Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: BloomSky  (Przeczytany 1565 razy)

Offline miniomax

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w Smolcu
  • Typ stacji: WH-2080
BloomSky
« dnia: 15 Stycznia, 2015, 16:31:31 »
Patrzcie się na co trafiłem przeglądając nieskończoność internetu:

http://www.bloomsky.com/product/
Stacja posiada wbudowaną kamerke HD która wykonuje dla nas zdjęcia nieba co 3-5 min, ma pomiar temperatury, wilgotności, ciśnienia, UV oraz czujnik deszczu. Niestety zakresy pomiarów ma stosunkowo słabe bo np.: temperature mierzy w zakresie -25°C do 65°C.

Inną ciekawą rzecz też znalazłem i jest to bryloczek znaleziony na kickstarterze (StormTag - A Bluetooth Weather Station):
Bryloczek możemy przyczepić do ubrania telefonu

Przez bluetooth łączy się bezprzewodowo z telefonem podając nam ciśnienie, wilgotność temperature oraz nasłonecznienie. Fajny gadżet na wycieczki górskie bądź rowerowe.


Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

BloomSky
« dnia: 15 Stycznia, 2015, 16:31:31 »

Offline charly

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH2080 + Mebus 40188 + HP1001
Odp: BloomSky
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Stycznia, 2015, 19:41:31 »
Niby fajny gadżet, ale jak to niby ma być wiarygodne np w odniesieniu do temp. czy wilgotności skoro brelok jest czarny, do tego w pełni narażony na wpływ Słońca. Po co nam błędne wskazania? Ja bym to widział, ale np podwieszone tuż pod siodełkiem rowerowym.

Offline miniomax

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w Smolcu
  • Typ stacji: WH-2080
Odp: BloomSky
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Stycznia, 2015, 15:23:16 »
Wiarygodne to nigdy nie będzie bo wpływ czynników na taki breloczek jest ogromny chociażby jak napisałeś od koloru, ale też trzymając blisko siebie oddajesz ciepło na breloczek tak samo wilgoć. Są też inne kolory oczywiście. Zawsze to jest lepsze od niczego:) i do tego jest bardzo małe i poręczne.