Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: WU Graphs  (Przeczytany 63241 razy)

Offline jarostacja

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Otrzymał podziękowań: 6
  • Typ stacji: WH 1080
Odp: WU Graphs
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Lutego, 2014, 18:59:36 »
Czy Cumulus zadziała z wybrana przez Ciebie stacją - nie mam pojęcia. Z moja WH1080 działa bez trudu. Napisz pytanie na forum cumulusa http://sandaysoft.com/forum/, to dowiesz się więcej.
Miło mi, ze użyłeś mojej "skórki"- musisz jednak wiedzieć, ze ona działa wyłacznie z Cumulusem.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: WU Graphs
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Lutego, 2014, 18:59:36 »

Offline Dextero

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pierwsza stacja w Kożuchowie
  • Typ stacji: Sencor SWS 12500 wifi, TFA Primus
Odp: WU Graphs
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Lutego, 2014, 19:18:19 »
jarostacja, niemasz chyba nic przeciwko ze zmienilem naglowek na Darostacja ;). To ze Twoja strona dziala tylko z Cumulus to juz wiem, a w ustawieniach typ stacji: niema mojego modelu wiec bezposrednio podpiac sie pod Cumulusa zapewne nie mozna. Teraz mam pytanko, bo nierozumie jeszcze struktury laczen Cumulusa. Zakladajac ze masz stacje z listy Cumlusa zakladasz strone na hostingu Cumulus poprzez ftp organizuje sie z nia i wszystko juz powinno byc ok. Teraz jesli niema stacji na liscie, za to bezposrednio jest podpieta pod serwis wunderground to jak spiac to z Cumulus gdyz widze w ustawieniach sites/option Cumulusa zakladke Weather Underground i sa tam mozliwosci konfiguracji. Za co odpowiada ta zakladka?

Forum ktore proponujesz niestety nie dla mnie, nie jestem poliglota ;)

Offline Dextero

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pierwsza stacja w Kożuchowie
  • Typ stacji: Sencor SWS 12500 wifi, TFA Primus
Odp: WU Graphs
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Lutego, 2014, 18:53:38 »
jarostacja jak zaimplementowales wykresy z WU na zimowa strone wykresy? Mi wyszlo cos takiego ale chcialbym aby grafika sie nie zmieniala tylko nadal byla zimowa jak u Ciebie http://kozuchow.stacjapogody.ct8.pl/trends.htm   wybierz wykresy i wykrez WU - tutaj pelna sciezka dostepu http://kozuchow.stacjapogody.ct8.pl/wu.php?lang=pl
Pzdr
Dextero
« Ostatnia zmiana: 11 Lutego, 2014, 20:04:56 wysłana przez Dextero »

Offline jarostacja

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Otrzymał podziękowań: 6
  • Typ stacji: WH 1080
Odp: WU Graphs
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Lutego, 2014, 12:18:06 »
W największym skrócie. Cumulus działa lokalnie na  komputerze właściciela stacji pogodowej. To na tym komputerze generowane są wszystkie strony serwisu www i za każdym razem od nowa wysyłane na serwer przez program. Dotyczy to stron, wykresu i plików tekstowych z których jeden jest lista zmiennych dla animowanych wskaźników (tych z mojej strony startowej), a drugi jest źródłem danych dla serwisu wunderground.
jeśli Twoja stacja nie jest obsługiwana przez Cumulus to równiez strony i dane nie bedą nadpisywane, a zatem strona www nie bedzie działać.
Cumulus działa w ten sposób, aby do maksimum ułatwić instalację strony www. Nie musisz zakładać bazy danych na serwerze, nie musisz po stronie serwera instalować skryptów, które wygenerują wykresy. Ceną za to ułatwienie jest generowanie sporego ruchu, bo program zamiast wysyłac jedna paczkę danych generuje kilkanaście plików (za każdym razem).

Jak pisałem - jeśli nie mozesz uzywać Cumulusa - moja skórka jest dla Ciebie całkowicie bezużyteczna.

