Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Poprawne ustawienia  (Przeczytany 2808 razy)

Offline Kefmansky

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH 1080
Poprawne ustawienia
« dnia: 11 Czerwca, 2015, 17:48:01 »
Witam kolegów, wiem że już wiele napisano jeśli chodzi o konfiguracje, sam przeczytałem (poniekąd instrukcję) ale nadal mam kilka pytań. Znawca tematu rzuci okiem i doradzi więc zwracam się z pomocom do Was.

Pierwsze pytanie:
Posiadam stacje WS 1080 podłączoną za pośrednictwem terminal HP T5730 na stale do sieci, na obecna chwile wysyłam dane tylko na WU. gdy czasem odłączę stacje (w kwestii konserwacji) i po jakimś czasie podłącze ją to "Catch up" mrugnie dwa razy i na tym koniec, przez to robią się ciągłe wykresy na UW. jak i w samym wykresie Cumulusa. Jak temu zapobiec?




Pytanie drugie:
Jak usunąć blednę dane pomiarowe które powstały na wskutek błędu? Gdzie znajduje się i jak się nazywa plik tego pomiaru?


Trzecie pytanie:
Gdzie znajdują się pliki lub folder który służy do nadpisywania danych, który che przenieść na inną pamięć by nie zaśmiecać po czasie systemowej partycji "C"


Czwarte pytanie:
Jak i gdzie ustawić setup programu by włączał się samoistnie w systemem. Próbowałem już zaznaczyć wiele opcji w "Program settings" ale nic nie działa. Gdy wyłączę terminal nagle w prądu (symulacja nagłej utraty zasilania) po ponownym starcie systemu Cumulus nie włącza się automatycznie.




Pozdrawiam.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Poprawne ustawienia
« dnia: 11 Czerwca, 2015, 17:48:01 »

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Poprawne ustawienia
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwca, 2015, 22:57:00 »
Ad. 1
Taki wykres może być spowodowany dość długim interwałem zapisu ustawionym w konsoli. Poprzez dołączony do stacji program EasyWeather możesz zmienić tę wartość. Bodajże minimalna to zapis co 5 minut, maksymalnej nie pamiętam. U Ciebie wygląda to na zapis co 15 lub 30 minut. Sprawdź też interwał wysyłania danych do WU poprzez Cumulus, w zakładce Configuration->Internet.

Ad. 2
Dużo by opisywać krok po kroku, ale pokrótce, to błędne rekordy edytujesz w zakładce Edit, lub też ręcznie zmieniasz pliki w folderze Cumulus\data

Ad. 3
Wszystkie dane zapisują się w folderze data W zasadzie nie musisz się obawiać o zaśmiecanie partycji C, bo rozmiar ich jest znikomy.

Ad.4
Configuration->Station->Program Settings-> Restart if unplugged oraz Restart if data stops. Jeśli to nie pomoże, zawsze możesz "wrzucić" Cumulus do Autostartu Windows.

Offline Kefmansky

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH 1080
Odp: Poprawne ustawienia
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Czerwca, 2015, 21:47:19 »
bardzo dziękuje za udzieloną pomoc ;) wszystko działa jak należy ;)