Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja AURIOL 4-LD2630 w Lidlu  (Przeczytany 52072 razy)

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Stacja AURIOL 4-LD2630 w Lidlu
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Maja, 2011, 14:09:47 »
Proszę o pomoc.
Czy jest to normalne, że czujnik zewnętrzny bez przerwy wskazuje tą samą temperaturę? Przy włączeniu mignie raz czerwona dioda i na tym się kończy jej działanie. Może to wynika z błędnego instalowania całego sprzętu, ale robię wszystko zgodnie z instrukcją. Najpierw włączam stacje pogodową, a później po ok 1 min czujnik zewn. Obie rzeczy ustawiam obok siebie. Zostawiam to wszystko na jakiś czas, nawet na 2 h i w dalszym ciągu temperatura na czujniku zewnętrznym jest niezmienna, podczas gdy temperatura z czujnika umieszczonego w stacji bazowej zmienia się bez problemu.
Z góry dziękuję za pomoc.

Jeśli obydwa czujniki znajdują się w analogicznych warunkach i jeden reaguje na zmiany temperatury a drugi cały czas pokazuje tę samą wartość, to oznacza że jest on wadliwy. Zakładam oczywiście, że przy uruchamianiu stacji, nie popełniłeś jakiegoś błędu.

P.S. A co to za model stacji o nazwie Lublin, który wpisałeś w swoim profilu? Nie znam jeszcze takiej.
« Ostatnia zmiana: 18 Maja, 2011, 14:13:50 wysłana przez Serenator »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Stacja AURIOL 4-LD2630 w Lidlu
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Maja, 2011, 14:09:47 »

Offline jurekmordel2

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Auriol 4-ld2630
Odp: Stacja AURIOL 4-LD2630 w Lidlu
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Maja, 2011, 14:29:08 »
Jeśli obydwa czujniki znajdują się w analogicznych warunkach i jeden reaguje na zmiany temperatury a drugi cały czas pokazuje tę samą wartość, to oznacza że jest on wadliwy. Zakładam oczywiście, że przy uruchamianiu stacji, nie popełniłeś jakiegoś błędu.

P.S. A co to za model stacji o nazwie Lublin, który wpisałeś w swoim profilu? Nie znam jeszcze takiej.

No właśnie mam wątpliwość co do tego czujnika zewnętrznego. Czy umieszczona tam dioda, ma mrugać w określonych odstępach czasu czy tylko przy włączaniu. Nigdy nie miałem do czynienia z takiego typu urządzeniami, ale z reguły w innych urządzeniach diody takie mrugają ( np autoalarm). Niemniej do tej pory nie byłem pewien czy to aby na pewno o ten czujnik chodzi.
Idę zatem wymienić sprzęt na nowy:)

PS Zaś Lublin, to najnowszy i najlepszy sprzęt polskiej produkcji:D

Stacja zmieniona:)
« Ostatnia zmiana: 18 Maja, 2011, 14:34:44 wysłana przez jurekmordel2 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Stacja AURIOL 4-LD2630 w Lidlu
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Maja, 2011, 14:35:40 »
No właśnie mam wątpliwość co do tego czujnika zewnętrznego. Czy umieszczona tam dioda, ma mrugać w określonych odstępach czasu czy tylko przy włączaniu. Nigdy nie miałem do czynienia z takiego typu urządzeniami, ale z reguły w innych urządzeniach diody takie mrugają ( np autoalarm). Niemniej do tej pory nie byłem pewien czy to aby na pewno o ten czujnik chodzi.
Idę zatem wymienić sprzęt na nowy:)

PS Zaś Lublin, to najnowszy i najlepszy sprzęt polskiej produkcji:D

Dioda sygnalizuje wysyłanie impulsów z czujnika zewnętrznego do stacji bazowej. Powinna mrugać w równych określonych przez firmware odstępach czasu (np. w moim czujniku dioda mruga co 15 sekund). Jeśli nie mruga, to znaczy, że nie kontaktuje się ze stacją bazową i dlatego temperatura się nie zmienia. Według mnie sprzęt jest do wymiany.
« Ostatnia zmiana: 19 Maja, 2011, 08:43:38 wysłana przez Serenator »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja AURIOL 4-LD2630 w Lidlu
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Maja, 2011, 14:51:29 »
@jurekmordel2
Jeżeli temperatura zewnętrzna była to znaczy, że kontakt miedzy bazą a czujnikiem był. A może czujnik i bazę masz umieszczone za blisko (obok siebie) i to jest problemem. Proponuje umieścić czujnik w lodówce - łatwo sprawdzisz czy reaguje na zmiany temperatury.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline jurekmordel2

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Auriol 4-ld2630
Odp: Stacja AURIOL 4-LD2630 w Lidlu
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Maja, 2011, 18:28:47 »
Wymieniłem sprzęt i wszystko działa bez zarzutu.
Problem wynikał z wadliwego czujnika zewnętrznego.
Dziękuje za właściwe nakierowanie i za pomoc:)

