Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogodowa do pomiaru warunków energetycznych.  (Przeczytany 2559 razy)

Offline mateusz250988

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Stacja pogodowa do pomiaru warunków energetycznych.
« dnia: 06 Października, 2014, 09:19:29 »
Witam,
Mam dość specyficzne pytanie. Na wstępie powiem że zdaje sobie sprawę z wszystkich pozytywów stacji Davisa aczkolwiek planuje zakup 3 stacji i niestety finanse mnie nie puszczają. Co do stacji to potrzebuje stacji do pomiaru.
Prędkości wiatru, kierunku wiatru, promieniowania UV
+ klasyczne dodatki temperatura, ciśnienie itp.
Stacja musi mieć zapis danych w pamięci i wysyłkę danych gdzieś na serwer gdzie mógłbym te dane zapisywać i obrabiać  (najlepiej export do Excela).  Chciałbym kupić takie trzy stacje i monitorować warunki wiatru i pv dlatego nie interesują mnie stacje z wypasionym panelem bo nie będę mógł z nich korzystać.  Ważna dla mnie jest dokładność pomiaru i możliwość backapu danych np na kartę plus wysyłana np. przez WiFi. Tu rodzi się kolejne pytanie czy zasilanie słoneczne będzie mi potrzebne? Dodam że muszę mieć ciągłe dane przez rok.  Z mojego researchu doszedłem ze ok stacją była by Conrad HP 1001, czy ktos ma doświadczenia z tą stacją? + mam mieszane uczucia do stacji które wszystkie czujniki mają połączone w jedną całość. Jak w niej z dodatkowymi czujnikami gdybym chciał coś modernizować. 
Ważnym też jest aby można było kupić taka stacje w Polsce (jeśli będą trzy to było by super abym miał bezpieczeństwo serwisu/gwarancji). Dlatego proszę też o sugestie gdzie mógłbym taką stacje kupić.
Wiem że mam dużo wymagań ale szukam takiej stacji bardzo długo i dlatego się zdecydowałem na dodanie tego postu tutaj bo wiem że na tym forum jest wielu doświadczonych użytkowników.

Dzięki za pomoc.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja pogodowa do pomiaru warunków energetycznych.
« dnia: 06 Października, 2014, 09:19:29 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Stacja pogodowa do pomiaru warunków energetycznych.
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Października, 2014, 11:23:05 »
A jakież to - jeśli wolno mi zapytać - warunki energetyczne przy pomocy stacji pogodowej, chciałbyś mierzyć? Energetyka kojarzy się bowiem z energią elektryczną (vide: definicja energetyki) i nijak jakoś nie pasuje mi to do parametrów mierzonych przez stacje pogodowe.
« Ostatnia zmiana: 06 Października, 2014, 11:28:50 wysłana przez Serenator »

Offline mateusz250988

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogodowa do pomiaru warunków energetycznych.
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Października, 2014, 15:27:37 »
Od kilku lat zajmuje się energatyką wiatrową + systemami PV w wersji małoskalowej. Potrzebuje takich danych do pewnego badania w temacie prosumenckiej energatyki odnawialnej.


Offline m-blue

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogodowa do pomiaru warunków energetycznych.
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudnia, 2014, 19:36:58 »
Czyli potrzebujesz zwykłej stacji która mierzy nasłonecznienienie i ew. wiatromierz jeśli chcesz turbinę montować - na kwestie stacji pogodowej to energetyka jest drugorzędną sprawą jak sądzę:)
pytaj o stacje, które mierzą i ew. rejestrują powyższe dane i obsługują takie czujniki.
Pozdr.

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja pogodowa do pomiaru warunków energetycznych.
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudnia, 2014, 20:59:34 »
Myślę, że twoje wymagania spełniłaby też stacja Oregon Scientific LW301_UV, taki zestaw będzie kosztował pewnie około 900 zł, czyli jakieś 200 zł taniej od Conrad HP 1001 Wi-Fi. Więcej informacji znajdziesz tu: Pogoda z Twojego domu gdziekolwiek jesteś, czyli stacje pogodowe Oregon Scientific Anywhere Weathe.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl