Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001  (Przeczytany 76951 razy)

Offline Grzes978

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Typ stacji: Conrad HP 1001
Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« dnia: 22 Grudnia, 2014, 08:32:17 »
Witam

Posiadam stacje HP 1001



możliwą do zakupienia w Conrad link poniżej.

http://www.conrad.pl/Stacja-pogodowa,-internetowa-Conrad-HP-1001,-pomiar-opadu,-UV,-wiatru.htm?websale8=conrad&pi=515931

i ostatnio zrobiłem jej upgrade do wersji HP 2001.


Jak to się stało i jak to zrobić.?

Zauważyłem że inny posiadacze stacji HP 1001 mają inną nowszą wersję oprogramowania niż moja. Sprawdzałem to poprzez przeglądanie stacji pogodowych poprzez weather undergorund wundermap.

Przykład tutaj stacja link --->http://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IWOJEWDZ54
Software: HP1001 V1.0.8

Mój software był V1.0.3, niestety nigdzie nic nie mogłem znaleźć na temat upgradu, w Conradzie ani w instrukcji stacji posucha.
Poszukałem więc w internecie co nieco i okazało się że:

Producentem stacji HP 1001 i HP 1003 jest Fine Offset link tutaj ---> http://www.foshk.com/Weather_Professional/
Produkuje on wersje HP 1000 i HP 1003.

Conrad Electronics pewnie kazał sobie zmienić nazwę jednej stacji na HP 1001 druga pozostała bez zmian HP 1003.
W USA Ambient Weather nazwał swoja stację WS 1001 link tutaj ---> http://www.ambientweather.com/amws1000wifi.html

Uznałem że jeden producent produkuje obie stacje dla Ambient Weather i dla Conrad Electronisc  i że różnią się one tylko nazwą nic więcej.
Obje dystrybutorów mają wersje z wifi i bez.

Zdecydowałem że ryzykuję i robie upgrade.

NAJPIERW SKOPIOWAŁEM WSZYSTKIE DANE POGODOWE (HISTORIE) Z STACJI ABY MI TO NIE ZNIKŁO

Sprawdziłem jaką mam wersję stacji, mam HP 1001 czyli na stronie producenta Fine Offset jest to HP 1000

Pobrałem odpowiednie oprogramowanie z strony link ---> http://www.foshk.com/Weather_Professional/HP1000.htm

Sprawdziłem w mojej stacji ( Ustawienia/About ) jaką mam stację i jakie wersje.



Mam ilosc pamieci 3826
i 868 Mhz czestotliwosc

Wymieniam firmware na firmware v.2.1.2 for 868MHz (3826M storage version) http://www.foshk.com/upload/doc/2014051555164109.zip
System operacyjny na OS v1.0.9 for 3826M storage version http://www.foshk.com/upload/doc/HP2000_OS_V1.0.9_FOS.zip

Zdecydowałem ze najpierw zrobię upgrade systemu czyli OS version.
Rozpakowałem pliki na karte microSD wylaczyłem stacje z prądu, włożyłem kartę do stacji i włączyłem stację. Upgrade zrobił się szybciutko.
Tak samo zrobiłem z upgradem firmware.

Efekt.

Przed



Po



Jak widać mamy wschody i zachody słońca oraz fazy księżyca.

Aby dobrze działały wschody i zachody słońca należy wpisać nasza pozycję geograficzną na ziemi.

Ustawienia Lat/ Lon

Mam nadzieje że nowy soft rozwiąże też problem z zachowaniem aktualnego poziomu opadu dla

roku
miesiąca,
tygodnia,

W starej wersji oprogramowania gdy wyłączyło się stacje z prądu, stacja ich nie pamiętała tylko pamiętała wartości z tygodnia wcześniej czy coś takiego. Niby nic bo wszystko można policzyć ponownie z opadu dziennego ale jednak wkurzające bo nie mamy na ekranie aktualnych wartości dla roku, miesiąca, tygodnia.

To chyba tyle

Instrukcje jak zrobić upgardy zanjduja sie tutaj. ---> http://www.foshk.com/upload/doc/2014051555164109.zip

Jakby co to pomogę jakby ktos mial pytania.

Acha w nowym firmware mamy nowe ikonki slabej baterii dla czujników zew. i wew. Tuż koło róży wiatrów







« Ostatnia zmiana: 22 Grudnia, 2014, 09:07:00 wysłana przez Grzes978 »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« dnia: 22 Grudnia, 2014, 08:32:17 »

Offline charly

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH2080 + Mebus 40188 + HP1001
Odp: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Stycznia, 2015, 19:28:15 »
Czy po zmianie softu zauważyłeś różnicę w prezentacji temperatury? Wg tego co mi wiadomo, z każdą kolejną aktualizacją temp. jest uśredniana w większym zakresie czasowym - początkowo była to minuta, potem 3, 5, a w ostatnim sofcie bodaj 10. Szczerze mówiąc to średnio podoba mi się takie podejście. Ale może ma to sens, by zmniejszyć podatność na błąd z uwagi na domyślny zakres +/-1*C.

