Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: OREGON wmr89 wifi  (Przeczytany 4262 razy)

Offline martin

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WS1600-OUT , HP1001
OREGON wmr89 wifi
« dnia: 08 Października, 2015, 15:45:19 »
Witam szanownych forumowiczów !
 Dotychczasowa stacja WS1600 po 8 latach padła. W poszukiwaniach nastepcy mysle o WMR89 lecz chciałbym isc do przodu i monitorować wyniki na jakies stronie np www.wunderground.com. Nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać mimo , że juz troche przewertowałem forum. Chciałbym aby działało to mniej wiecej jak HP1001 WiFi tzn bez udziału PC tylko w jakimś stałym ołczeniu z routerem.  Czy da sie zrobić i jakie wymagane sa warunki?
Jesli pytanie jest zbyt oczywiste - rosze o wyrozumiałość  ;D

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

OREGON wmr89 wifi
« dnia: 08 Października, 2015, 15:45:19 »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: OREGON wmr89 wifi
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Października, 2015, 19:59:15 »
Lepiej kupić od razu stacje, która ma możliwość przesyłania danych do internetu, np Oregon Scientific Anywhere Weather, albo np. Ventus W920 Lonobox. Stacje tego typu znajdziesz korzystając z wyszukiwarki stacji pogodowych, zaznaczając TAK przy opcji "współpraca ze smartfonami/tabletami".
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline martin

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WS1600-OUT , HP1001
Odp: OREGON wmr89 wifi
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Października, 2015, 21:37:28 »
Wiem, ale zalezy mi tez na czytelnej stacji bazowej - przechodzisz ,rzut oka i wszystko jasne:))
szperam w necie i widze ,ze ludzie robią to Raspberry - niestety ja nie mam pojecia co i jak... Widzę naprzykład wmr88 z raspberry http://weather.manurevah.com/index.php?page=about
Czy odobnie bedzie mozna z wmr89?
Zacząlem nawet mysleć o Davis Vantage Vue , jest nawet za 1300pln... ale ciut nie rozumiem tych achów - za takie pieniadze trzeba uwzgledniać 2st róznicy temp w nasłonecznieniu???? Nie rozumiem tez czy nie mozna osobnego czujnika temp dołaczyć - pisza, ze obsługuje do 8 czujników??

Zalezy mi na stacji bazowej, wysyłaniu w sieć, osobnych czujnikach - nie po to chce cos lepszego zeby czujnik temp smażył sie na słoncu na dachu , gdzie mam maszt na anareometr.

Gdzie szukać info dla laika z tym raspberry lub podobnymi?

Offline geofinder

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Otrzymał podziękowań: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja meteo - Rososz
  • Typ stacji: Viking 02041, Renkforce WH2600, Ecowitt GW1002
Odp: OREGON wmr89 wifi
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Października, 2015, 22:21:16 »
Do Raspberry Pi chyba najprościej podpiąć stacje kablem USB. Nie wiem czy każda taka stacje będzie obsługiwana przez dostępne oprogramowanie, ale te najbardziej popularne stacje na pewno tak. Może wiecej na ten temat napiszą inni koledzy z forum (np.: miniomax). Zajrzyj do działu Inne oprogramowanie tam można znaleźć trochę na temat Raspberry. A jeśli chodzi o połączenie przez wifi to Raspberry Pi chyba musiałby by mieć możliwość Hot-Spotu (punktu dostępowego), sama możliwość podłączenia w nim urządzenia usb-wifi oczywiście  istnieje.
« Ostatnia zmiana: 08 Października, 2015, 22:25:32 wysłana przez geofinder »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: OREGON wmr89 wifi
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Października, 2015, 00:27:38 »
(...) chciałbym isc do przodu i monitorować wyniki na jakies stronie np www.wunderground.com Nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać mimo , że juz troche przewertowałem forum. Chciałbym aby działało to mniej wiecej jak HP1001 WiFi tzn bez udziału PC tylko w jakimś stałym ołczeniu z routerem.  Czy da sie zrobić i jakie wymagane sa warunki? (...)

Jeśli Twoje oczekiwania krążą wokół HP1001 to może zapoznaj się z wątkiem dotyczącym WH2600 - tylko nie zrażaj się końcówką tego wątku dot. konfiguracji...

WH2600 ma połączenie kablowe z ruterem (tak jak oczekujesz) ale nie ma wyświetlacza/konsoli takiej jak HP100x - lecz coś w rodzaju hub-u który radiowo (868MHz) przyjmuje pakiety danych od dwóch czujników zewn (WH24)- co 16s i wewn (WH25) co 64s - i z takim interwałem wysyła je po kabludo rutera  i dalej pod wskazany adres np. www.wunderground.com.  Niestety prezentacje pomiarów możesz oglądać tylko na PC lub np w telefonie z Androidem...

 Instrukcja WH2600

Czujniki zewnętrzny i wewnętrzny są  takie same jak do HP1001 - a więc mierzą bądź przetwarzają 17-ście parametrów.

Z instrukcji wynika, że będzie możliwość podłączenia czujnika WH7 - ale to chyba przyszłość - soft już wyświetla takie "okienko"  ;) 

Offline martin

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WS1600-OUT , HP1001
Odp: OREGON wmr89 wifi
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Października, 2015, 18:50:00 »
Po długim wyszukiwaniu i grzebaniu w necie  kupiłem HP1001.... Generalnie w wyborem jest porażka... to wszystko to zabawki są. W desperacji myslałem o davis vue ale kombinowanie z raspberry  + zintegrowany czujnik za te pieniadze - gdzie wiatromierz  umiejscowiony jest pod zamiast nad (chyba po to by go wiatr nie urwał) mnie skutecznie zniechęciło. Z kolei oregon nie ma za dobrej opinii w pl (servis i jednak słaby wyswietlacz oraz tu i ówdzie zgłaszane problemy-awarie) . Tak wiec mam zabawke za 1200pln... Zobaczymy jak sie srawdzi..

Offline charly

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH2080 + Mebus 40188 + HP1001
Odp: OREGON wmr89 wifi
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Października, 2015, 21:03:12 »
@martin
HP1001 działa najlepiej zawieszona na ok 4 metrowej rurce w odsłoniętym miejscu. Tak, by osłonę termo/higro dobrze owiewał wiatr i wówczas osłabiany jest efekt jej dość słabej budowy, gdzie do środka dostaje się nieco światła. 4 metry to też możliwie najkorzystniejszy kompromis między pomiarem temp i opadu, a wiatru - w normalnych warunkach temp. mierzy się na wys. 2m, wiatr na 10m., a opad na 1m. Efekty są zadowalające, a jedyne co wówczas wyraźnie odbiega od przyzwoitego pomiaru to silne spadki temperatury podczas pogodnych nocy.