Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: stacja pogodowa do domu  (Przeczytany 2591 razy)

Offline lukasz30

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
stacja pogodowa do domu
« dnia: 02 Grudnia, 2013, 12:44:49 »
Witam,

Szukam w miarę zaawansowanej stacji pogodowej jednak do zastosowań domowych. O ile jeszcze 48h godzin temu wydawało mi się, że temat jest prosty o tyle po dwóch wieczorach spędzonych na czytaniu wątków na forum całkowicie się pogubiłem i czuję się przygnieciony ilością i różnorodnością dostępnych urządzeń. Reasumując będę bardzo wdzięczny za pomoc w zasugerowaniu ciekawych urządzeń spełniających poniższe oczekiwania:
1. pomiar temperatury, wilgotności i ciśnienia zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.
2. element wewnętrzny w postaci ładnego i czytelnego wyświetlacza (może być zasilany z sieci)
3. element zewnętrzny na baterię łączący się z "bazą" po radiu
4. Możliwość podłączenia bazy do komputera i odczytania na nim ze stacji: temperatury, wilgotności i ciśnienia zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz
5. Prognozowanie pogody na podstawie wyników pomiarów
6. Możliwość ściągania prognozy z internetu i prezentowania jej na wyświetlaczu

Punkty 1-4 są wymagane, 5-6 opcjonalne.

Będę bardzo wdzięczny za wrzucenie propozycji urządzeń spełniających te wymagania.

Pozdrawiam

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

stacja pogodowa do domu
« dnia: 02 Grudnia, 2013, 12:44:49 »

Offline snow0010

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 31
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WH1090
Odp: stacja pogodowa do domu
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudnia, 2013, 14:03:12 »
Proponuję coś takiego http://allegro.pl/stacja-pogody-z-usb-02047-wh-1090-i3743379892.html

Stacja cenowo jest do zniesienia a daje dużo frajdy. Można założyć własną stronę pogodową i prezentować  wszystko w sieci.   Użytkuję taką stację od lipca i jestem bardzo zadowolony http://golubie-kaszuby.cba.pl/index.php
gołubie-pogoda.kaszuby.pl

Offline lukasz30

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: stacja pogodowa do domu
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudnia, 2013, 23:09:34 »
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Ciekawe urządzenie - jak dla mnie bardzo profesjonalne.
A jest może coś tańszego, ale nie koniecznie z pomiarem wiatru, opadu i tymi zaawansowanymi statystykami- ważne jednak, żeby dawało się podpiąć do komputera i zczytać podstawowe informacje...