Offline Dextero

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pierwsza stacja w Kożuchowie
  • Typ stacji: Sencor SWS 12500 wifi, TFA Primus
Odp: WU Graphs
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Lutego, 2014, 13:56:17 »
Dzieki.  Oczywiscie wszystko jasne. Jak wspominalem dokonuje wyboru stacji i mam dylematy bo HP 1001 wifi nie dziala pod Cumulus ale za to ma wszytko co mnie interesuje lacznie z cena, natomiast te pod Cumulus z tymi opcjami ceny maja kosmos, i tu pies pogrzebany. Jest jeszcze jedna mozliwosc oczywiscie tylko czy sie da zeby np z HP 1001 wifi za pomoca serwisu wunderground wyslac dane na np: szablon saratogi http://testpogody.ct8.pl/index.php/

Offline jarostacja

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Otrzymał podziękowań: 6
  • Typ stacji: WH 1080
Odp: WU Graphs
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Lutego, 2014, 17:33:56 »
Dzieki.  Oczywiscie wszystko jasne. Jak wspominalem dokonuje wyboru stacji i mam dylematy bo HP 1001 wifi nie dziala pod Cumulus ale za to ma wszytko co mnie interesuje lacznie z cena, natomiast te pod Cumulus z tymi opcjami ceny maja kosmos, i tu pies pogrzebany.

A co takiego niezbednego ma HP1001 czego nie ma WH1080 (o połowę tańsza)? Pytam z czystej ciekawości, bo sam, na czuja, kupiłem tę tańszą i jestem zadowolony - wszystko działa.
Róznica jest głownie w sposobie przesyłu danych - jak widzę i jakości wyświetlacza stacji bazowej. Co do przesyły danych - nic nie wiem o realnym zasięgu nadajnika HP 1001 (wiec sie nie wypowiadam). W kwestii zaś wyświetlacza - jak go w ogóle nie potrzebuję.
Zamiast bowiem, biegać do wyświetlacza stacji wyniki odczytuję w dowolnym miejscu w domu poprzez stronę internetową. Na tablecie, albo telefonie.

Gdybym znalazł taka opcję , to chetnie bym kupił stację pogodową bez wyświetlacza. Ale takich opcji nie znalazłem.

Offline Dextero

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pierwsza stacja w Kożuchowie
  • Typ stacji: Sencor SWS 12500 wifi, TFA Primus
Odp: WU Graphs
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Lutego, 2014, 21:42:15 »
WH1080/WH1090/WH2080/WH3080 - czym roznia sie te stacje od siebie? Czy oprocz 1080 inne z tej serii mozna podlaczyc do Cumulus? Czy komunikacja 1080 z PC odbywa sie poprzez jakis transmiter usb czy tylko po kablu (wtedy calkowicie dyskwalifikuje ta stacje), czy zasilanie czujnikow wiatru jest solarne czy tylko baterie? Czy ktores z tych stacji maja czujniki naslonecznienie i index UV? Czy panel wyswietlacza ma mozliwosc zasilania z zasilacza czy tylko baterie?  Jaka jest  obiektywna ocena  jakosci wyswietlania bo wszedzie sa opinie ze beznadziejna?  Wlasnie na tych preferencjach mi zalezy ktore posiada stacja HP 1001 wifi. Tutaj porownalem stacje: http://stacje-pogody.pl/porownywarka_stacji_pogody_wyniki.html Czemu producenci nie sa tak pro uzytkownikom? WH3080 to byloby to ale za to czestotliwosc 443Mhz inne z kolei brak pomiaru UV i czestotliwosc 868Mhz. I tu kolejne pytanie - czy stacje serii 20 i 30 beda wspolpracowac z Cumulus? Jak nie urok to sr..ka.
pzdr
Dextero
« Ostatnia zmiana: 12 Lutego, 2014, 23:01:01 wysłana przez Dextero »

