Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Xonix TE651 - ikona trendu  (Przeczytany 2455 razy)

Offline MarqTwo

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: xonix TE651
Xonix TE651 - ikona trendu
« dnia: 31 Października, 2013, 19:36:44 »
Witam serdecznie wszystkich. Jest to mój pierwszy post na forum. Nie znalazłem dedykowanego wątku więc korzystam z okazji :-)
Stałem się "szczęśliwym" posiadaczem stacji jak w temacie. Była to świadoma decyzja po przeczytaniu wszystkich dostępnych informacji i recenzji.
Moje pytanie brzmi: czy udało się komuś "uruchomić" ikonę trendu wahań ciśnienia atmosferycznego? Na myśli mam trzy strzałeczki w lewym górnym rogu najwyższego modułu. Nad "Graficzną prognozą pogody". Jest to opisane na stronie 12 instrukcji obsługi. Strzałeczki można zobaczyć przy specyficznym oświetleniu wyświetlacza. Są tam. Żadna jednak nie jest wyświetlana. Lokalny sprzedawca (z popularnego portalu aukcyjnego), który (moim zdaniem) dokonuje przeróbek podświetlenia na "negatywy" poinformował mnie że ta funkcja jest "wyłączona". Wysłałem zapytanie do polskiego dystrybutora z jego strony www. Poza automatycznym potwierdzeniem przyjęcia informacji nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Co do samej stacji, jak na moje (bardzo specyficzne) potrzeby jest wystarczająca. I póki co poza tą ikoną, nie mam wielu uwag do działania.  Myślę że za kilka tygodni dołożę moją opinię.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Xonix TE651 - ikona trendu
« dnia: 31 Października, 2013, 19:36:44 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Xonix TE651 - ikona trendu
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Października, 2013, 20:26:44 »
[...]
Moje pytanie brzmi: czy udało się komuś "uruchomić" ikonę trendu wahań ciśnienia atmosferycznego? Na myśli mam trzy strzałeczki w lewym górnym rogu najwyższego modułu. Nad "Graficzną prognozą pogody". Jest to opisane na stronie 12 instrukcji obsługi. Strzałeczki można zobaczyć przy specyficznym oświetleniu wyświetlacza. Są tam. Żadna jednak nie jest wyświetlana. Lokalny sprzedawca (z popularnego portalu aukcyjnego), który (moim zdaniem) dokonuje przeróbek podświetlenia na "negatywy" poinformował mnie że ta funkcja jest "wyłączona".[...]

Ikonek trendu nie można uruchomić samodzielnie  :) Funkcja ta powinna działać automatycznie w zależności od wahań danego parametru pogodowego. Wygląda na to, że otrzymałeś wiarygodną informację od sprzedawcy, gdyż na ten temat wypowiedział się także jeden z oceniających ten model użytkowników ( użytkownik o nicku faza):

http://stacje-pogody.pl/193_opinie_stacja_pogody_xonix_te_651.html

« Ostatnia zmiana: 31 Października, 2013, 20:32:37 wysłana przez Serenator »

Offline MarqTwo

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: xonix TE651
Odp: Xonix TE651 - ikona trendu
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopada, 2013, 14:26:53 »
Serenator, no tak, rzeczywiście. Dziękuję za info. Nawet czytałem o tym przed zakupem. Potwierdzam zatem. Nie działa. Zgłosiłem formularzem przy opisie stacji. Może warto skorygować opis stacji, żeby nie pojawiała się przy wyszukiwaniu tego konkretnie parametru.
Edit: To samo dotyczy modelu TE657. Tylko że w tym przypadku w instrukcji jest informacja "funkcja obecnie niedostępna". Także zgłosiłem błąd w opisie.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada, 2013, 14:35:51 wysłana przez MarqTwo »