Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia  (Przeczytany 14069 razy)

Offline Darek1277

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Vontage Pro2
Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« dnia: 02 Lipca, 2013, 17:03:22 »
Jestem nowym użytkownikiem Stacji Vontage PRO2 i mam z nia problem mianowicie konsola na której jest wyświetlany miedzy innymi temperatura wewnątrz pomieszczenia w której sie ona znajduje wykazuje za wysoka temperaturę o około 12 stopni nie ma możliwości jej w żaden sposób obniżyć nawet przez kalibracje mimo iż jest opcja wpisania jej z ręki temperatury niestety i tak nie przyjmuje tej wartości i ustala sobie sama według swojego widzi misie  :-\ np. w pomieszczeniu jest 22 st C a ona wskazuje że jest 34,7 st C co jest absolutnym kłamstwem facet który to sprzedał powiedział że tak musi być bo ona tak działa o co chodzi bo wydałem 3 tys. na nia i taki kicz mi tu wciska . Proszę o pomoc.  Towar zakupiłem w Ecolimie

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« dnia: 02 Lipca, 2013, 17:03:22 »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipca, 2013, 19:18:07 »
W pomieszczeniu jest 22 st C a ona wskazuje że jest 34,7 st C co jest absolutnym kłamstwem facet który to sprzedał powiedział że tak musi być bo ona tak działa o co chodzi bo wydałem 3 tys. na nia i taki kicz mi tu wciska . Proszę o pomoc.  Towar zakupiłem w Ecolimie

Jesteś pewien, że patrzysz na wskazania temperatury wewnętrznej? Na konsoli w ºC masz jeszcze Wind Chill / Dew Point / Heat Index / THSW Index...
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Marcin D.

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drawsko Pomorskie
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Ws 3600 oraz wiele mniejszych :)
Odp: Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lipca, 2013, 21:37:34 »
Hej

Wrzuć foto tej rewelacji.
Słonce nie świeci Ci na konsole?

Od siebie mogę dodać taką ciekawostkę, że kolega chciał tam kupić Davisa Vue ale opieszałość sprzedawców była niesamowita. W ogóle im nie zależy chyba żeby coś sprzedać.
Jeżeli chodzi o mnie to mam ograniczone zaufanie do tej firmy. Nie traktują klientów poważnie.
Polecam zakupy u polskiego dystrybutora.

Offline Darek1277

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Vontage Pro2
Odp: Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lipca, 2013, 22:33:58 »
Zrobiłem już fotkę i wysłałem do Firmy jutro ją zamieszczę  -  tam serwisant powiedział "co się Pan dziwisz za takie pieniądze to sie ma to za co sie zapłaciło" oburzające - faktycznie nie zależny tej firmie na klientach w ogóle czekałem 3 tygodnie zanim do nie wysłano towar .
A co do samej stacji nie wiem czemu sie tak dzieje czytałem wszystkie fora i nigdzie nie ma żadnej wzmianki na ten temat że takie numery mogą się pokazywać przy TEMPERATURE IN drugie stwierdzenie serwisanta było takie :" panie to jest normalny komputer i on się musi grzać dlatego taka temperatura jest wskazywana i że muszę sobie  kupić inny czujnik aby mi temperaturę wewnątrz pomieszczenia mierzył " - ku... koszmar
Aha jeszcze w woli info : posiadałem wcześniej stacje za 500 zł National geografic - super ma 5 lat działa do dziś tylko sie wiatromierz ukręcił i łożysko do wymiany więc pora była zmienić i coś kupić lepszego - no i masz tu babo placek 
Proszę o pomoc co z tym zrobić ewidentnie czujnik temperatury w urządzeniu może jest zamontowany za blisko urządzeń które pracują i wytwarzają temperaturę

Offline Darek1277

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Vontage Pro2
Odp: Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Lipca, 2013, 22:41:24 »
Zapomniałem dopisać koledze : nie słońce nie świeci na konsole, jest w pomieszczeniu gdzie temp wynosi około 22 st C, a na Konsoli w miejscu Temperature IN 36 do  38 st C dokładnie sprawdzono nie jest w st F, ani nie jest to inny pomiar temperatury, Temp Out 26 st c , Temp odczuwalna  25 st C, więc skąd taka temperatura wewnętrzna IN ???:o :o :o

