Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: WS-2800 Technoline nie zgrywa rekordów do komputera  (Przeczytany 4203 razy)

Offline Marcin N

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WS2800
WS-2800 Technoline nie zgrywa rekordów do komputera
« dnia: 02 Stycznia, 2016, 13:07:38 »
Dzień Dobry
Witam wszystkich serdecznie

Posiadam od ok 1 miesiąca stację pogodową WS-2800 firmy Techno Line
W stacji korzystam na razie tylko z czujnika Temo-Higro, który łączy się ze stacją bezproblemowo
Nie są podłączone czujniki wiatru i deszczu – są sprawdzone przeze mnie tj. są sprawne i wysyłają dane do stacji
Korzystam z oprogramowania Heavy Weather Pro (korzystałem z obu wersji oprogramowania tj. Wersja 1.0 i wersja 1.5.2 ze strony http://www.heavyweather.info

Stacja poprzez odbiornik wpięty do portu USB łączy się z komputerem i  na ekranie monitora wyświetlane są wszystkie aktualne dane ze stacji

Problem polega na tym, że stacja nie zgrywa do komputera żadnych danych zapisanych w pamięci stacji (tzw. Rekordów)

Próbowałem instalować oprogramowanie Heavy Weather Pro zarówno na Windows 7 jak również na Windows 8 (efekt ten sam – stacja nie zgrywa zapisanych danych na komputer pomimo że wszelkie parametry są widoczne na ekranie komputera)

Czy ktoś spotkał się z taką sytuację lub wie jak rozwiązać problem ?

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie pomysły

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

WS-2800 Technoline nie zgrywa rekordów do komputera
« dnia: 02 Stycznia, 2016, 13:07:38 »

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: WS-2800 Technoline nie zgrywa rekordów do komputera
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Stycznia, 2016, 14:24:47 »
Jaki masz ustawiony interwał zapisu danych w pamięci (od 1min do 24h jedna dana może być zapisywana). Co masz ustawione w Extras-->Options w HW?

Offline irek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Typ stacji: TFA Primus, WS 2300
Odp: WS-2800 Technoline nie zgrywa rekordów do komputera
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Stycznia, 2016, 14:56:54 »
Jeżeli wszystko sprawdziłeś to spróbuj zostawić włączony komputer z otwartym oknem HW przez co najmniej 30 min. W tej chwili mam stację podpiętą przez 24 godz. do terminala więc nie mam problemów ale wcześniej też miałem takie zdarzenie jak okazjonalnie zgrywałem dane i pomogło dłuższe  podłączenie stacji do komputera albo przez co najmniej 30 min albo przez jakiś czas z przejściem przez pełną godzinę zegarową albo w połowie. Jeśli dobrze pamiętam to właśnie tak to u mnie było. 

Offline Marcin N

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WS2800
Odp: WS-2800 Technoline nie zgrywa rekordów do komputera
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Stycznia, 2016, 16:44:35 »
Witam
Zapis danych mam ustawiony w tej chwili na 5 min, ale próbowałem już różnych ustawień czasu zapisu
Próbowałem również działać tak jak radził Irek, to również nie przyniosło skutku, tzn. stacja była zsynchronizowana tj. w HW miałem podgląd wszystkich parametrów ze stacji a program raz był na pasku zadań a raz w "głównym oknie" i tak przez parę godzin (ps. Irek - czy tak to miało wyglądać wg Twojej porady)

Kończą mi się pomysły co jeszcze można by spróbować
Jak ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny
Pozdrawiam


Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: WS-2800 Technoline nie zgrywa rekordów do komputera
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Stycznia, 2016, 01:11:44 »
Heavy Weather powinien tworzyć plik history.dat, w ustawieniach zapisuje się gdzie on ma być, także o ustawieniach pisałem. Może on nie ma ustawione by gdzieś dane zapisywała, a może nowszy Windows nie pozwala zapisywać danych w tamtym folderze? Sprawdzałeś, czy pod np XP występuje problem, czy nie masz takiej możliwości? Ewentualnie ustaw folder zapisu pliku history.dat np na dokumenty, czy pulpit i sprawdź, co się stanie. Jak masz komunikację, to przez jaki czas miga strzałka przy komunikacji oznaczające pobieranie danych? Masz może możliwość sprawdzenia poziomu zapełnienia pamięci?