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Odp: WU Graphs
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Lutego, 2014, 17:28:19 »
Czy ktoś z Was, kto z powodzeniem zainstalował na swoich stronach wykresy z  WU Graphs (a najlepiej pod Cumulusem) zechciałby podzielić się - jak to zrobił?
Dopiero niedawno "trafiłem" na te wykresy (dzięki zresztą "jarostacji") więc zainstalowałem i chodzą. http://www.pogoda-niesiolowice.kaszuby.pl/wuwykres.php Pozostawiłem też wybór języka ponieważ generalnie rzecz biorąc mój szablon jest wielojęzyczny (oryginalne pliki są w kilku językach a strony dodane przeze mnie powoli umiędzynarodawiam). Myślę, że to fajne uzupełnienie wykresów Cumulusa dla wszystkich wysyłających dane na wunderground. Szkoda, że "godzinowe" wykresy są tylko dla korzystających z WD.
Pozdrawiam,
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Offline Mincek

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: WU Graphs
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Września, 2016, 11:23:18 »
Witam, to chyba odpowiedni wątek by się dowiedzieć jednej rzeczy.
Mianowicie moja stacja jest używana przez Wind/Kite surferów, dla nas najważniejszym parametrem jest wiatr, jednak w postaci węzłów (kts). O ile temperature można zmienić na takie wartości jakie się chce, o tyle wiatr jest tylko w 2 wartościach m/s lub km/h. Czy jest jednak możliwość aby te wykresy podawać właśnie w KTS ???

Wykresy na WU już mi się rysują, dopasowanie wykresów do mojej strony będzie wyzwaniem, ale sobie z tym poradzę. Najważniejsze tylko czy jest możliwość zmiany wykresów wiatru na wartość KTS.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: WU Graphs
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Września, 2016, 21:24:48 »
Witam, to chyba odpowiedni wątek by się dowiedzieć jednej rzeczy.
(...)najważniejszym parametrem jest wiatr, jednak w postaci węzłów (kts). (...) Najważniejsze tylko czy jest możliwość zmiany wykresów wiatru na wartość KTS.

Na [kts] nie, ale na [mph] tak - WU oferuje dwa zestawy jednostek : metryczne i angielskie - w zestawie angielskim jest między innymi [mph]   ;)

Offline Mincek

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: WU Graphs
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Września, 2016, 21:47:00 »
z ustawień które ja znalazłem są 3 jednostki km/h m/s oraz mil/h ale niestety kts w ustawieniach ogólnych nie znalazłem, dlatego też myślałem że są jakieś skrypty lub cokolwiek....

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: WU Graphs
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Września, 2016, 09:47:19 »
Pomimo ze autonomiczna stacja użytkownika generuje prędkości wiatru i obrazuje je graficznie "u siebie" np w jednostkach [km/h], [m/s], [knot], [mph], [bft] czy [ft/s] - na WU przeliczane one są i przedstawiane jako [km/h] lub [mph].

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Odp: WU Graphs
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Września, 2016, 11:16:04 »
Witam, to chyba odpowiedni wątek by się dowiedzieć jednej rzeczy.
Mianowicie moja stacja jest używana przez Wind/Kite surferów, dla nas najważniejszym parametrem jest wiatr, jednak w postaci węzłów (kts). O ile temperature można zmienić na takie wartości jakie się chce, o tyle wiatr jest tylko w 2 wartościach m/s lub km/h. Czy jest jednak możliwość aby te wykresy podawać właśnie w KTS ???

Wykresy na WU już mi się rysują, dopasowanie wykresów do mojej strony będzie wyzwaniem, ale sobie z tym poradzę. Najważniejsze tylko czy jest możliwość zmiany wykresów wiatru na wartość KTS.
A może zamiast korzystać z wykresów WU dodać swoją stację do "Wind Alert"? Tam można sobie ustawić "kts" jako jednostki prędkości wiatru.
Link do strony mojej stacji na WA: http://www.windalert.com/spot/119373 . Jednostki wiatru to km/h ale w zakładce My Weather/Settings można je sobie ustawić na "węzły".
Są dostępne widdżety  do wstawienia na swojej stronie.
Przykład mojej strony z widgetami WA: http://www.pogoda-niesiolowice.kaszuby.pl/forecastwind.php
Pozdrawiam,
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.