Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Oregon Scientific WMR300 - konkurencja dla Davis Vantage Pro2?  (Przeczytany 20136 razy)

Offline Marcin D.

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drawsko Pomorskie
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Ws 3600 oraz wiele mniejszych :)
Odp: Oregon Scientific WMR300 - konkurencja dla Davis Vantage Pro2?
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Grudnia, 2015, 16:16:10 »
A jak ma się sprawa w przypadku wyładowania atmosferycznego i kabla od wiatromierza ponad 12m. Przy 165m ten efekt byłby na 100% katastrofalny bez zabezpieczenia. Ma ta stacja jakieś zabezpieczenie przed uszkodzeniem na skutek zbyt wysokiego napięcia mogącego się zaindukować w 165m przewodzie podczas bliskiego wyładowania (<200m)?

Ciekawe pytanie. Nie znam na nie odpowiedzi. Widać, że wciąż sporo nie wiem. Tylko po co komu kabel 165m?
Mogę tylko napisać, że miałem niejedną intensywną burzę, że szkodami materialnymi  oraz z lekko uszkodzonym dachem na mojej posesji. Davis po prostu działa. Jak coś się zepsuje to dam znać. Może to już niedługo przecież stacja ma 5 lat.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Oregon Scientific WMR300 - konkurencja dla Davis Vantage Pro2?
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Grudnia, 2015, 16:16:10 »

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Oregon Scientific WMR300 - konkurencja dla Davis Vantage Pro2?
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Grudnia, 2015, 15:04:26 »
Dla przykładu u mnie WS3600 przeżyła wyładowanie bliskie przy przewodach 13m, ale przy 35m już niestety czujniki uległy uszkodzeniu. Być może wpływ miało to, że wyładowanie było bliżej, oraz kierunek w jakim od stacji uderzył piorun. Prawdopodobnie wystarczyłby wtedy net protektor bo stacja używa wtyków RJ11 i RJ12. Niestety nie stosuję tego zabezpieczenia z uwagi praktycznie braku burz w mojej miejscowości od 2011 w sumie było ich 33 jedynie (2011 - 18, 2012 - 3, 2013 - 11, 2014 - 1, 2015 - 0) , w tym umiarkowanych 2 i 0 silnych.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Oregon Scientific WMR300 - konkurencja dla Davis Vantage Pro2?
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Grudnia, 2015, 16:06:32 »
(...) miałem niejedną intensywną burzę, że szkodami materialnymi  oraz z lekko uszkodzonym dachem na mojej posesji. Davis po prostu działa. (...)

Dla przykładu u mnie WS3600 przeżyła wyładowanie bliskie przy przewodach 13m, ale przy 35m już niestety czujniki uległy uszkodzeniu. (...)

... i tutaj jest zaleta HP1001 vs stacje z okablowaniem na zewnatrz budynku.

Panel czujników zewnętrznych HP1001 nie posiada żadnego kabla.

Uszkodzenie od wyładowań atmosferycznych jest dlatego mało prawdopodobne. Każdej jednak elektronice może zaszkodzić jonizacja powietrza w wyniku wyładowania lub chwilowe zakłócenia radiowego pasma nadawczego.

7.07.2015 - dwa,  tuż po sobie uderzenia "pioruna" w dwa słupy w bezpośredniej bliskości budynku. Stacja HP1001 wyeksponowana ponad kalenicą dachu - przeżyła - a np. bramofon uszkodzony, jedno z gniazd HDMI w TV (był wyłączony) oraz stacja bazowa radiowych telefonów stacjonarnych uszkodzone.  ;)

PS: warto ubezpieczyć ruchomości chociaż na małą kwotę - wtedy polisa ubezpieczenia nieruchomości od zdarzeń losowych - w tym przepięć ochroni również stację... jezeli ruchomosci nie ubezpieczone - ochrona na przepięcia "nie działa" na ruchomości...
« Ostatnia zmiana: 03 Grudnia, 2015, 16:13:29 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Artz

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Otrzymał podziękowań: 2
Odp: Oregon Scientific WMR300 - konkurencja dla Davis Vantage Pro2?
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Grudnia, 2015, 16:24:48 »
jedno z gniazd HDMI w TV (był wyłączony) oraz stacja bazowa radiowych telefonów stacjonarnych uszkodzone.  ;)

Hmm a Kabel HDMI z TV podłaczony był do dekodera który to był podłączony do anteny?

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Oregon Scientific WMR300 - konkurencja dla Davis Vantage Pro2?
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Grudnia, 2015, 16:44:41 »
Hmm a Kabel HDMI z TV podłaczony był do dekodera który to był podłączony do anteny?

Tak, i to było przyczyną.

Kilka lat wcześniej ta sama antena (aktywna) nie wytrzymała podobnej sytuacji - teraz obie które mam przeżyły co jest bardzo dziwne i dziwne jest że po drodze nie uległ uszkodzeniu dekoder ale jedno z trzech gniazd HDMI.