Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Recenzja programu Heavy Weather Pro  (Przeczytany 29818 razy)

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Recenzja programu Heavy Weather Pro
« dnia: 09 Czerwca, 2007, 12:04:58 »
Heavy Weather Pro jest standardowo dodawany do stacji La Crosse Technology WS3600 i WS3500.

Strona programu: http://www.heavyweather.info

Program umożliwia:
- wyświetlanie aktualnych warunków pogodowych na komputerze
- pobieranie do komputera danych zapisanych w pamięci EPROM stacji pogody
- zmianę interwału czasowego zapisu danych, czyli czasu co jaki stacja zapisuje dane w swojej pamięci
- ustawienie alarmów minimalnych i maksymalnych w stacji pogody

Dane pogodowe mogą być zapisywane w pamięci stacji z interwałem od 1min do 24h. Połączenie ze stacją realizowane jest poprzez port COM – wybór COM1 do COM8.

Stacja i program współpracuje poprawnie z adapterami USB -> COM opartymi na chipsecie Prolific PL2303, choć komunikacja znacznie lepiej przebiega bezpośrednio przez port COM. W programie mamy do wyboru cztery wersje językowe – angielską, francuską, włoską i niemiecką.

Istnieje możliwość  wyświetlania parametrów pogody w różnych jednostkach:
- temperatury w ºC lub ºF
- ciśnienia w hPa lub inHg
- wiatru w m/s, km/h, mph i węzłach
- deszczu w mm lub calach

Przy wskazaniach aktualnej pogody, brakuje możliwości wyboru rodzaju wyświetlanego ciśnienia - program wyświetla tylko ciśnienie względne, czyli zredukowane do poziomu morza.

Program zapisuje dane pogodowe we własnym formacje, standardowo w pliku history.dat. Istnieje możliwość eksportu danych w formacje tekstowym rozdzielanym średnikami, takie dane łatwo można zaimportować np. do Excela.

Dane pobrane ze stacji mogą być przy pomocy programu przedstawione w formie graficznej. Wykresy działają na podstawie wcześniej zdefiniowanych szablonów, pewnym ograniczeniem jest to, że dostępne są tylko wykresy liniowe, niemniej do zastosować amatorskich powinno to wystarczyć. Na jednym wykresie możemy umieścić kilka parametrów ze skalą po lewej i prawej stronie, niestety na wykresach nie ma informacji o maksymalnych i minimalnych wartościach, wykresy możemy wydrukować.

Ogólnie program robi dobre wrażenie i jest na pewno wystarczający dla osób amatorsko interesujących się zmianami pogody, jeżeli są potrzebne bardziej skomplikowane analizy zawsze można je wykonać np. w Excelu.
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwca, 2007, 12:37:24 wysłana przez admin »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Recenzja programu Heavy Weather Pro
« dnia: 09 Czerwca, 2007, 12:04:58 »

Offline Słoń

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Recenzja programu Heavy Weather Pro
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marca, 2008, 19:29:22 »
Witam,
Wszystko jest ładnie i pięknie tyle że ten diabelski program za nic nie chce skomunikować się z moją stacją!!!
Kombinuję na wszystkie możliwości i nic. Czy to przez COM czy przez przejściówkę COM-USB.
Z żadnej strony nie idzie... Może ktoś miał podobny problem?
Pozdrawiam

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Recenzja programu Heavy Weather Pro
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marca, 2008, 19:37:02 »
Spróbuj na COM1. Jeżeli masz przejściówkę USB -> COM na chipsecie Prolific PL2303 to na COM1 powinno działać.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Słoń

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Recenzja programu Heavy Weather Pro
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marca, 2008, 22:21:32 »
Jutro na giełdzie takową kupię bo mam ale na jakimś innym chipsecie:(
Desperacja sięgnęła zenitu i już planowałem porąbać ją siekierą:)
Dzięki za info.
Będę próbował.