Offline Marcin N

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WS2800
Odp: WS-2800 Technoline nie zgrywa rekordów do komputera
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Stycznia, 2016, 11:35:30 »
Nie miałem okazji i możliwości sprawdzić działania pod Windows XP, ale sugerując się danymi  ze strony producenta oprogramowania powinno działać również pod Windows 7 i 8.
Zmieniłem ścieżkę zapisu zgodnie z sugestią ale również nie pomogło.
Na stacji  nigdy nie pojawiła się strzałka wskazująca komunikację stacji z komputerem – może to wskazuje jednak na wadę fabryczną stacji.
Mati 211p – a jak sprawdzić poziom zapełnienia pamięci, to by wiele wyjaśniło czy stacja w ogóle zapisuje te dane do pamięci.

Offline irek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Typ stacji: TFA Primus, WS 2300
Odp: WS-2800 Technoline nie zgrywa rekordów do komputera
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Stycznia, 2016, 11:08:58 »
Na stacji  nigdy nie pojawiła się strzałka wskazująca komunikację stacji z komputerem – może to wskazuje jednak na wadę fabryczną stacji.
Na wyświetlaczu stacji chyba powinny być litery "PC". Przyciskiem ze strzałką do góry na stacji wybieracz czy wyświetla datę czy połączenie PC

Offline Marcin N

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WS2800
Odp: WS-2800 Technoline nie zgrywa rekordów do komputera
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Stycznia, 2016, 12:31:05 »
Na stacji pojawia się napis "PC", tak jak pisałem wcześniej stacja łączy się z komputerem ale nie zgrywa żadnych danych
ps. czy jest możliwość sprawdzenia czy stacja wogóle zapisuje rekordy w pamięci ?

Offline newbie11

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 27
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dreaming about Davis VP2...
  • Typ stacji: LaCrosse C86234 + WS-2812U-IT +Oregon BAR310HG+ 3x Technoline WS-7018 + Auriol Z31130
Odp: WS-2800 Technoline nie zgrywa rekordów do komputera
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Stycznia, 2016, 12:28:49 »
Dokładnie naciskasz ▼ DOWN ARROW KEY  i trzymasz  ok 3 sekundy:

Synchronize the display with the PC (see Heavy Weather Pro Software User’s Guide)

Co prawda nie mam 2800 a 2812 ale to to samo tylko moja jest z USA to jedyna różnica :) funkcjonalnie to identyczny sprzęt.
Pozdrawiam

Offline Marcin N

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WS2800
Odp: WS-2800 Technoline nie zgrywa rekordów do komputera
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Marca, 2016, 11:37:47 »
Witam

Kontynuując temat

Czy ktoś orientuje się, a może spotkał  się z poniższym -

- czy brak podłączenia wiatromierza i deszczomierza do stacji i tym samym nie przesyłanie ich odczytów do stacji pogodowej (WS2800 Technoline) może powodować, że pozostałe dane ze stacji (dane z czujników w samej stacji i z czujnika zewnętrznego)  nie są zgrywane do komputera.

Próbowałem już wszelkich możliwych sposobów na różnych systemach operacyjnych Windows i nadal nie rozwiązałem problemu braku zgrywania danych zapisanych przez stację pogodową do komputera.

Pozdrawiam wszystkich
 

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: WS-2800 Technoline nie zgrywa rekordów do komputera
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Marca, 2016, 17:47:04 »
Raczej nie, gdyż u mnie działa bez czujników ( mam co prawda WS 3600) ale to praktycznie to samo, choć interfejs komunikacyjny inny.

Offline newbie11

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 27
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dreaming about Davis VP2...
  • Typ stacji: LaCrosse C86234 + WS-2812U-IT +Oregon BAR310HG+ 3x Technoline WS-7018 + Auriol Z31130
Odp: WS-2800 Technoline nie zgrywa rekordów do komputera
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Marca, 2016, 08:34:10 »
Powinien zgrywać przynajmniej odczyty temperatury wewnętrznej i ciśnienia ze stacji.  Spotkałem się wcześniej że WeatherUnderground zgrywał zawsze poprawnie , ale np. weewx potrafił nie zgrywać :) .
Pozdrawiam