Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Baterie a zasilanie sieciowe w WS3600  (Przeczytany 6230 razy)

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Baterie a zasilanie sieciowe w WS3600
« dnia: 29 Czerwca, 2011, 10:46:20 »
Chciałbym wiedzieć czy stacja może mieć włożone baterie i być podłączona do zasilania tak żeby w przypadku kiedy nie będzie zasilania sieciowego przeszła na zasilanie bateryjne, bo już kilka razy sama się przez taki zanik wyłączyła. Czy jak stacja jest podłączona do sieciowego to jest zasilana tylko z niego a jak go nie ma to wtedy dopiero z baterii i czy jest bezpieczne aby one tam były włożone cały czas?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Baterie a zasilanie sieciowe w WS3600
« dnia: 29 Czerwca, 2011, 10:46:20 »

Offline rad-t

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Otrzymał podziękowań: 1
    • Stacja Pogodowa Kampinos
  • Typ stacji: WH3080
Odp: Baterie a zasilanie sieciowe w WS3600
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwca, 2011, 12:32:31 »
Ja mam tak zrobione w swojej WS2300 - elektrownia lubi się bawić pstryczkiem i średnio dwa razy w tygodniu nie ma prądu przez parę minut. Wtedy stacja spokojnie pracuje na bateriach, a potem znowu bierze prąd z kabla. Czy bateriom to nie szkodzi ? nie mam pojęcia, ale póki co działa :)

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Baterie a zasilanie sieciowe w WS3600
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Czerwca, 2011, 13:00:24 »
Mój Viking ma nawet 3 źródła zasilania :) Jest podpięty do zasilacza, ma włożone baterie, jest podłączony na stałe kablem USB do komputera, który kiedy jest uruchomiony, zasila stację przez kabel. Baterie włożyłem, gdy przy braku prądu zresetowała mi się stacja i straciła całą pamięć. Czy to szkodzi stacji? Nie wiem, ale na pewno to rozwiązanie się przydaje, np. podczas burzy, gdy wyłączam wszystko (komputer, zasilacz) stacja działa wtedy tylko na bateriach, na albo wtedy gdy braknie prądu. Wg mnie, kiedy podłączony jest zasilacz, to zasilanie bateryjne zostaje odcięte. Jedyne co może wtedy martwić, to aby nie wylały się.

Offline Marcin D.

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drawsko Pomorskie
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Ws 3600 oraz wiele mniejszych :)
Odp: Baterie a zasilanie sieciowe w WS3600
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Czerwca, 2011, 19:05:21 »
Nic nie szkodzi. Podpinaj śmiało.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Baterie a zasilanie sieciowe w WS3600
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Czerwca, 2011, 20:28:17 »
Tak zrobilem bo tez troche czasu trwa synchronizacja z DCF i czujnikami a do tej pory podczas słabych burz była podpięta a podczas mocnych na bateriach ale tak wkladanych jak odlączałem. Teraz są włożone i jak podłącza się lub wyłącza to słychac pyknięcie tak jakby jakiś ministycznik wybierał źródło zasilania