Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja AURIOL 4-LD3091  (Przeczytany 4384 razy)

Offline wlodysczat1

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: AURIOL 4-LD3091
Stacja AURIOL 4-LD3091
« dnia: 04 Czerwca, 2011, 15:04:45 »
Mam stację kilka dni, problem polega na tym że.
Często mruga temp.i ciśnienie zewnętrzne. Po przybliżeniu czujnika zewnętrznego, naciśnięciu i przytrzymaniu "CH" znika i po pewnym czasie wraca do normy. Po wystawieniu czujnika przez jakiś czas działa normalnie, i ponownie zaczyna mrugać. Próbowałem zmieniać miejsce w którym stoi stacja i nic nie pomaga. Czy to jest wada stacji, czy ktoś się z czymś takim spotkał

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja AURIOL 4-LD3091
« dnia: 04 Czerwca, 2011, 15:04:45 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Stacja AURIOL 4-LD3091
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwca, 2011, 08:31:04 »
Stacja ta pracuje na częstotliwości 433 MHz. Takie samo pasmo wykorzystują jeszcze inne urządzenia domowe, np. bramofony, domofony, alarmy, itp. Może masz takie urządzenia w domu, bądź ma je ktoś z sąsiadów? Mruganie wyświetlanych informacji z pewnością nie jest normalną sprawą. Jeśli wykluczysz wpływ innych urządzeń, które mogłyby zakłócać pracę stacji a problem będzie pojawiać się nadal, świadczyłoby to o jakiejś usterce. Jeśli to możliwe, proponowałbym wymienić urządzenie. Sprawdź jeszcze baterie.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca, 2011, 11:02:02 wysłana przez Serenator »

Offline rucin77

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: AURIOL 4-LD3091
Odp: Stacja AURIOL 4-LD3091
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Czerwca, 2011, 22:13:08 »
Witam
Ogólny problemz tymi stacjami polega na tym ,że co egzemplarz to inna przypadłość. Najlepiej od razu wymienić na drugą , a jeżeli znowu wystąpi jakis problem to żądać zwrotu kaski. Ja miałem w tej stacji problem z padającymi szybko bateriami, wymienili mi od ręki. Ktoś inny z czujnikiem itd itd. ogólnie chyba % sprawnego sprzętu jest bardzo niski. Moja narazie działa ok , ale zobaczymy.
pozdrawiam