Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pokazująca temperaturę min/max dobową  (Przeczytany 4410 razy)

Offline tomasinski

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Stacja pokazująca temperaturę min/max dobową
« dnia: 06 Grudnia, 2015, 23:43:34 »
Witam,
Szukam stacji która wyświetlałaby temperaturę minimalną i maksymalną w ciągu doby. Również z możliwością przeglądania danych historycznych.
Chodzi o opcję w którym pomiar min/max sam się resetuje na koniec każdego dnia (nie trzeba tego robić manualnie).

Stacji szukam dla mojego 87-letniego Dziadka, pasjonata meteorologii, który od wielu lat zapisuje temperaturę minimalną i maksymalną każdego dnia w swojej miejscowości.
Zakupiłem mu stację CONRAD WS-0101, ale wychodzi na to, że nie do końca pasuje do jego potrzeb. Historię dobowych temperatur minimalnych i maksymalnych można z niej uzyskać zgrywając dane do komputera, co jest dla niego za trudne i z czego de facto nie korzysta. Niby można codzienne resetować wskazanie t min i t max ale jest to słabe rozwiązanie. Można też z poziomu urządzenia przejrzeć całą historię poprzednich pomiarów. Ale stacja zapisuje dane co 15 min więc żeby znaleźć maksymalny i minimalny pomiar z poprzedniego dnia trzeba bardzo dużo tych pomiarów "przeklikać". Nie mówiąc już o tym jak chcemy zobaczyć temp min i max sprzed 6 dni..

Tak więc szukam stacji która by na wyświetlaczu rzucała - t min i t max - resetowała te zapisy sama codziennie i żeby można było kliknąć powiedzmy przycisk "history" i przejrzeć historyczne ekstrema dla konkretnych dni.

Czy ktoś pomoże?
Pozdrawiam

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja pokazująca temperaturę min/max dobową
« dnia: 06 Grudnia, 2015, 23:43:34 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pokazująca temperaturę min/max dobową
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudnia, 2015, 02:12:30 »
A z komputera dziadek potrafiłby odczytać dane jeżeli automatycznie przekazywane byłyby ze stacji pogodowej (z pominięciem komputera) poprzez Internet na dedykowany portal pogodowy ?

Pytam ponieważ wtedy miałby codziennie dostęp do takich oto informacji - patrz dział summary z tabelka gdzie są archiwizowane dobowe i z innych okresów dane pogodowe w tym temperatura min, max i średnia.  Takie dane archiwizowane są na stałe na portalu pogodowym i dostępne o każdej porze dnia bez ograniczeń wstecz - po wywołaniu w prosty sposób dnia, tygodnia, miesiąca, roku lub wybranego dowolnego okresu - patrz załączony link - do potrenowania.

Nie trzeba nic zgrywać na flash czy mikroSD ani budować tabel czy wykresów z pozyskanych danych ponieważ załatwi to bezpłatna strona pogodowa jak prezentacja powyżej.

Całość zasadzałaby się na tym, żeby włączyć komputer - lub najlepiej wybudzić go z uśpienia i kliknąć na link do strony portalu pogodowego - następnie odświeżyć stronę i gotowe dane z działu Summary do przepisania na kartkę  ;)

Wymagania:
* nie wymagający PC
* sieć internetowa
* stacja pogody z opcją łączenia z Internetem poprzez kabel lub WiFi

Taką funkcję realizowałaby stacja :
* WH2600_po kablu
* HP1001_po WiFi

... prosty montaż i aktywacja wysyłania danych w sieć bez posiadania wiedzy informatycznej  ;)

PS: można też sprawdzić czy w miejscowości gdzie mieszka dziadek nie jest już zaintalowana taka amatorska stacja która prezentuje dane może nawet od kilku lat wstecz i wtedy nie jest potrzebna stacja tylko komputer z dostępem do Internetu a reszta jak podałem powyżej z tą różnicą że zostaną wykorzystane upubliczniane dane z innych stacji - jest tego mnóstwo  ;)

Przykładem takiego dostępu do danych jest załaczony link do mojej stacji  ;)



 
« Ostatnia zmiana: 07 Grudnia, 2015, 02:43:16 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline tomasinski

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pokazująca temperaturę min/max dobową
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudnia, 2015, 09:59:36 »
Hej!
Bardzo dziękuję za odpowiedź!