Offline apek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 47
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Auriol H13726, Auriol Z31130-RX, Auriol Z32171A-RX, Auriol 114324-15-03-RX, Eurochron EFWS 2900
Odp: Stacja AURIOL 4-LD2630 w Lidlu
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Maja, 2011, 11:46:53 »
@ macieklublin
Też jestem z Lublina. Przy ustawianiu ciśnienia w swojej stacji obliczałem ciśnienie przy pomocy strony, która chyba w tym wątku została podana (wysokość możesz n.p.m. możesz wziąć dokładnie np. z geoportalu (www.geoportal.gov). Dodałem do tej wysokości kilka metrów na blok ;) i wpisałem tak otrzymaną wartość ciśnienia do stacji pogody. Porównałem to do pogody ze strony www.foreca.pl [link dla Lublina http://foreca.pl/Poland/Lublin ] i zgadza się idealnie (do przecinka, bo w stacji nie podaje po przecinku). W Panoramie Lub. podają tę "drugą" wartość ciśnienia, która zawsze jest niższa.
« Ostatnia zmiana: 19 Maja, 2011, 11:48:26 wysłana przez apek »

Offline macieklublin

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Auriol 4-LD3091
Odp: Stacja AURIOL 4-LD2630 w Lidlu
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Maja, 2011, 11:47:12 »
Dzięki za info. Jeszcze zobacze, którą wartość ciśnienia pozostawie sobie w mojej stacji. Tak czy siak, już trzeci dzień od wymiany stacji po pierwszym wadliwym egzemplarzu i wszystko działa. Porównuje dane z informacją ze stacji w Radawcu i moja stacja pokazuje podobnie.  :D

Offline macieklublin

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Auriol 4-LD3091
Odp: Stacja AURIOL 4-LD2630 w Lidlu
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Maja, 2011, 10:37:38 »
Tak po krótce mogę powiedzieć, że ta moja stacja z lidla całkiem dobrze się sprawdza. Jak narazie calkiem nieźle przewiduje wiosenne opady, a do wskazań ciśnienia czy też temperatury porównując je z tymi z Radawca nie można się przyczepić.

Offline Abek

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja AURIOL 4-LD2630 w Lidlu
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Lipca, 2011, 10:46:26 »
Witam, przepraszam za odkopanie tematu, ale mam problem z wyżej wymienioną stacją. Kupiłem ją w Anglii, użytkować mam zamiar w Polsce. Jako miasto wybrałem Poznań, wszystko bardzo fajnie działa oprócz godziny. Kiedy ustawię ją ręcznie wszystko jest ok, problem pojawia się, gdy godzina sama zaczyna się aktualizować. Zawsze mam wtedy czas o godzinę szybszy (zamiast 10.00 mam 9.00). Jest to najprawdopodobniej spowodowane złym ustawieniem strefy czasowej. Zgodnie z instrukcją chciałem to zmienić. Trzymam przycisk MODE, pojawia się wybór czasu 24h lub 12h, później wybór między stopniami C i F, a później gdy powinienem mieć (wg instrukcji) możliwość korekty strefy czasowej mam od razu nastawianie godziny, daty i dnia tygodnia. Ktoś spotkał się już z tym problemem albo ma pomysł co z tym zrobić?

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Stacja AURIOL 4-LD2630 w Lidlu
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Lipca, 2011, 11:33:39 »
Witam, przepraszam za odkopanie tematu, ale mam problem z wyżej wymienioną stacją. Kupiłem ją w Anglii, użytkować mam zamiar w Polsce. Jako miasto wybrałem Poznań, wszystko bardzo fajnie działa oprócz godziny. Kiedy ustawię ją ręcznie wszystko jest ok, problem pojawia się, gdy godzina sama zaczyna się aktualizować. Zawsze mam wtedy czas o godzinę szybszy (zamiast 10.00 mam 9.00). Jest to najprawdopodobniej spowodowane złym ustawieniem strefy czasowej. Zgodnie z instrukcją chciałem to zmienić. Trzymam przycisk MODE, pojawia się wybór czasu 24h lub 12h, później wybór między stopniami C i F, a później gdy powinienem mieć (wg instrukcji) możliwość korekty strefy czasowej mam od razu nastawianie godziny, daty i dnia tygodnia. Ktoś spotkał się już z tym problemem albo ma pomysł co z tym zrobić?

Sprawa o której piszesz, była już poruszana na forum:
http://stacjepogody.waw.pl/index.php/topic,495.msg4542.html#msg4542
Jeśli zegar stacji nie jest przystosowany do odbioru sygnału DCF, to nic z tym nie zrobisz, niestety. Pozostaje zatem tylko tryb manualny.
:)
« Ostatnia zmiana: 04 Lipca, 2011, 12:23:40 wysłana przez Serenator »