Offline Słoń

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Recenzja programu Heavy Weather Pro
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Marca, 2008, 21:20:17 »
Niestety nadal coś jest nie tak z moją WS3600.
Nie widzi jej nawet stacjonarny komputer przez normalnego COMa.
Chyba że jest jakiś inny powód o którym jeszcze nie wiem...
Będę wdzięczny za rady.
Pozdrawiam

Offline rob

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Recenzja programu Heavy Weather Pro
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Marca, 2008, 22:52:21 »
Witaj.
Kilka pytań i sugestii:
1. Kabelek połączeniowy sprawdzałeś?
2. Port COM na stacjonarnym kompie sprawdzałeś z innym, napewno działającym urządzeniem?
3. Czy czasem COM nie jest zajęty przez jakiś inny program?
4. Czy konfig COMa nie jest w konflikcie z innym sprzętem?
5. Sciągnij paczkę open3600.zip ( działa z wiersza poleceń) lub WUHU jako alternatywne oprogramowanie, które komunikuje się z taką stacją i sprawdź czy one działają.

Pozdrawiam
Rob

Offline mart123@onet.pl

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Recenzja programu Heavy Weather Pro
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Maja, 2010, 11:03:27 »
U mnie przy użyciu przejściówki RS232(com)-USB system od razu podpiął to pod port com3. A jeśli port com jest wyprowadzony oryginalnie z płyty głównej to przejściówki nie trzeba. Trzeba sprawdzić wszystkie porty COM 1-4 . Ewentualnie upewnić się czy port jest wykrywane i czy są sterowniki od płyty głównej zainstalowane.

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: Recenzja programu Heavy Weather Pro
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Marca, 2011, 18:44:10 »
witam, jak w powyższym programie skasować stare (rekordy) dane ze stacji,,, kasuje pierwsze dane, ale po ponownym uruchomieniu i skomunikowaniu skasowane dane automatycznie się odtwarzają. co będzie jak zapełnię pamięć w stacji (wszystkie rekordy)?

Offline farfami1

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
    • domowe stacje pogody
  • Typ stacji: elektroniczna RB502
Odp: Recenzja programu Heavy Weather Pro
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lipca, 2013, 11:33:14 »
A jak z nowszymi wersjami, różnią się wiele od tych starszych ? Nie wiem czy warto przepłacać.

Offline szopler

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Radioaktywny
    • Brak...
  • Typ stacji: WS 2800 w rozsypce
Odp: Recenzja programu Heavy Weather Pro
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lipca, 2013, 18:11:35 »
http://www.heavyweather.info

Ten program ma jedną dużą wadę - nie ściąga danych ze stacji gdy jest zminimalizowany. Najnowsza wersja niestety nic w tej kwestii nie zmienia.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipca, 2013, 18:14:40 wysłana przez szopler »

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Recenzja programu Heavy Weather Pro
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Maja, 2014, 20:16:39 »
Heavy weather nie sciąga danych gdy zminimalizowany? U mnie ściąga tak od 3 lat i 2 miesięcy. Oczywiście kabel do Pc musiałem zrobić sam bo jakiś dołączony do stacji był niewłaściwy, chyba od modelu WS 2300 a ja miałem WS 3600. Jak się zapełni pamięć stacji to wydaje mi się że dane są nadpisywane na miejscu najstarszych w pamięci.

Offline szopler

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Radioaktywny
    • Brak...
  • Typ stacji: WS 2800 w rozsypce
Odp: Recenzja programu Heavy Weather Pro
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Maja, 2014, 23:58:43 »
To ciekawe co piszesz, ale u mnie wystarczy, że okno nie jest aktywne i dane nie ładują się ze stacji co ustawiony interwał. Dopiero przy aktywnym oknie (focus) dane pokazują się w tabeli (i w pliku history.dat) i można je sobie wyciągnąć np. skryptem PHP do bazy SQL. Stacja WS2800-IT (połączenie przez radio, stick USB-868MHz).
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwca, 2014, 00:02:13 wysłana przez szopler »

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Recenzja programu Heavy Weather Pro
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Czerwca, 2014, 01:23:58 »
Ja zawsze włączam, minimalizuje do paska i włączam inne programy i normalnie korzystam z PC, dane pojawiają się w pliku co 5 minut. U mnie tylko nie wysyłają się jak zła godzina ustawiona, np przestawiona o jedną ale pobierać pobierają. Sprawdzałeś czy na innym PC masz to samo? Pewnie inna wersja oprogramowania. Ty masz do WS 2800 a ja mam HWPro 3600 i to też są różne wersje, jedna nie posiada opcji kasowania wybranych danych a inna posiada. Pewnie też inaczej zachowują się z innymi stacjami te oprogramowania. Pewnie z HWPro 3600 też to by działało, chociaż pisze że do WS2800 działa tylko z WS2800.