Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?  (Przeczytany 34686 razy)

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Lutego, 2014, 10:29:58 »
Jeśli chce się mieć wschody i zachody z dokładnością do minuty trzeba też podać współrzędne geograficzne miejsca.
Różnice miedzy oddalonymi od siebie miastami mogą być znaczne (miedzy Szczecinem a Rzeszowem wschód słońca może się różnić ponad 45min). Standardowe obliczanie dla Warszawy ma sens tylko gdy ktoś mieszka w woj. mazowieckim.

Dokładnie. Zarówno fazy księżyca, jak i wschody i zachody słońca można obliczyć na stronie www. A do obliczonej wartości przyporządkowuje się określoną ikonkę, która jest wyświetlana na stronie. Nie jest to żaden problem - kilka linijek w PHP.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Lutego, 2014, 10:29:58 »

Offline Dextero

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pierwsza stacja w Kożuchowie
  • Typ stacji: Sencor SWS 12500 wifi, TFA Primus
Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Lutego, 2014, 17:30:19 »
Dokładnie. Zarówno fazy księżyca, jak i wschody i zachody słońca można obliczyć na stronie www. A do obliczonej wartości przyporządkowuje się określoną ikonkę, która jest wyświetlana na stronie. Nie jest to żaden problem - kilka linijek w PHP.


no kolego Parasol - dla ciebie zaden problem a dla mnie himalaje ;) Jak bede juz mial stacje to poprosze Cie o te kilka linijek. Oczywiscie co do lokalizacji i poprawnosci danych ze wzgledu na polozenie geograficzne to wiadoma sprawa. W domu mam stacje ktora zona przywiozla kiedys z niemiec z 10 lat temu taka zwykla z jednym higro/temp. Jest tam wybor miast z calego swiata i najblizszym moim poludnikiem byl ten przebiegajacy przez szczecin (ja kolo zielonej gory) Ustawilem kiedys dla proby sprawdzic czy stacja rzeczywiscie przelicza, Warszawe, i wschod slonca pokazywany przez stacje byl ok 25 min predzej niz w mojej okolicy.
pzdr
Dextero

Offline Dextero

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pierwsza stacja w Kożuchowie
  • Typ stacji: Sencor SWS 12500 wifi, TFA Primus
Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Lutego, 2014, 21:27:42 »
Kolego irek prosilbym o podeslanie, tak na wszelki wypadek, folderu WUHU na adres dr_floyd@wp.pl. Z gory serdeczne dzieki.
pzdr
Dextero

Offline Dextero

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pierwsza stacja w Kożuchowie
  • Typ stacji: Sencor SWS 12500 wifi, TFA Primus
Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Lutego, 2014, 18:25:56 »
Witam. Jestem po wstepnym uruchomieniu TFA Primus tak tylko na probe bez wiatromierza i deszczomierza zeby skonfigurowac oprogramowanie jak  przedstawil to kolega irek. Wszystko poszlo w miare gladko dane ida do wunderground i na moja strone z Cumulusa. I o ile na wunderground dane sa poprawne takie jak wychodza ze stacji poprzez Cumulus, to z Cumulus na moja strone tworzana przez Cumulus sa bardzo mocno przeklamane. Nizej sa moje dwa linki i mozna porownac dane z jednej stacji na obu serwisach - duze rozbieznosci. Co mozna w takim razie zrobic aby dane wyswietlane byly poprawnie? irek czy u Ciebie na cumulus pokazuje zgodne z tym co w stacji pogodowej? Jesli tak to jak rozwiazac ten problem?

Offline tomaszko79

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w Kleczay Górnej
  • Typ stacji: SOENS 270009
Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Lutego, 2014, 18:32:40 »
Zobacz że odświeżenie danych na stronie (http://kozuchow.stacjapogody.ct8.pl/index.htm) były 45 dni temu.
Kiedyś też tak miałem że plik który szedł na stronę był nie odświeżany. Pomogło zrestartowanie comulusa.
« Ostatnia zmiana: 19 Lutego, 2014, 18:35:21 wysłana przez tomaszko79 »

Offline Dextero

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pierwsza stacja w Kożuchowie
  • Typ stacji: Sencor SWS 12500 wifi, TFA Primus
Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Lutego, 2014, 18:44:59 »
Robilem juz wszystko. Przed uruchomieniem stacji dokladnie pol godz temu na stronie nie bylo zadnych odczytow. Jak Cumulus zaczal wysylac zaczelo sie cos dziac na stronie. O dziwo w zakladkach z graficzna prezentacja i na pogoda dzisiaj dane wyswietlane sa prawidlowo, tylko na tych zegarach calkiem inne. Jak zrobic zeby na strone dane osdwiezaly sie szybciej i ta informacja "Stacja pogodowa poza siecia..." a przeciez wysyla - o co tu chodzi?
pzdr
Dextero

