Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Evolve Pilot 6" - pytanie o stację i jej funkcjonalność  (Przeczytany 8437 razy)

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Evolve Pilot 6" - pytanie o stację i jej funkcjonalność
« dnia: 15 Września, 2012, 17:46:03 »
Witam!
Mam zamiar kupić takaą właśnie stację - Evolve Pilot 6".
Nie jest to może stacja wyjątkowo wszechstronna ale zaciekawiły mnie jej możliwości co do pobierania danych z Internetu jako uzupełnienie czy też swojego rodzaju porównania danych z mojej stacji. Dwie wyjątkowe funkcje: podawany maksymalny indeks UV i prawdopodobieństwo wystąpienia burz. Wiem, że można porównywać i odczytywać sobie dane na komputerze w Internecie ale ta stacja właśnie wyręcza z tej czynności.
Mam w związku z tym takie oto zapytania.
Bardzo proszę o informacje na temat ustawienia częstości pobierania danych z serwera. Czy jest taka opcja? Czy można np. ustawić co godzinę? Jak nie to może ktoś kto ma taką stacje jakoś sprawdzi częstość odświeżania danych. Odświeżania np. raz na dobę jest dla mnie za rzadkie.
Pytam o to ponieważ z tego co wyczytałem stacja pobiera dane za pośrednictwem systemu Foreca: http://www.foreca.pl/Poland/Rzeszow
Mieszkam parę kilometrów od lotniska w Jasionce (link do tej stacji) a właśnie to lotnisko jest w bazie systemu tak więc dane miałbym dość dokładne. Tam (foreca.pl) dane odświeżane są co ok. 1 godzinę a nawet częściej.
Jeżeli nie ma takiej opcji to może ktoś wie jak często (z jakim interwałem czasowym) dane z Internetu są odświeżane. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym. W instrukcji podane jest, że dane są odświeżane co jakiś czas - ale jaki? Oto jest pytania. Jak ktoś wie coś złego na jej temat to proszę napisać.
Jak to możliwe proszę o szybka odpowiedź ponieważ jutro mam zamiar kupić tą stację.

ps. przepraszam ale być może wątek powinienem umieścić np. w dziale "
Jaką stacje pogody kupić?" - proszę o ew. przeniesienie.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Evolve Pilot 6" - pytanie o stację i jej funkcjonalność
« dnia: 15 Września, 2012, 17:46:03 »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Evolve Pilot 6" - pytanie o stację i jej funkcjonalność
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Września, 2012, 21:06:15 »
Z instrukcji:
Cytuj
W celu powtórnej aktualizacji prognozy pogody można w każdej chwili kliknąć na UPDATE FORECAST i dane zostaną odświeżone. Dodatkowo program automatycznie ściągnie aktualne dane z Internetu po każdorazowym włączeniu komputera i prześle je do stacji meteo.

Cytuj
Jeśli komputer jest na stałe podłączony do Internetu to proces aktualizacyjny i wysyłanie danych z nadajnika USB do bazy głównej będzie przebiegało w regularnych odstępach czasu.

A w tym programie załączonym do stacji nie ma możliwości ustawienia częstości pobierania danych?
« Ostatnia zmiana: 15 Września, 2012, 21:12:33 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Evolve Pilot 6" - pytanie o stację i jej funkcjonalność
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Września, 2012, 21:35:59 »
Z instrukcji:
A w tym programie załączonym do stacji nie ma możliwości ustawienia częstości pobierania danych?
Przypominam, że stacji jeszcze nie mam więc nic nie mogę sprawdzić. Program zainstalowałem ale nie uruchamia się ponieważ pojawia się komunikat, że nie jest podłączony nadajnik USB i się wyłącza. W instrukcji jest kilka zrzutów ekranów programu ale nic tam nie widziałem co mogłoby służyć do takiego ustawiania. Może ktoś, kto ma taką stacje zerknie w ustawienia programu i napisze o tym.
Stacje zamierzam podłączyć do terminala, który pracuje 24h/dobę więc opcja aktualizacji po włączeniu komputera odpada. Do tego terminala mam podpiętą na USB stację Velleman WS1080 a wyniki wysyłane są na bieżąco poprzez Cumulusa na wunderground.com.
No i właśnie co oznacza, że pobieranie danych będzie przebiegało w regularnych odstępach czasu.
Ile wynoszą te odstępy? To jest moje zasadnicze pytanie.