Offline Grzes978

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Typ stacji: Conrad HP 1001
Odp: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Stycznia, 2015, 08:13:41 »
Witam

Powiem szczerze wogóle na nie patrzyłem ani nie zauważyłem zamiany.

Nowy soft ma jeden duży plus przy wylaczeniu pradu nie kasuja sie wartosci opadu dla roku, miesiaca, tygodnia. Wczesniej te wartosci sie kasowaly i mnie to wkurwia...o.

Pozdrawiam

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Stycznia, 2015, 15:30:09 »
To nie masz zasilania bateryjnego?

Offline charly

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH2080 + Mebus 40188 + HP1001
Odp: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Stycznia, 2015, 19:37:00 »
@mati
Konsola do HP1001 ani HP1003 nie jest zasilana bateryjnie, wyłącznie przez zasilacz.


Offline BayerD

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WH2080, HP1001
Odp: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lutego, 2015, 15:10:42 »
Witam forumowiczów
 Mam problem z stacją HP1003, nie uruchamia się, wygląda na uszkodzony wsad flash. Nie ma możliwości wgrania OS z karty sd (brak reakcji) jest może jakiś inny sposób ?
Może ktoś z forumowiczów ma wsad do flash H27UBG8T2BTR-BC ?

Offline Grzes978

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Typ stacji: Conrad HP 1001
Odp: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lutego, 2015, 10:46:44 »
Cześć jak rozumiem kupiłeś stacje w Conrad.?!

Nie martw się ja kupowałem wersje HP 1001 i dwa razy z rzędu otrzymałem stacje która się nie uruchomiała. :-D dopiero 3 sztuka była ok.
Pewnie mieli wadliwą partię.

Odeślij im to koszt  biorą na siebie i czekaj na nową. :-D tak będzie najprościej. Lepiej nie kombinuj z softem, bo pewnie to nic nie da a w serwisie jeszcze się zorientują ze coś robiłeś i po gwarancji. Co innego jakby stacja działała i chciałbyś wymienić soft na na nowszy.

P.s. tutaj masz stronę z oprogramowaniem tej stacji jeśli ta twoja stacja jest po gwarancji i tak czy siak będziesz chciał spróbować naprawić sam.
http://www.foshk.com/Weather_Professional/HP1003.htm
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego, 2015, 10:48:29 wysłana przez Grzes978 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lutego, 2015, 01:23:22 »
Witam

Posiadam stacje HP 1001

Mój software był V1.0.3, niestety nigdzie nic nie mogłem znaleźć na temat upgradu, w Conradzie ani w instrukcji stacji posucha.
Poszukałem więc w internecie co nieco i okazało się że:

Producentem stacji HP 1001 i HP 1003 jest Fine Offset link tutaj ---> http://www.foshk.com/Weather_Professional/
Produkuje on wersje HP 1000 i HP 1003.

Conrad Electronics pewnie kazał sobie zmienić nazwę jednej stacji na HP 1001 druga pozostała bez zmian HP 1003.
W USA Ambient Weather nazwał swoja stację WS 1001 link tutaj ---> http://www.ambientweather.com/amws1000wifi.html

Uznałem że jeden producent produkuje obie stacje dla Ambient Weather i dla Conrad Electronisc  i że różnią się one tylko nazwą nic więcej.
Obje dystrybutorów mają wersje z wifi i bez.

Acha w nowym firmware mamy nowe ikonki slabej baterii dla czujników zew. i wew. Tuż koło róży wiatrów

Cześć,

Posiadam też stację HP 1001.  nazwałem ja Swibno - Ujscie Wisly

W opisie na WU mam jednak jako Ambient WS1001 ponieważ nie mają w słowniku HP1001.
-Wersja sprzętowa 1.0
-Pamięć total 39 MB
-OS v. 1.0.3
-Soft v.1.1.3.