Offline tomaszko79

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w Kleczay Górnej
  • Typ stacji: SOENS 270009
Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Lutego, 2014, 19:22:59 »
Może jakiś błąd w skrypcie na stronie. Ja bym spróbował zainstalować jeszcze raz program cumulusa ale z opcją nadpisania plików na stronie po wcześniejszym usunięciu wszystkiego na stronie. Jeśli podstawowa strona ruszy i będzie działać to znów podejmij próbę instalacji szablonu.
Z tego co widać to problem jest tylko na stronie http://kozuchow.stacjapogody.ct8.pl/index.htm
 tu jest ok http://www.pwsweather.com/obs/JAROSTACJA.html
i tu też http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=ILUBUSKI9
« Ostatnia zmiana: 19 Lutego, 2014, 19:31:25 wysłana przez tomaszko79 »

Offline Dextero

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pierwsza stacja w Kożuchowie
  • Typ stacji: Sencor SWS 12500 wifi, TFA Primus
Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Lutego, 2014, 20:37:07 »
No nic z tego nie wyszlo. Po odinstalowaniu Cumulus i na nawo zainstalowaniu, podmianie plikow na serwerze w wersji bez zegarow wszystko ok a wersje kolegi jarostacja (zimowa z zegarami) kiszka bledne pomiary, na pozostalych podstronach pomiar prawidlowo wyswietlany tylko  startowa z zegarami pokazuje bledne odczyty.


irek czy moglbys podac adres do swojej strony stacji TFA Primus generowana Cumulusem? Nie masz problemow ze zlymi danymi prezentowanymi na stronie? Jaka masz skorke?
Pzdr
Dextero
« Ostatnia zmiana: 19 Lutego, 2014, 22:41:33 wysłana przez Dextero »

Offline irek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Typ stacji: TFA Primus, WS 2300
Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Lutego, 2014, 11:11:20 »
Z braku czasu oraz wiedzy w tworzeniu stron internetowych, zaprzestałem rozbudowy swojej strony. Wskaźników graficznych nie instalowałem, wyłączoną mam też funkcję realtime. Cumulus podmienia mi całe szablony stron co 10min. Mam ograniczenie na serwerze w transferze danych do 10GB miesięcznie wiec przy obsłudze kamery internetowej miałem problem z częstym odświeżaniem danych.
W przyszłym tygodniu mam trochę wolnego czasu, wiec chyba przyłożę się do lektury różnych wątków i postaram się dokończyć moją stronę.

Moja strona  www.meteo.murzynko.pl

 

Offline Dextero

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pierwsza stacja w Kożuchowie
  • Typ stacji: Sencor SWS 12500 wifi, TFA Primus
Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Lutego, 2014, 11:44:54 »
A czy moze byc taka sytuacja, ze jesli stacja nie wysyla wszystkich danych np: sily wiatru, kierunku - to scrypt sie zawali i  nie pokaze na wskaznikach?
pzdr
Dextero

Offline ShamY

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • www.pogodakrotoszyn.pl
    • Pogoda Krotoszyn.pl
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 + czujniki Ecowitt
Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Lutego, 2014, 14:10:07 »
Dextero z tego co wiem to nie. U mnie na stronie w przypadku zamarzniętego wiatromierza było: "---"

Offline Dextero

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pierwsza stacja w Kożuchowie
  • Typ stacji: Sencor SWS 12500 wifi, TFA Primus
Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Lutego, 2014, 14:40:45 »
to co u licha jest z opcji z grafika cumulus wszystko ok a ze skorka jarostacja tylko strona startowa nie odbiera ze stacji, reszte ok.

Offline blacha_mc

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: ws-0101usb
Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Lutego, 2014, 16:07:04 »
Spróbuj takich ustawień jak w załączniku.
Kolega JAROSTACJA podaje w poradniku do szablonu aby ustawić:
Auto Update
Use active FTPmode
Use FTP rename
jako aktywne, jednak u mnie działo tak jak Ty opisujesz, czerwona dioda i brak łączności ze stacją przy takim ustawieniu.

Teraz mam ustawione tylko AUTO UPDATE i działa!!!
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego, 2014, 16:15:25 wysłana przez blacha_mc »
www.pogodawpulawach.cba.pl -strona mojej stacji

https://www.facebook.com/NOAAPulawy -zdjęcia z satelitów NOAA

Offline Dextero

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pierwsza stacja w Kożuchowie
  • Typ stacji: Sencor SWS 12500 wifi, TFA Primus
Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Lutego, 2014, 16:40:58 »
Niestety zadne z tych ustawien nie przynosi rezultatu. Na innych skorkach jarostacji komunikat "Zaklucone pobieranie pliku" i tak w kolko W tej czesci strony na samej gorze, gdzie jest ksiezyc, pogoda i podstawa chmur dane: temperatura predkosc wiatru, cisnienie, wilgotnosc wschody i zachody wyswietlane sa prawidlowo, dopiero na tych wskaznikach ponizej nic sie nie dzieje.
pzdr
Dextero
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego, 2014, 16:44:08 wysłana przez Dextero »

Offline ShamY

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • www.pogodakrotoszyn.pl
    • Pogoda Krotoszyn.pl
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 + czujniki Ecowitt
Odp: Nie mogę połączyć WS2801 z Cumulusem- co robić?
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Lutego, 2014, 17:13:29 »
A sprawdź czy działa u Ciebie wszystko na szablonach strony Weather by you.
Jeśli tam będzie działać, to będziemy szukać problemu w tym szablonie Jarostacji.