Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: WS2800 nie działa transmisja z bazy (foto)  (Przeczytany 6054 razy)

Offline wagabund

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 30
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: ws 2300 ;HP1003 ; WS2800
WS2800 nie działa transmisja z bazy (foto)
« dnia: 27 Sierpnia, 2012, 00:11:32 »
Witam

Na wstępie podam, aby uniknąć prozaicznych rad , iż wykonywałem wszystko co jest w instrukcji dot. stacji (synhro bazy z czujnikiem hygro,temp.); reset stacji itd.

Wykluczyłem problem z czujnikiem hygro,temp zewn. ,gdyż z inną bazą działa on wyśmienicie.
Dodatkowo poza tym, że baza nie synhronizuje się z czujmikiem hygro-temp. zewn. ,to nie ma połączenia z PC przez usb stick (Heavy Weather PRO nie jest w stanie skomunikować się z bazą).

Wywnioskowałem z tego, iż to moduł transmisji w tej stacji jest walnięty.

Poniżej zamieszczam zdjęcie wg mnie tego modułu.
1) proszę o potwierdzenie iż płytka na zdjęciu to moduł transmisji.
2) czy ktoś potrafi mi podpowiedzieć co mogło ulec uszkodzeniu ?
3) proszę o wskazówki dot. ew. zdiagnozowania usterki.
4) może ktoś ma opis elementów na płytce ?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
w

EDIT: zdecydowałem się że wymienię moduł ze zdjęcia z kolegą w jego stacji (identyczną) .Po przelutowaniu dobrego modułu stacja dalej nie paruje się z czujnikami i z PC. Moduł z uszkodzonej stacji zamontowany u kolegi działa bez zarzutu (nie opłacało się z powrotem przelutowywać).
Zatem na 100% ten moduł jest OK.

Co zatem jest nie tak z bazą ? Gdzie szukać usterki ?

« Ostatnia zmiana: 27 Sierpnia, 2012, 22:12:54 wysłana przez wagabund »
szczecin  IWOJEWDZ119  =>HP1003   IWOJEWDZ116 => WS2300 WS2800 =>  podpięta  do RPI 2 chodzi z  weewx

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

WS2800 nie działa transmisja z bazy (foto)
« dnia: 27 Sierpnia, 2012, 00:11:32 »