Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Deszczomierz Eurochron KW-9245 - problem z łącznością  (Przeczytany 2699 razy)

Offline gvegov79

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH-2600
Deszczomierz Eurochron KW-9245 - problem z łącznością
« dnia: 06 Sierpnia, 2015, 12:44:08 »
Witam wszystkich.
Mam problem z deszczomierzem Eurochron KW-9245. Do tej pory działał bez zastrzeżeń aż do momentu kiedy zasygnalizował wymianę baterii w czujniku zewnętrznym. Po wymianie baterii baza wogole nie widzi czujnika i z nim sie nie kontaktuje. Nie pomagają żadne resety ani wyszukiwania czujnika. Zero jakiejkolwiek reakcji. Oczywiście baterie prawidłowo załozone i w pełni sprawne. Baza jest sprawna ponieważ sprawdziłem ją z innym moim deszczomierzem tej samej firmy i łaczy sie bez najmniejszego problemu. Czyli wynika że jest problem po stronie czujnika. Próbowałem się czegoś dowiedziec Conrad .pl to odpisali ze nie spotkali sie z takim problem , nie wiedza co sie dzieje, nie prowadza serwisu itp.itd byle tylko sie klienta pozbyć.Wiem że nie które czujniki maja kody bezpieczeństwa ale nie wiem jak rozpoznać czy jest to "awaria czujnika" czy tylko urządzenia nie sa sparowane ze soba .
Prosze o wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Deszczomierz Eurochron KW-9245 - problem z łącznością
« dnia: 06 Sierpnia, 2015, 12:44:08 »

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Deszczomierz Eurochron KW-9245 - problem z łącznością
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpnia, 2015, 11:09:20 »
Po wymianie baterii baza wogole nie widzi czujnika i z nim sie nie kontaktuje.

Czy czujnik posiada jakąś diodę sygnalizacyjną ?, próbowałeś już odczekać przynajmniej 10 min i włożyć w odpowiedniej ( patrz instrukcja ) kolejności baterie ?.

Offline gvegov79

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH-2600
Odp: Deszczomierz Eurochron KW-9245 - problem z łącznością
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpnia, 2015, 11:03:01 »
Nie czujnik nie posiada żadnej diody. Jedynie posiada przycisk TX którym po wcisnieciu czujnik powinien połaczyc się z bazą.
Dodatkowo baza ma funkcje wyszukiwania czujnika poprzez przytrzymanie przycisku przez 3 sekundy. Nastepuje sygnał dźwiekowy i szuka czujnika. Tylko że.... ten sygnał nie występuje gdy mam ten czujnik zewnętrzy. Gdy użyje czujnika od drugiego deszczomierza to baza daje dźwięk i do minuty łaczy sie z czujnikiem. Oczywiście baterie wkładałem prawidłwo i zgodnie z procedurą.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Deszczomierz Eurochron KW-9245 - problem z łącznością
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpnia, 2015, 17:31:40 »
Nie czujnik nie posiada żadnej diody. Jedynie posiada przycisk TX którym po wcisnieciu czujnik powinien połaczyc się z bazą.
Dodatkowo baza ma funkcje wyszukiwania czujnika poprzez przytrzymanie przycisku przez 3 sekundy. Nastepuje sygnał dźwiekowy i szuka czujnika. Tylko że.... ten sygnał nie występuje gdy mam ten czujnik zewnętrzy. Gdy użyje czujnika od drugiego deszczomierza to baza daje dźwięk i do minuty łaczy sie z czujnikiem. Oczywiście baterie wkładałem prawidłwo i zgodnie z procedurą.

To prawdopodobnie uszkodzony czujnik, a zaglądałeś do środka ? może co się odlutowało,zabrudziło itp.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Deszczomierz Eurochron KW-9245 - problem z łącznością
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sierpnia, 2015, 15:20:32 »
U mnie skorki zbudowały gniazdo między kontaktronem a mechanizmem i nie działał :D

Offline gvegov79

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH-2600
Odp: Deszczomierz Eurochron KW-9245 - problem z łącznością
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpnia, 2015, 12:03:18 »
Tak wszytsko sprawdzone stacja przeniesiona w rozne miejsca tak by nie miała zakłóceń od innych czujników i nic. czujnik sprawdzony wyczyszczony wszystko wyglada ok. Dlatego moje pytanie brzmi czy padł w zupełności czujnik czy tylko "pomieszały" kody bezpieczeństwa. Jak to sprawdzić ?