Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Program scrypt do pogody  (Przeczytany 2101 razy)

Offline Grzes978

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Typ stacji: Conrad HP 1001
Program scrypt do pogody
« dnia: 29 Kwietnia, 2014, 09:19:18 »
Witam

Zastanawiam się czy istnieje jakiś program, scrypt do wyciągania danych statystycznych z danych pogodowych z naszych stacji pogodowych?

Np. Ja ostatnio zrobiłem sobie taki plik w exelu gdzie po wrzuceniu danych z danego miesiaca w drugim arkuszu wylicz mi się

max, srednia, min temperatura, max, min cisnienie, max, min dew ponit, max opad etc etc.

To wszytsko mam dla kazdego miesiaca, plus wykresy temperatury , cisnienia, etc etc.

NOi dalej da statystyki roczne, i kolejne, jednym slowem co tylko fantazja mi przyniesie do glowy to wrprowadzam w zycie.

Wiem ze mozna podpiac stacje do np weaterunderground, ale czasami nie ma netu, wiec dane sa nie przesylane, a i serwis moze ogrnaiczyc nam dostep do tych danych, albo nie pokazywac tego czego my chcemy.

A więc? Ktoś ma jakies propozycje? na takie programy scrypty? może one juz są tylko ja o tym nie wiem.


Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Program scrypt do pogody
« dnia: 29 Kwietnia, 2014, 09:19:18 »

Offline geofinder

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Otrzymał podziękowań: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja meteo - Rososz
  • Typ stacji: Viking 02041, Renkforce WH2600, Ecowitt GW1002
Odp: Program scrypt do pogody
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwietnia, 2014, 18:57:50 »
W programie Cumulus są takie dane statystyczne i wykresy. Wystarczy przejrzeć menu główne programu (menu Edit i View).

Offline ShamY

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • www.pogodakrotoszyn.pl
    • Pogoda Krotoszyn.pl
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 + czujniki Ecowitt
Odp: Program scrypt do pogody
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maja, 2014, 01:18:16 »
Ja osobiście wszystko ręcznie wprowadzam do archiwum pogodowego na mojej stronie (nie ufam automatowi cumulus) i gdy jest koniec miesiąca wszystkie dane wprowadzam do Excela i mi wylicza co chcę, następnie tworzy mi wykresy. Do zobaczenia na: http://www.meteo24.com.pl/history.php oraz w poszczególnych podstronach danego roku. Czy da się to robić jakoś szybko z automatu? Pewnie tak, ale ja jednak lubię takie analizy jak samemu mogę coś przeanalizować ;)