Moja stacja nie kasuje danych tabelarycznych ani graficznych (tych głębiej) jak u Ciebie  - po zaniku napięcia zasilania. Kasuje jednak prezentacje graficzną obok róży wiatrów - ale to pikuś  ;)

Na rynku niemieckim sprzedają wersję HP1001 - wg oryg. niemieckiej instr to np. wersja :
-Pamięć total 3826 MB
-OS v. 1.0.4
-Soft v.1.0.2

Również jak Ty zgłębiałem od listopada ubr. tajniki tej stacji. Brakowało mi materiałów i kogoś z kim mógłbym wymienić zdania. Dzięki, że się objawiłeś. ;) Doszedłem do podobnych konkluzji z małymi rozbieżnościami dla wersji 1001 i 1000. Wersja HP pracuje na innej częstotliwości pomiędzy czujnikami a stacją w stosunku do wersji WS na rynek amerykański. Nasza kochana UE uwolniła bowiem częstotliwość 868MHz w USA pracują na 915 mHz. Conrad zamówił na rynek UE z 868Mhz. 433 MHz dla WiFi - pomiędzy ruterem i stacją - to standard w US i UE.

Jaka jest różnica między WS-1000-WiFi i WS-1001-WiFi (Ambient)? Pytanie: czy Conrad miał HP1000 czy tylko zatzrymał sie na HP 1003 bez przesyłu danych Internetem.
 
1.WS-1001-WiFi dodaje czujnik UV
2.WS-1001-WiFi dodaje wschód słońca, zachód słońca i fazy księżyca na wyświetlaczu, w tym długości i szerokości geograficznej.
3.WS-1001-WiFi wzrosła pamięć.

1001 dedykowana jest też pod sieć WU - Weather Underground. WS 1000 miała interwały 14 sek. a 1001 ma 16 sek. Temp. zewn dla WS 1001 (minus)40 do (plus) 60 st C. a dla HP 1001 (minus) 30 do (plus) 65 st C. WS 1001 posiadaja dodatkowy indeks pomiarowy bo oprócz Temperatura odczuwalna (° F) oryg:   Wind Chill (°F) prezentuje też: Odczucie gorąca (° F) oryg:   Heat Index (°F) - powyżej 40  st. C (kombinacja wysokiej temperatury i wilgotności) - pytanie: czy u Ciebie powił sie ten nowy indeks?

Pozostałe cechy są moim zdaniem te same - ikonki zasilania w HP zapalają się gdy baterie/akumulatory są faktycznie słabe - nie zapalają się gdy ich stan jest dobry patrz: zapis z oryg. instr 1001 :  Low Battery Indicators (only displayed when batteries are low)

Jest taka strona wsparcia dla użytkowników Ambient. Są tutaj upgrady nawet  z 5 lutego 2015 - adzisiaj mamy 27 luty :) może Cię zainteresują?

Wsparcie dla WS1001 od Ambient

Zastanawia mnie jak można bez wymiany hardware zwiększyć przy pomocy nowej wersji software pamięć Total tej stacji z 39 MB do prawie 4GB (3826 MB) !!!

PS
Gdzie mogę znaleźć Twoją stację w sieci ? dlaczego na zdjeciu w Twoim post-cie masz zdjęcie Ambient a nie swojej stacji HP ?

Offline Grzes978

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Typ stacji: Conrad HP 1001
Odp: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Marca, 2015, 10:22:05 »
Cześć Moja stacja nazywa się Frydrychowice Górka i tutaj jest link do niej http://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IWOJEWDZ26#history

Odpowiadając na Twoje pytania.

Conrad sprzedaje Hp 1000 bo gdyby nie sprzedawał to ja nie miałbym mozliwosci wysyłu danych do WU.

Inne stacje z stacja takie jak nasze:
http://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IMAOPOLS3

jest jeszcze jedna ale obecnie jest off line. wszystkie nasze stacje są w tej samej okolicy Wadowice Zator.

Tak pojawił mi się heatindex ale nie działa. pewnie dlatego ze jestem poza USA.

Zdjęcie jest z ambient a nie z mojej stacji ponieważ nie chciało mi się robić zdjęcia. :-D generalnie wszystko jest to samo tylko logo inne.





Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Marca, 2015, 15:41:52 »
(...)Tak pojawił mi się heatindex ale nie działa. pewnie dlatego ze jestem poza USA.(...)

ale to nie powinno miec raczej znaczenia gdzie zlokalizowana jest stacja. To algorytm w stacji powinien przeliczyc Indeks uczucia goraca jako funkcje temperatury i wilgotności.

Ale, ten indeks zaczyna "działać" gdy temp. przekroczy 40*C czy coś koło tego - bo wtedy jest gorąco  ;) chyba  :)

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Odp: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Marca, 2015, 16:21:52 »
ale to nie powinno miec raczej znaczenia gdzie zlokalizowana jest stacja. To algorytm w stacji powinien przeliczyc Indeks uczucia goraca jako funkcje temperatury i wilgotności.
Ale, ten indeks zaczyna "działać" gdy temp. przekroczy 40*C czy coś koło tego - bo wtedy jest gorąco  ;) chyba  :)
Miejsce zainstalowania stacji nie wpływa na to czy "Heat Index" jest czy go nie ma.
Występuje także w temperaturach niższych niż 40oC (patrz załącznik). Żródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Heat_index
Pozdrawiam,
Piotr
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Marca, 2015, 20:30:57 »
ale to nie powinno mieć raczej znaczenia gdzie zlokalizowana jest stacja. To algorytm w stacji powinien przeliczyć Indeks uczucia gorąca jako funkcję temperatury i wilgotności.(...)
vs.
Miejsce zainstalowania stacji nie wpływa na to czy "Heat Index" jest czy go nie ma.(...)