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Evolve Pilot 6" - pytanie o stację i jej funkcjonalność
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Września, 2012, 20:58:38 »
Widzę, że nikt nie odpowiedział na moje pytania.
Stacje jednak kupiłem. Na razie jestem zadowolony.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Evolve Pilot 6" - pytanie o stację i jej funkcjonalność
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Września, 2012, 23:17:10 »
Widzę, że nikt nie odpowiedział na moje pytania.
Stacje jednak kupiłem. Na razie jestem zadowolony.

 Jeśli możesz powiedzieć, z jaką częstotliwością wysyła dane ?

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Evolve Pilot 6" - pytanie o stację i jej funkcjonalność
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Września, 2012, 21:48:07 »
Niestety, ale w programie nie ma takiej opcji do ustawiania częstości odświeżania. Gość z Allegro przez telefon mówił mi, że jest możliwość. Stacje kupiłem za 129zł właśnie na Allegro. Co do częstości odświeżania tak naprawdę to nie wiem jak często są te dane odświeżane. Czasami w zasadzie przez cały dzień jest to samo pokazywane na wyświetlaczu a  czasami nawet 3 razy na dobę coś się zmienia. Prawdę mówiąc miałem nadzieję, że aktualne dane (na bieżący dzień) będą odświeżane zgodnie z tymi jakie są pokazywane na stronie www.foreca.pl dla danej miejscowości. Niestety dane pokazywane na wyświetlaczu na bieżący dzień są po prostu prognozą pogody na ten dzień i są to wielkości średnie na dany dzień. Najbardziej zależało mi na ciągłej aktualizacji wilgotności, kierunku i prędkości wiatru. Dane te miałbym jako porównawcze do moich ze stacji "głównej". Na stronie foreca.pl są ona odświeżane mniej więcej raz na godzinę.
A co do innych danych to podawany jest max indeks UVI oraz prawdopodobieństwo wystąpienia opadów. W instrukcji podane jest, że to jest prawdopodobieństwo wystąpienia burz ale tak naprawdę jednak chodzi chyba o prawdopodobieństwo wystąpienia opadów. No i prognoza na trzy następne dni - muszę przyznać, że na razie nawet się sprawdza. Na wszystkie te dni podawane są: max. i min. temperatura, średnia wilgotność (przeważnie jednak za wysoka), max. indeks UVI, prawdopodobieństwo wystąpienia opadów w procentach, prędkość i kierunek wiatru. Te dane są na wszystkie 4 dni.
Jeszcze mały dodatek: program komputerowy odświeża dane co kilka godzin tzn. podana jest godzina aktualizacji, ale często dane są po prostu takie jak poprzednio były czyli nie są zmienione względem poprzednich.
A i jeszcze podawane są wschody i zachody Słońca i faza księżyca - tylko na dzień bieżący.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Evolve Pilot 6" - pytanie o stację i jej funkcjonalność
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Września, 2012, 21:57:16 »
To szkoda że te  odświeżanie nie jest tak częste jak na stronie, a powiedz czy te dane na stacji są takie same jak u nich ( Foreca )

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Evolve Pilot 6" - pytanie o stację i jej funkcjonalność
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Września, 2012, 22:07:18 »
... a powiedz czy te dane na stacji są takie same jak u nich ( Foreca )
No właśnie nie do końca. Np. teraz dane na jutro i pojutrze się nie zgadzają pomimo mojego ręcznego odświeżenia. Nie wiem jak to działa.
Może ktoś z Kolegów ma jakieś dodatkowe informacje na ten temat.
Przeinstaluje program - mam nowszą wersję.

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Evolve Pilot 6" - pytanie o stację i jej funkcjonalność
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Września, 2012, 22:44:27 »
Zauważyłem, że stacja odświeża danie co najmniej trzy razy na dobę. Tylko, że po tym odświeżaniu jest czasami zmieniona tylko jedna wartość. Np. teraz po 22:40 zauważyłem inną wartość wilgotności - reszta danych bez zmian.