Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Auriol z31482a  (Przeczytany 5770 razy)

Offline treeev

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
Auriol z31482a
« dnia: 01 Września, 2013, 10:39:33 »
Kupiłem termometr Auriol z31482a w Lidlu http://fanlidla.pl/gazetka/2013.08.19.lidl.narzedzia/11485,Termometr,wewnetrzny,stacja,pogodowa
Problem jest taki, że kiedy temperatura czujnika na zewnątrz zrówna się z wewnętrznym oba wskazania (in/out) wówczas pokazują jednakową - wewnętrzną.Wymieniłem w Lidlu na inny egz. ale jest to samo.Tu chyba nie ma żadnej filozofii (ustawień) i powinno działać cały czas ok?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Auriol z31482a
« dnia: 01 Września, 2013, 10:39:33 »

Offline tomaszko79

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w Kleczay Górnej
  • Typ stacji: SOENS 270009
Odp: Auriol z31482a
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Września, 2013, 11:07:51 »
skoro są takie same to muszą pokazywać to samo, nie bardzo rozumie o co chodzi??

Offline treeev

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Auriol z31482a
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Września, 2013, 12:35:26 »
Chodzi o takie zachowanie:

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Auriol z31482a
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Września, 2013, 19:58:43 »
@treeev

Nie piszesz o jednej najważniejszej rzeczy. Gdzie w momencie kręcenia tego filmiku znajdował się zewnętrzny czujnik temperatury. Bo jeśli w pomieszczeniu, to oczywistym faktem jest, że temperatury będą jednakowe. Przecież zarówno baza jak i czujnik, znajdują się w tych samych warunkach.

Offline treeev

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Auriol z31482a
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Września, 2013, 22:02:58 »
Czujnik zewn. był za oknem

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Auriol z31482a
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Września, 2013, 08:28:56 »
Czujnik zewn. był za oknem

W takim razie jest to ewidentnie jakaś wada fabryczna, tym bardziej, że inny egzemplarz zachowywał się tak samo. No cóż... nie pozostaje Ci nic innego, jak złożyć reklamację i poprosić o zwrot gotówki.

Offline treeev

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Auriol z31482a
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Września, 2013, 12:54:37 »
Dopóki temp. za oknem jest niższa niż w domu jest ok, jak się zrównają to jw. na filmiku - obie są jednocześnie jednakowe.Potem po jakimś czasie znowu jest ok-chyba jak opadnie temp. za oknem :) . Jak mówisz trzeba oddać i może następna seria jaka się pojawi będzie może ok.

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Auriol z31482a
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Września, 2013, 13:51:07 »
Dopóki temp. za oknem jest niższa niż w domu jest ok, jak się zrównają to jw. na filmiku - obie są jednocześnie jednakowe.Potem po jakimś czasie znowu jest ok-chyba jak opadnie temp. za oknem :) . [...]

Zaraz, zaraz... Jeśli temperatura za oknem wynosi dajmy na to 13,5oC a w pomieszczeniu jest w danym momencie taka sama, to termometr nic innego pokazać nie może. Przecież obydwa pomiary są identyczne. I wszystko jest w porządku. Tym bardziej, że piszesz, że zmienia się i jest tak dopóki za oknem nie spadnie. Pierwotnie ja sądziłem, że przez cały czas obydwie są równe.
Aby ostatecznie przekonać się o tym, czy wszystko działa, możesz zrobić następujący test:
Przenieś czujnik do pomieszczenia i ustaw obok stacji bazowej. Po pewnym czasie temperatury powinny się zrównać. Odchyłka kilku dziesiątych stopni, może stanowić tzw. błąd pomiarowy. Zapisz lub zapamiętaj oba pomiary. Następnie wstaw czujnik do lodówki. Po jakimś czasie zobacz czy temperatura się obniżyła. Jeśli tak, to wszystko jest w porządku. Wyjmij czujnik i ustaw ponownie obok bazy. Temperatura powinna się wówczas zrównać z tą wewnątrz pomieszczenia. Jeśli tak się stało, to wg mnie urządzenie działa jak należy i nie ma powodu do niepokoju.

« Ostatnia zmiana: 04 Września, 2013, 13:53:48 wysłana przez Serenator »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Auriol z31482a
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Września, 2013, 09:16:09 »
Zaraz, zaraz... Jeśli temperatura za oknem wynosi dajmy na to 13,5oC a w pomieszczeniu jest w danym momencie taka sama, to termometr nic innego pokazać nie może. Przecież obydwa pomiary są identyczne. I wszystko jest w porządku. Tym bardziej, że piszesz, że zmienia się i jest tak dopóki za oknem nie spadnie. Pierwotnie ja sądziłem, że przez cały czas obydwie są równe.

Ja zrozumiałem, że jak temperatury zrównają się, to następuje na stałe "sprzężenie/połączenie" temperatury zewnętrznej z wewnętrzną. Czyli na wyświetlaczu temperatury zewnętrznej wyświetlana jest temperatura wewnętrzna. Ciekawy "przypadek", czegoś takiego jeszcze nie widziałem :). Może to jest czasowe, związane np. ze wzrostem promieniowania magnetycznego docierającego ze Słońca itp. :).
« Ostatnia zmiana: 05 Września, 2013, 09:22:34 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Auriol z31482a
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Września, 2013, 14:28:36 »
Może @treeev jeszcze się odezwie, to zweryfikuje nasze przypuszczenia  :)