W sumie rozwiązanie, które proponujesz miałoby sporo sensu. Widziałbym na żywo czy stacja nadaje (czy nie skończyły się baterie) a dziadek mógłby sprawdzać wyniki albo tak jak piszesz albo drukowałbym mu zrzuty. Niestety minus jest taki, że u Dziadka nie ma Internetu zainstalowanego. Oczywiście jest to do zrobienia pewnie ale może jest prostsze i tańsze rozwiązanie?

Wydaje mi się że z rok temu widziałem jakąś stację Conrada która miała z tyłu przełącznik min/max i wtedy wyświetlała wszystkie parametry na wyświetlaczu dla ostatniego okresu, w tym temp min/max i można też było przeglądać historię na tej zasadzie. Tylko nie mogę jej teraz nigdzie znaleźć. Pamiętam że ona miała (dla mnie) jeden mankament bo tam jakoś dziwnie było że min/max się resetowało automatycznie każdego dnia o 18. To dość specyficzne rozwiązanie bo wydaje mi się, że z reguły maksima dobowe jednak określa się od północy do północy.

Stacji pogodowej na wunderground w miejscowości Dziadka nie ma, już wcześniej sprawdzałem :) Poza tym wiesz, jednak chyba sprawdzanie danych z własnej stacji to chyba dużo przyjemniejsza sprawa :)


Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pokazująca temperaturę min/max dobową
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudnia, 2015, 13:04:01 »
Niestety nie znam takiej prostej stacji bez udziału strony pogodowej/Internetu czy termometru elektronicznego który rejestruje temp min/max w dłuższym okresie.

Natomiast może zainteresuje Cię  rozwiazanie mniej zaawansowane czyli po prostu:

1. prosty termometr cyfrowy WS-9008-IT  dokonujący pomiaru tylko temperatury in/out  i pokazujący max/min ale resety ręczne - natomiast zaleta to wielkie, grube cyfry wyswietlacza (wys. 35mm) - oraz tylko dwa przyciski

2. termometr cyfrowy bardziej zaawansowany TFA IT Easy Base - dokonuje pomiaru temp. in/out i inne parametry oraz rejestruje max/min temp z pokazaniem czasu w którym te ekstrema wystąpiły - ręczny reset min/max

3. termometr zaokienny dokonujący pomiaru temp. out i pokazujący min/max - resety automatyczne o wskazanej przez użytkownika godzinie - bardzo funkcjonalny min/max:

* wersja bez podświetlenia - zasilanie bateria/akumulator AAA TFA-Vision
* wersja z podświetleniem solarnym - zasilanie elektroniki bateria/akumulator AAA TFA-30.1035

Cytuj
Automatyczna aktualizacja maksymalnej temperatury odbywa się o godzinie 8.00 a
minimalna o godzinie 20.00. Prosimy o ustawienie poprawnej godziny aby móc włączyć tą
funkcję

Można przesunąć godzinę resetu na wygodną dla siebie np na 0.00 dla max temp. poprzez "oszukanie" aktualnej godziny  ;) z tym zastrzeżeniem, że  w wersji TFA-30.1035 "oszukana"godzina będzie widoczna na wyświetlaczu.  ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Grudnia, 2015, 13:09:51 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja pokazująca temperaturę min/max dobową
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudnia, 2015, 14:28:57 »
Może jedna ze stacji Oregon Scientific z serii Weather@Home. Można przeglądać dane na tablecie/smartfonie, komunikacja Bluetooth, Internet niepotrzebny.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline koks5

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Auriol
Odp: Stacja pokazująca temperaturę min/max dobową
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Stycznia, 2019, 10:34:10 »
Hej wszystkim.
Jakiś czas temu szukałem info o stacji, która by pokazywała MIN i MAXA dobową i co najważniejsze aby stacja codziennie kasowała te dane... Natknąłem się na ten wątek ale nie znalazłem takiego modelu stacji...
Kupiłem więc stację AURIOL IAN 300037
Co ciekawe, w opisie nikt nie podaje info o MIX i MAX - a w ustwieniach jest opcja ON lub OFF
Po aktywacji ON - stacja o godzinie 00:00 samoczynnie skasuje MIX i MAX danego dnia - super sprawa.
Czegoś takiego szukałem, do tego wartości temperatury dość stabilne (sprawdzane z zegarkiem GARMINA).
Do tej pory miałem stację TECHNLINE - nie polecam tego badziewia nikomu.