Offline snow0010

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 31
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WH1090
Odp: Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Lipca, 2013, 22:43:40 »
Na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał tylko robił zwrot.
gołubie-pogoda.kaszuby.pl

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lipca, 2013, 23:04:55 »
stwierdzenie serwisanta było takie :" panie to jest normalny komputer i on się musi grzać dlatego taka temperatura jest wskazywana i że muszę sobie kupić inny czujnik aby mi temperaturę wewnątrz pomieszczenia mierzył " - ku... koszmar

Coś niesamowitego! Proponuje skontaktować się bezpośrednio z Davis Instruments: http://davisnet.com/contact/ . Opisać problem, Davis stwierdzi, że taka sytuacja jest w poprawnie pracującym urządzeniu niemożliwa, prześlesz odpowiedź do firmy w której kupiłeś. Będą musieli zwrócić ci pieniądze. Kupisz np. w Conrad (dobra cena na Davisy, dobra gwarancja) i będziesz pewnie zadowolony...
« Ostatnia zmiana: 02 Lipca, 2013, 23:11:58 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Biedny Miś

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 67
  • Otrzymał podziękowań: 6
    • www.bestpalm.pl
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 6163, Davis Vantage vue
Odp: Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lipca, 2013, 23:08:44 »
Ja jutro opowiem swoje przygody z ecoclimą. To najgorsza firma swiata. Jeśli nie minęło jeszcze 14 dni to oddaj im to szybko. Może ich niskie ceny nie są bez powodu. U nich vantage vue kosztuje 1000 pln netto to taniej niż w USA. Całe szczęście ze u nich nie kupiłem. Pan nademną czuwa.
W końcu kupiłem w conrad.
Mam extra spostrzeżenia. Porównuje teraz VP2 aktywna komora z vue.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipca, 2013, 23:11:11 wysłana przez Biedny Miś »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Lipca, 2013, 23:13:13 »
W końcu kupiłem w conrad.
Mam extra spostrzeżenia. Porównuje teraz VP2 aktywna komora z vue.

W Conrad kupiłeś Vue czy ponownie VP2?
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Biedny Miś

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 67
  • Otrzymał podziękowań: 6
    • www.bestpalm.pl
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 6163, Davis Vantage vue
Odp: Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Lipca, 2013, 23:15:31 »
Kupiłem vue oczywiście, była promocja 10% na wszystko w zeszlym roku bylo raz nawet 23% taniej. Jestem jak na razie zadowolony.

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Lipca, 2013, 07:43:49 »
[...] tam serwisant powiedział "co się Pan dziwisz za takie pieniądze to sie ma to za co sie zapłaciło" oburzające - [...] drugie stwierdzenie serwisanta było takie :" panie to jest normalny komputer i on się musi grzać dlatego taka temperatura jest wskazywana i że muszę sobie  kupić inny czujnik aby mi temperaturę wewnątrz pomieszczenia mierzył " - ku... koszmar [...]

Takie podejście do klienta to jest po prostu skandal !!!  Ta firma powinna dostać solidną nauczkę. Na Twoim miejscu skontaktowałbym się z Rzecznikiem Praw Konsumenta i poprosił o pomoc w wyegzekwowaniu swoich praw.

