Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Czujnik kierunku wiatru  (Przeczytany 1013 razy)

Offline AccessX

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Conrad WH2080
Czujnik kierunku wiatru
« dnia: 15 Sierpnia, 2019, 23:25:39 »
Witajcie znów. Powoli codziennie zmagam się z problemami z moją stacją Conrad WH2080. Mam problem z czujnikiem kierunku wiatru. Wczoraj pokazało chwilę  kierunek wiatru i potem kropka z BAZY przestała pokazywać. Na wyświetlaczu mam pokazane 0.0 (bo nie wieje) i wszystko inne działa. Kabel sprawdzony i nie jest przerwany. Czy możecie doradzić co się mogło stać? Odnośnie zdolności manualnych to takowe posiadam (lutowanie nie jest mi straszne o ile nie są to mikroskopijne elementy). Co mogło się zepsuć?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Czujnik kierunku wiatru
« dnia: 15 Sierpnia, 2019, 23:25:39 »

Offline obserwacjemeteo

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Otrzymał podziękowań: 0
    • www.ObserwacjeMeteo.eu
  • Typ stacji: CONRAD WH2080
Odp: Czujnik kierunku wiatru
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Września, 2019, 20:21:09 »
Pewnie kontaktron w rumbometrze (czujnik kierunku ) nie działa. Pewnie zaśniedział od wilgoci. Miałem tak ostatnio w deszczomierzu. Kontaktron przestał reagować na przechylenia korytka, po wymianie wszystko zaczęło funkcjonować jak należy.

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Czujnik kierunku wiatru
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Października, 2019, 22:33:05 »
Tam jest kilka kontraktronów (nie pamiętam ile). Tylko jeden jest natomiast w mierniku prędkości. Tak więc jak nic nie wskazuje to musiałyby wszystkie paść.