Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Weather Underground  (Przeczytany 76057 razy)

Offline Artz

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Otrzymał podziękowań: 2
Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #75 dnia: 16 Listopada, 2015, 18:28:57 »
A czy można - jest jakaś opcja która wymusi na WU wskazywanie rzeczywistych porywów a nie uśrednionych ?


Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #75 dnia: 16 Listopada, 2015, 18:28:57 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #76 dnia: 16 Listopada, 2015, 19:20:32 »
... chciałbyś widzieć wszystkie porywy wysyłane co 16s przez HP1001?    ;)  - bo to są prawie "rzeczywiste"...  ;)

Offline geofinder

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Otrzymał podziękowań: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja meteo - Rososz
  • Typ stacji: Viking 02041, Renkforce WH2600, Ecowitt GW1002
Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #77 dnia: 20 Stycznia, 2016, 22:14:10 »
Witam.
Zarejestrowałem swoją PWS w portalu WU. W sumie rejestracja okazała się dość prosta. Wiadomość aktywująca rejestrację została uznana za spam przez moją skrzynkę pocztową, co zauważyłem po kilku minutach. Ustawiłem aktualizację na 5 minut. Na stronie czasem błędnie podawany jest czas od ostatniej aktualizacji (o 1 lub 2 interwały, czyli o 5 lub 10 min). Dane są archiwizowane prawidłowo (na razie nie występują nieoczekiwane braki danych).
Jest pewien problem z przechodzeniem na inne jednostki, a mianowicie z niedokładnością spowodowaną zaokrągleniem wartości. Do wunderground.com ciśnienie wysyłane jest w jednostkach [in Hg] (mierzone są [hPa]), wiatr podawany jest przez stację w [km/h] natomiast wysyłany do WU w węzłach, temperatura i punkt rosy mierzona w [°C], wysyłana w [°F ]. Na stronie te wartości są z powrotem przeliczane na mierzone jednostki. Różnica dla ciśnienia może być ok 0.2 hPa, dla temperatury nie zauważyłem różnicy.
Chyba też nie działa dobrze Edycja danych, lub odświeżanie szwankuje. Chciałem usunąć temp. i punkt rosy w rekordzie, które były pikiem w górę o 0.7°C. Usunięte dane raz znikają, następnie pojawiają się, nie wiem dlaczego tak się dzieje...
Adres strony jest w stopce na dole wiadomości.
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia, 2016, 00:26:05 wysłana przez geofinder »

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #78 dnia: 26 Lipca, 2016, 20:59:59 »
Od dzisiaj stacje Netatmo udostępniają na WU również dane z czujnika wiatru. Stały się zatem "pełnoprawnymi" stacjami meteo ;)

Offline Baranek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Typ stacji: WS-1001 V2.2.9
Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #79 dnia: 14 Sierpnia, 2016, 10:11:40 »
Nie wiem czy to odpowiedni wątek ale ktoś poradził sobie może z przesyłaniem screenów z kamery IP na stronę wunderground?  Jakoś wiedzy mi brakuje i poszukuje pomocy by móc przesyłac dane

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #80 dnia: 14 Sierpnia, 2016, 13:36:29 »
(...)ktoś poradził sobie może z przesyłaniem screenów z kamery IP na stronę wunderground?  Jakoś wiedzy mi brakuje i poszukuje pomocy by móc przesyłac dane

Przesyłanie zdjęć

Przesyłanie serii zdjęć

Kamera

Kamera FTP lub URL

... czy o taką wiedzę chodziło ?   ;)

Offline Baranek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Typ stacji: WS-1001 V2.2.9
Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #81 dnia: 14 Sierpnia, 2016, 15:54:12 »
 :D
Tak dziękuje
poczytam i wrócę pewnie z pytaniami

Kamera ma co prawda wysyłanie fotek na FTP lub mail ale na razie udało mi się ustawić tak że wysyła przy wykryciu alarmu
Próbujemy dalej :)

Offline Baranek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Typ stacji: WS-1001 V2.2.9
Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #82 dnia: 07 Września, 2016, 18:56:13 »
no i utknąłem  :(

Strumień z kamery IP potrafię wyłuskać
Niestety kamera ma możliwość wysyłania na FTP fotek tylko w przypadku zdarzenia alarmowego.
Nie ma możliwości wysyłania co określony czas ale co wymagać od kamery za ok 130 zł  :D

Szukałem jakiś program który "wyłapuje" klatki ze strumienia co określony zadany czas i wysyła na FTP ale nic nie znalazłem.
Przynajmniej to co znalazłem działało po USB a nie WiFi

Ktoś ma jakieś pomysły? Przechodził to? Podpowie jakieś rozwiązanie?


Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #83 dnia: 07 Września, 2016, 23:00:04 »
(...) kamera ma możliwość wysyłania na FTP fotek tylko w przypadku zdarzenia alarmowego.(...)

... na jakie zdarzenia alarmowe kamera reaguje - wylistuj nam może ... WU może przyjąć/zaktualizować jedną fotkę na minutę - więc może generować sztucznie alarmy ...  ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Września, 2016, 23:03:50 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Baranek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Typ stacji: WS-1001 V2.2.9
Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #84 dnia: 08 Września, 2016, 06:21:39 »
Na ruch który zostanie wykryty w obszarze nadzorowanym.
Przy małej aktywności nie będzie generować fotek wcale.
Obecnie kamera jest skierowana na niebo więc jeśli chmurki leniwie się przesuwają to kamera nie wychwyci nic.
Martwi mnie jeszcze jej sposób wysłania.
Jak na alarm monitoringu jest OK ale do obserwacji pogody trochę kiepsko.
Wysyła fotki umieszczając je w katalogach zagnieżdżonych i nadając plikom nazw y związane ze zdarzeniem i czasem.
Ne wiem jak FTP się zachowa przy wysyłaniu iluś tam fotek i chyba nie ma opcji skasuj po 48h
Nie wiem czy WU sami sobie będą przeglądać te katalogi i umieszczać pliki najnowsze?

Offline jarecki

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: hp1001
Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #85 dnia: 16 Września, 2016, 09:44:05 »
Witam
moze ktos wie dlaczego w histori na stronach stacji widoczne sa dane pogodowe tylko od 7 wrzesnia?

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #86 dnia: 16 Września, 2016, 11:22:40 »
no i utknąłem  :(
Strumień z kamery IP potrafię wyłuskać
Niestety kamera ma możliwość wysyłania na FTP fotek tylko w przypadku zdarzenia alarmowego.
Nie ma możliwości wysyłania co określony czas ale co wymagać od kamery za ok 130 zł  :D
Szukałem jakiś program który "wyłapuje" klatki ze strumienia co określony zadany czas i wysyła na FTP ale nic nie znalazłem.
Przynajmniej to co znalazłem działało po USB a nie WiFi
Ktoś ma jakieś pomysły? Przechodził to? Podpowie jakieś rozwiązanie?
Też mam kamerę IP. Używam prostego skryptu (na komputerze), który co zadany okres (u mnie jest to 10 minut) pobiera z kamery fotkę i wysyła ją na serwer. Na serwerze dodatkowy skrypt nakłada dane pogodowe i wyświetla na stronie. http://www.pogoda-niesiolowice.kaszuby.pl/webcam1.php
Pozdrawiam
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #87 dnia: 16 Września, 2016, 17:54:31 »
Coś zepsuli, faktycznie podsumowania padły, dane dobowe są, ale nie wyliczone ekstrema, dopiero od 07.09.2016.

Offline Baranek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Typ stacji: WS-1001 V2.2.9
Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #88 dnia: 17 Września, 2016, 15:12:14 »
Też mam kamerę IP. Używam prostego skryptu (na komputerze), który co zadany okres (u mnie jest to 10 minut) pobiera z kamery fotkę i wysyła ją na serwer. Na serwerze dodatkowy skrypt nakłada dane pogodowe i wyświetla na stronie. http://www.pogoda-niesiolowice.kaszuby.pl/webcam1.php
Pozdrawiam

Fajnie to wygląda
O takie coś mi chodzi
Można by prosić o pomoc w realizacji
Ale uprzedzam ze jestem lamerem jeśli chodzi o programowanie

PS coś zauważyłem że VLC nie chce współpracować ze streamingiem.
Tydzień temu chodziło bez zarzutu.
Dziś nic z tego ani po zewnętrzy strumieniu ani nawet po wewnętrznym a wiem  że kamera daje strumień 

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Weather Underground
« Odpowiedź #89 dnia: 10 Marca, 2017, 20:16:49 »
W dniu 31 stycznia 2017 roku, rozpoczęto migrację danych z centrum WU w San Francisco do firmy Amazon Web Services.

Ubocznym skutkiem tej operacji były błędy w obsłudze czujników WH25 stacji WH2600 i podobnych klonów jak WS1400 IP czy WS1200 IP, oraz stacji AcuRite - jakie pojawiły się ok. 1 marca 2017 w wyniku niedopasowania sprzętowego nowych serwerów w Amazon.

Sytuację Amazon Web Services opanował w dniach 9-10 marca 2017r. poprzez przywrócenie warunków komunikacji serwerów ze stacjami do stanu jaki obowiązywał na serwerach WU.

Zauważalne są też perturbacje z mapami - myślę, że chwilowo.
« Ostatnia zmiana: 10 Marca, 2017, 20:41:17 wysłana przez Rychu_Świbno »