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Lipca, 2013, 09:25:34 »
Jak zdecydujesz się na oddanie to masz na to prawo do iluś tam dni. Minimalnie chyba 10 dni. Niestety ale zapewne poniesiesz koszty wysyłek. Jak nie chcesz dopłacać to pozostaje Ci "użerać" się z firmą. Jeżeli to prawda z tym wskazaniem to na pewno wcześniej czy później wymienią Ci (lub naprawią) stację. No ale to "wcześniej czy później" może trwać nawet miesiące.
A co do stacji to pobadaj ją jeszcze - zresetuj z 2, 3 razy, wyjmij baterie na 2-3 godziny itp. Najgorzej byłoby jak odeślesz im dobrze działającą stację.
Napisz jeszcze ile wskazuje stacja zaraz po włożeniu bateryjek ale jak stacja była wcześniej wyłączona i bez baterii powiedzmy min. z 20 minut.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Lipca, 2013, 13:00:37 »
Faktycznie może być coś nie tak z zasilaniem czujnika, tyle że to byłby dziwny problem, u mnie przy słabych bateriach temperatura zaczynała rosnąć najpierw o 13 stopni za dużo a potem ciągle rosła aż do przekroczenia zakresu , po wymianie baterii było ok, tyle że to był czujnik zewnętrzny a więc to musi być wina np obwodów wewnętrznych usterka na płycie głównej konsoli.

Offline Biedny Miś

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 67
  • Otrzymał podziękowań: 6
    • www.bestpalm.pl
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 6163, Davis Vantage vue
Odp: Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Lipca, 2013, 13:29:09 »
Tak jak pisałem wcześniej chciałem opisac swoje przygody z firmą ecoclima, która rzekomo sprzedaje stacje Davis. Według mnie jest to jedyna firma na świecie, która chyba tak naprawde nie chce sprzedawać.
Zamówiłem u nich 24.10.2011 dataloger do Davis VP2, zwodzili mnie kilka dni, Pan który sie zajmuje magazynem nie potrafił sie dowiedziec czy oni to mają czy też nie (magazyn mają pewnie jak w centrali Tesco), w końcu napisali mi,że wysłali kurierem ale kurier nigdy do mnie nie dotarł. W listopadzie po raz kolejny sie przypomniałem, ale z ich strony nie było juz żadnej reakcji, więc dałem sobie spokój.
W zeszłym miesiącu znów się z nimi skontaktowałem ponieważ chciałem zamówić Vantage Vue (okazyjna cena 1000 PLN + VAT). Kazano mi pisemnie na email złożyć zamówienie co oczywiście uczyniłem, ale przez kilka dni nie dostałem nawet potwierdzenia,że moje zamówienie otrzymali. Telefony odbiera jeden raczej niemiły Pan, który twierdzi jednego dnia,że kolega zajmujący sie magazynem jest na poczcie i własnie wysyła paczki, kolejnym razem mówi,ze kolega jest w Urzędzie Celnym i tak za każdym razem mówi jedno lub drugie. Ten kolega jest chyba jakiś wirtualny, nigdy nie udało mi sie z nim porozmawiać. Telefonów wykonałem minimum 100. Bardzo mi zależało. W końcu stwierdziłem,ze kupie w Conradzie. BYła nawet akcja promocyjna więc cena wyszła bardzo podobna.
Teraz wiem jak wielkie szczęscie mnie spotkało,że kupno nie doszło do skutku.
Wogóle jestem zszokowany,że Darek1277 w jakiś cudowny sposób zmusił ich do sprzedania stacji. Mi sie to dwukrotnie nie udało. To,że Pan odpowiadał mu tak jak napisał to wierze, ponieważ ton rozmowy ze mną był podobny.

Offline Darek1277

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Vontage Pro2
Odp: Złe wskazania temperatury wewnatrz pomieszczenia
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Lipca, 2013, 14:18:04 »
Witam kolegów dziękuje za tak duże zainteresowanie postem - decyzja podjęta towar oddaje kurierem w dniu jutrzejszym , rozmawiałem z przedstawicielem Davisa na Polskę i gość powiedział krótko uwalony czujnik temperatury a jego się nie wymienia tylko wymienia cała płytę główną w konsoli dodatkowo jest to wersja na rynek amerykański i u nas w kraju nic nie wymienię jeśli się coś w niej zepsuje tak więc dobrnąłem do finału  aha i jeszcze jedna informacja facet z ecolimy powiedział że wymieni stację ale nie daje gwarancji że kolejna będzie sprawna - fajnie co nie ?