, 2010, 21:38:04 »
Dziękuję za odpowiedź! :)

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego co możecie powiedzieć o tej stacji? Jakie plusy? Wady?

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: Oregon scientific WMR 200- Ceny
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Grudnia, 2010, 22:39:37 »
największa wada wmr200 to częstotliwość 433Mhz

Offline Alek123

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 35
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Davis Vantage Vue
Odp: Oregon scientific WMR 200- Ceny
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Grudnia, 2010, 10:27:10 »
A czy umieszczenie czujników na dachu, na którym znajduje się antena telewizyjna, będzie miało wpływ na łączność z czujnikami?

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Oregon scientific WMR 200- Ceny
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Grudnia, 2010, 10:35:33 »
A czy umieszczenie czujników na dachu, na którym znajduje się antena telewizyjna, będzie miało wpływ na łączność z czujnikami?

A dlaczego chcesz czujnik montować na dachu? Nie wygodniej gdzieś w pobliżu okna lub na balkonie?

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: Oregon scientific WMR 200- Ceny
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Grudnia, 2010, 12:39:42 »
Cytuj
A dlaczego chcesz czujnik montować na dachu? Nie wygodniej gdzieś w pobliżu okna lub na balkonie?

przy oknie albo na balkonie odczyt z wiatromierza będzie przekłamany! musi być na wolnym powietrzu tudzież w bloku na dachu


Cytuj
A czy umieszczenie czujników na dachu, na którym znajduje się antena telewizyjna, będzie miało wpływ na łączność z czujnikami?

anteny tv nie powinny bo to odbiorniki a nie nadajniki

 to raczej ze słabym sygnałem 433Mhz możesz mieć problemem,

chyba ze czujniki będziesz mieć bezpośrednio na dachu nad oknem a stację na parapecie to powinno działać (zważywszy ze wmr200 ma dodatkową antenkę- więc powinno być lepiej)
« Ostatnia zmiana: 14 Grudnia, 2010, 12:48:59 wysłana przez Epwaspotter »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Oregon scientific WMR 200- Ceny
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Grudnia, 2010, 12:42:47 »
przy oknie albo na balkonie odczyt z wiatromierza będzie przekłamany! musi być na wolnym powietrzu tudzież w bloku na dachu

Przepraszam bardzo ale dla mnie czujnik, to nie to samo co wiatromierz. Kolega @Alek 123 wyraźnie pytał o czujnik na dachu a nie o wiatromierz  :)
Jeśli by pytał o wiatromierz, to bym mu odpisał, to samo co Ty  :)

Offline LukaszH

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Otrzymał podziękowań: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w Łukowie
  • Typ stacji: Netatmo - Inteligentna Stacja Pogodowa
Odp: Oregon scientific WMR 200- Ceny
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Grudnia, 2010, 12:48:26 »
Przepraszam bardzo ale dla mnie czujnik, to nie to samo co wiatromierz. Kolega @Alek 123 wyraźnie pytał o czujnik na dachu a nie o wiatromierz  :)
Jeśli by pytał o wiatromierz, to bym mu odpisał, to samo co Ty  :)
Dla mnie czujnik to również wiatromierz mierzący w tym przypadku prędkość wiatru a nie np. temperaturę czy ilość opadów.
Zgodnie z definicją w słowniku języka polskiego: czujnik «część urządzenia pomiarowego reagująca na impulsy spowodowane zmianami mierzonej wielkości»
Po prostu nie zostało dopowiedziane co dany czujnik ma mierzyć.

A co do anteny to chyba raczej nie powinno mieć wpływu zamontowanie takiego czujnika obok niej - inne częstotliwości. Ewewntualnie żeby nie był za blisko tej anteny.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudnia, 2010, 12:50:40 wysłana przez LukaszH »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Oregon scientific WMR 200- Ceny
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Grudnia, 2010, 12:55:24 »
Dla mnie czujnik to również wiatromierz mierzący w tym przypadku prędkość wiatru a nie np. temperaturę czy ilość opadów.
Zgodnie z definicją w słowniku języka polskiego: czujnik «część urządzenia pomiarowego reagująca na impulsy spowodowane zmianami mierzonej wielkości»
Po prostu nie zostało dopowiedziane co dany czujnik ma mierzyć.

