Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Ankieta

W jaki sposób kupiłeś swoją stację pogody?

sam wybrałem, zanim trafiłem na to forum
23 (30.3%)
widziałem u kogoś, spodobała mi się więc też zakupiłem
1 (1.3%)
wybrałem dzięki informacjom i pomocy udzielonej mi na forum
45 (59.2%)
kierowałem się ofertą zamieszczoną przez sklep internetowy
2 (2.6%)
inna opcja (np. dostałem w prezencie)
5 (6.6%)

Głosów w sumie: 74

Autor Wątek: Zakup stacji pogody - ankieta  (Przeczytany 34221 razy)

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Zakup stacji pogody - ankieta
« dnia: 02 Stycznia, 2012, 10:58:32 »
Z Nowym Rokiem, nowa ankieta  ;)
Mam nadzieję, że będzie się ona cieszyć większym zainteresowaniem, niż poprzednia. Jednocześnie informuję, że kto nie oddał głosu w poprzedniej, może to jeszcze zrobić:
http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=881.0
Jesteśmy wszyscy ciekawi, co brałeś pod uwagę kupując własną stację pogody. Zapraszam gorąco do wzięcia udziału w ankiecie. Z góry dziękuję za oddane głosy  :)
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia, 2012, 13:11:42 wysłana przez Serenator »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Zakup stacji pogody - ankieta
« dnia: 02 Stycznia, 2012, 10:58:32 »

Offline jezjacek

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Auriol H13726
Odp: Zakup stacji pogody - ankieta
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Stycznia, 2012, 11:09:28 »
Zobaczyłem reklamę Lidla i kupiłem, a potem zacząłem szukać więcej informacji i trafiłem tutaj.

Offline Don Pedros

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: La Crosse WS-9040-IT
Odp: Zakup stacji pogody - ankieta
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Stycznia, 2012, 11:22:32 »
Zagłosowałem :)
Muszę powiedzieć, że informacje jakie uzyskałem tutaj na forum praktycznie zmieniły mój pierwotny wybór. Chciałem kupić coś niedrogiego co pokazywało by przede wszystkim temperaturę i ciśnienie. Głównym źródłem informacji było na początku Allegro i wybrałem sobie stację pogody za ok 90 zł.
Następnie trafiłem tutaj i po przeczytaniu informacji i opinii w końcu wydałem ponad 2x tyle  ;D .
Mam swą stację dopiero 2 tyg. więc nie mam wielu doświadczeń, ale sprawdziłem ją gruntownie pod względem prawidłowości wskazań i jestem bardzo zadowolony, pewno w dużej mierze dzięki temu, że tu trafiłem :)

Offline radio

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Motocyklista-krótkofalowiec a teraz meteorolog :-)
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro2 Plus Aktiv Agro + Davis Vantage Vue
Odp: Zakup stacji pogody - ankieta
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Stycznia, 2012, 12:10:18 »
Cóż, moja ostatnia stacja to w sumie prezent lecz przed nią było kilka różnych stacji, w sumie bardzo prostych lecz zakup porządnej stacji kołatał mi się w łepetynie od dość dawna  :P w sumie to od czasu gdy kolega z Japonii przysłał mi zdjęcia swojej stacji którą była Davis Vantage, tyle że mając okrojone fundusze nadal pozostaje w sferze marzeń ;D lecz po kaprysach ostatniej stacji chwila zakupu DV szybko zbliża się :)
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia, 2012, 12:39:42 wysłana przez radio »
Pozdrawiam
Mariusz

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Zakup stacji pogody - ankieta
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Stycznia, 2012, 12:20:32 »
Jeśli chodzi o pierwszą  stację to kupowałem z super-marketu, nie kierowałem się niczym, ale kiedyś zobaczyłem pewną stronę z danymi gdzie jest mierzona prędkość wiatru, ciśnienie, itp. i zacząłem szukać danych, recenzji, opisów tej stacji, aż znalazłem to wspaniałe   ;) forum, gdzie koledzy pomogli w wyborze stacji.  Czyli odpowiedz trzecia. ;D
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia, 2012, 12:22:55 wysłana przez wiatromen »

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Zakup stacji pogody - ankieta
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Stycznia, 2012, 12:20:58 »
Wpierw szukałem na allegro jakie stacje są w ogóle w sprzedaży, następnie wahając się między WH 1080 a 1090 zacząłem szperać na ich temat w Internecie, gdzie trafiłem na to forum. Długo czytałem wątki, nawet się zarejestrowałem po czasie;D Dzięki paru postom wybór padł na model 1090. Zasługą forum jest również używanie przeze mnie programu cumulus, który z początku wcale nie przypadł mi do gustu (obecnie nie wyobrażam sobie czegoś innego). Co do wyboru, którego dokonałem to jestem w miarę zadowolony, jednak jak gdy ta stacja "wyzionie ducha" to później już chyba tylko Davis ;).

Offline LukaszH

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Otrzymał podziękowań: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w Łukowie
  • Typ stacji: Netatmo - Inteligentna Stacja Pogodowa
Odp: Zakup stacji pogody - ankieta
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Stycznia, 2012, 08:29:27 »
Sporo czasu spędzonego na lekturze informacji i danych technicznych producentów, postów na forum i własnych doświadczeń z poprzednimi stacjami.
Oczywiście informacje na forum są bezcenne i bardzo pomocne w wyborze.

Offline NoTes

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: TFA Primus
Odp: Zakup stacji pogody - ankieta
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Stycznia, 2012, 10:31:55 »
Mam już jedną stację, ale prymitywną, niemiecką, nazwy nie pamiętam, mierzącą temperaturę i wilgotność wewnątrz i na zewnątrz oraz ciśnienie, prognozującą na tej podstawie pogodę, która sprawdza się podobnie jak ta telewizyjna. Kupiona na Alledrogo 7-8 lat temu. Teraz w zasadzie nie myślałem o zakupie stacji, a potrzebny mi był anemometr stacjonarny z rejestracją pomiarów. Najpierw Alle.. żeby zobaczyć czy coś jest i za ile. Potem wyszukiwarka G... i oczywizda okazało się, że i owszem jakieś są, ale dramatycznie drogie, ale również są i w stacjach pogody. Wpisując w G... "stacja pogody" na 4 miejscu jest link do portalu o stacjach pogody, a stamtąd nietrudno było trafić na forum z czego oczywizda nie omieszkałem nie skorzystać ;D (co widać na załączonym obrazku). Czy stacja sprawdzi się w roli anemometru z rejestracją pomiarów również nie omieszkam poinformować jak tylko dotrze do mnie z Niemiec, zostanie uruchomiona i coś zmierzy :)
PS.
Głos w ankiecie oddany.

Offline tomeh

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Otrzymał podziękowań: 0
    • Informacje
  • Typ stacji: Auriol
Odp: Zakup stacji pogody - ankieta
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Stycznia, 2017, 22:54:38 »
Ja akurat nie jestem klientem impulsywnym jak mam zamiar coś kupić to krążę bardzo długo wokoło tematu i ile wydatek jest istotny. W przypadku stacji czytanie opinii od osób ale nigdy na stronach jakie są powiązane czy sponsorowane. Przed kupnem już na forum tutaj rok temu czytałem kilka opinii o niektórych modelach.
Serwis Poradniki