Dokładnie to samo zostało napisane powyżej tylko mniej autorytarnie   ;D

(...) Ale, ten indeks zaczyna "działać" gdy temp. przekroczy 40*C czy coś koło tego (...)
vs
(...)Występuje także w temperaturach niższych niż 40oC (...)

Dokładnie to samo zostało napisane powyżej - ponieważ coś koło tego to powyżej i poniżej. ;D   a ponadto algorytm rzeczonej stacji pozwala na wyświetlenie indeksu gdy temperatura przekroczy 40*C pomimo, że ten indeks ma zastosowanie w szerszym zakresie temperatury i wilgotności  ;)

Rozumiem, że to był taki zaczepny granacik  ;) - wiec ja rzucam granacikiem obronnym  ;)

 

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Odp: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Marca, 2015, 07:29:21 »
Rozumiem, że to był taki zaczepny granacik  ;) - wiec ja rzucam granacikiem obronnym  ;)
Źle rozumiesz. Po prostu wyraziłem swoją opinię (na bazie swojej wiedzy) NIE ODNOSZĄC się do tego czy masz rację czy nie. Oczywiście masz rację pisząc, że twoje coś koło tego jest tak samo precyzyjne jak moje występuje w temperaturach niższych.
Pozdrawiam,
Piotr
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Marca, 2015, 22:36:57 »
(...)Conrad sprzedaje Hp 1000 bo gdyby nie sprzedawał to ja nie miałbym mozliwosci wysyłu danych do WU.

Wynika z tego, że HP1000=HP1001 jeżeli chodzi o podstawowe funkcjonalności.
Wygląda też na ta, że HP 1000 ma pamięć total 3836MB a HP 1001 39MB - ale obie wersje mogą obsłużyć 660k rekordów - natomiast nie są one zgodnie z deklaracją Fine Offset Electronics Co.,LTD. kompatybilne z sobą.

Do stacji HP 1001 z 39MB (nowsza wersja???) z soft v.1 nie można pozyskać upgradu do v.2
Do stacji HP 1000 z 3826MB (starsza wersja???) z soft. v.1 dokonałeś upgradu do v.2 i jak widać są podstawiane kolejne wersje.

Widać problem jest złożony. Nie ma tutaj żadnej systematyki której należałoby się spodziewać po Niemcach którzy ten sprzęt sprzedają - wiec z upgradami raczej ostrożnie  ;) Widać też to, że upgrad dla HP z 3826MB v.2 wnosi jakieś mało istotne poprawki typu - cytat:
1. Fixes issue with sunrise and sunset off by one hour when daylight savings time is selected.
2. Fixes issue with network displaying open when encrypted.
3. Fixes issues with password and Windows CE bug when entering WEP password.
4. Resets WiFi is internet connectivity is lots for 20 minutes.
5. Filters our spikes in temperature due to noise generated from the environment.
... no... może dla "jakościowców" ta piąta będzie istotna  ;)

Ja póki co nie optuję za zmianą oprogramowania - sprzęt pracuje zgodnie z moimi oczekiwaniami  ;)

Z ciekawości co w kolejnej partii HP1001 Conrad zaaplikował - poprosiłem o wiedzę kolegę Artz-a z pokrewnego wątku:

(...)Która wersja oprogramowania i sprzętu ? Jaka pojemność pamięci ?

Offline Artz

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Otrzymał podziękowań: 2
Odp: Stacja HP 1001 upgrade do HP 2001
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Marca, 2015, 18:55:00 »
Hej,

pozwolę sobie tutaj odpisać. Trafiłem na promocję 10%, nawet nie widziałem że są i 15 procentowe.
Stację kurier doniesie do mnie w dniu jutrzejszym dlatego jutro zdam relację.

Ciekawi mnie, dlaczego jak piszecie powyżej, jedna stacja ma 39MB a druga 3,8GB tak jakby nagrywała filmy pokazujące aktualne zmiany w pogodzie. Po cóż jej tyle pamięci?
Jak rozpoznać która wersję mam?

Domyślam się też że wgranie softu z pierwszego posta, kasuje gwarancję ?