Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Dodatkowy nadajnik do Terdens 1829 - Fresh Breeze  (Przeczytany 8107 razy)

Offline andrzej67

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: 1829 - Fresh Breeze
Dodatkowy nadajnik do Terdens 1829 - Fresh Breeze
« dnia: 07 Marca, 2012, 21:29:29 »
Witam
Zakupiłem  ostatnio  stacje pogody Terdens 1829- Fresh Breeze , działa  dobrze  i generalnie  jestem  z  niej  zadowolony , niedawno  dokupiłem do  niej dodatkowy nadajnik  bo  chciałem  porównać  różnice  temperatur  w  dwóch różnych  miejscach , jest  to  nadajnik  TX-3100 i zgodnie  z  instrukcją wybrałem  nowy  kanał wcisnołe  przycisk do  połączenia i  nie  mogę  połączyć  go  ze  stacją .
Proszę  o  ewentualne porady jak to  zrobić.
Pozdrawiam

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Dodatkowy nadajnik do Terdens 1829 - Fresh Breeze
« dnia: 07 Marca, 2012, 21:29:29 »

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: Dodatkowy nadajnik do Terdens 1829 - Fresh Breeze
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Marca, 2012, 21:45:18 »
musisz wyłączyć stacje na ok 1 minute i wtedy nauczy się wszystkich kanałów chyba

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Dodatkowy nadajnik do Terdens 1829 - Fresh Breeze
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Marca, 2012, 23:19:36 »
Witam
wybrałem  nowy  kanał wcisnołe  przycisk do  połączenia i  nie  mogę połączyć  go  ze  stacją .


A pierwszy  nadajnik chodzi normalnie ?, gdy podłączasz drugi, czy obu nie odbiera, wyłącz stacje wyjmij baterie z czujników, odczekaj nawet 5 min. włóż baterie wg.  instrukcji..

Offline andrzej67

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: 1829 - Fresh Breeze
Odp: Dodatkowy nadajnik do Terdens 1829 - Fresh Breeze
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marca, 2012, 21:50:22 »
Witam
Pierwszy  nadajnik   chodzi  poprawnie i po wyjęciu baterii ze   stacji i  ponownym  włożeniu   loguje się  bez  problemu natomiast drugi za  nic nie  chce  się  połączyć 
Pozdrawiam

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Dodatkowy nadajnik do Terdens 1829 - Fresh Breeze
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Marca, 2012, 08:08:27 »
Witam
Pierwszy  nadajnik   chodzi  poprawnie i po wyjęciu baterii ze   stacji i  ponownym  włożeniu   loguje się  bez  problemu natomiast drugi za  nic nie  chce  się  połączyć 
Pozdrawiam

Cytat: fragment instrukcji obsługi stacji Terdens - model Fresh Breeze
- Jeśli do stacji ma być podłączony więcej niż jeden nadajnik temperatury i wilgotności (mogą być maksimum trzy) to w każdym z nich należy ustawić określony kanał do nadawania: CH1,CH2 lub CH3. Należy przy tym pamiętać, że kanał CH1 musi być przypisany dla nadajnika spiętego z wiatromierzem. Numer kanału pojawi się na wyświetlaczu nadajnika i stacji bazowej.
- Naciśnij przycisk TX w celu ręcznego wysłania danych z nadajnika do stacji bazowej. Jest to również wymuszenie połączenia pomiędzy nadajnikiem a stacją bazową.

Jeśli postępujesz ściśle wg powyższej instrukcji, a mimo to nadajnik nie chce współpracować ze stacją, to może to oznaczać, że jest on wadliwy i trzeba skontaktować się z serwisem. Oczywiście pod warunkiem, że niesforny nadajnik jest kompatybilny z Twoją stacją  :)
« Ostatnia zmiana: 09 Marca, 2012, 08:10:16 wysłana przez Serenator »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Dodatkowy nadajnik do Terdens 1829 - Fresh Breeze
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marca, 2012, 08:56:34 »
Proponuje też zajrzeć do instrukcji identycznej stacji HYUNDAI WS 2011 WIND, czasami w instrukcjach nie wszystko jest dobrze przetłumaczone itp. http://stacje-pogody.pl/522_stacja_pogody_hyundai_ws_2011_wind.html
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: Dodatkowy nadajnik do Terdens 1829 - Fresh Breeze
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marca, 2012, 09:28:32 »
spróbuj nowy dać na pierwszy kanał a starego nie uruchamiaj póki co, jak nowy nie załapie to jest uszkodzony albo nie do tej stacji