Oczywiście, że tak. Wiatromierz to też w pewnym sensie czujnik. Ale też w naszym "języku" mianem czujnik zazwyczaj określa się element mierzący temperaturę i wilgotność. Takiej nomenklatury używa się też w różnych opisach na stronach www. Natomiast wiatromierz jest nazywany po prostu, też wiatromierzem. Wszystko opiera się tu o grę słów. Najlepiej pisać precyzyjnie o co komu chodzi, wówczas nie będzie niedomówień  :)

Offline Alek123

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 35
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Davis Vantage Vue
Odp: Oregon scientific WMR 200- Ceny
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Grudnia, 2010, 23:34:02 »
Oczywiście, że tak. Wiatromierz to też w pewnym sensie czujnik. Ale też w naszym "języku" mianem czujnik zazwyczaj określa się element mierzący temperaturę i wilgotność. Takiej nomenklatury używa się też w różnych opisach na stronach www. Natomiast wiatromierz jest nazywany po prostu, też wiatromierzem. Wszystko opiera się tu o grę słów. Najlepiej pisać precyzyjnie o co komu chodzi, wówczas nie będzie niedomówień  :)

Moim zdaniem Serenator czepiasz się bezsensownych szczegółów. Tak się składa że jestem członkiem aeroklubu poznańskiego i mamy tam stacje Davisa Vantage pro i wszystkie czujniki mamy zamontowane na dachu (łącznie z wiatromierzem). W każdym razie dziękuje wszystkim za odpowiedź na pytanie odnośnie anteny. Mieszkam w domu jednorodzinnym i chcę czujniki (oraz wiatromierz) zamontować na dachu a u siebie w pokoju mieć odbiornik. Jedyną przeszkodą dla sygnału będzie dach. Czujniki od odbiornika będą oddalone o około 7m w linii prostej. Jeszcze raz dziękuję Wam za odpowiedź i pozdrawiam :)

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Oregon scientific WMR 200- Ceny
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Grudnia, 2010, 08:17:16 »
Dobrze spuentował to @LukaszH:
[...]Po prostu nie zostało dopowiedziane co dany czujnik ma mierzyć.
[...]

I oto właśnie chodzi. Ale reakcja @Alka123 jest taka:
Moim zdaniem Serenator czepiasz się bezsensownych szczegółów. [...]

Człowiek chce pomóc, uściślić temat, bardziej go sprecyzować a tu mu zarzucają bezsensowne czepianie się szczegółów. Tak to już w życiu bywa, niestety...  :(
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia, 2010, 08:25:37 wysłana przez Serenator »

Offline Alek123

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 35
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Davis Vantage Vue
Odp: Oregon scientific WMR 200- Ceny
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Grudnia, 2010, 12:46:21 »
Wiesz Serenator, w instrukcjach anglojęzycznych jest napisane SENSORS i tyczy się to wszystkich czujników np. Sensors Assembly Set Up gdzie jest opisany montaż wszystkich urządzeń pomiarowych. Chciałbym dodać że jestem Ci bardzo wdzięczny za pomoc a to że moim zdaniem zwróciłeś uwagę na bezsensowny szczegół to niczego nie zmienia. Odnoszę dziwne wrażenie, że uczepiłeś się moich postów od czasu gdy uraziły Cię DWA języki w moim poście, które ani miały nic złego na myśli ani nie miały za zadanie podważać Twojego zdania. Tym samym muszę powtórzyć jeszcze raz. Dziękuję wszystkim za pomoc! I Tobie Serenator również!
Pozdrawiam! :)