Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: WH2080 problem z połączeniem  (Przeczytany 5678 razy)

Offline Kicek

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WH2080
WH2080 problem z połączeniem
« dnia: 16 Marca, 2016, 20:54:56 »
Witam! Mam problem z połączeniem stacji z czujnikim. Po prostu przestała czytać dane. wymienialem baterie, podłączłem, odłączałem, zmieniałem odległości itd. Nic nie pomaga. Dioda na nadajniku cały czas świeci. Wydaje mi się, że powinna migać, prawda?
Macie jakieś sugestie?

Dzięki!

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

WH2080 problem z połączeniem
« dnia: 16 Marca, 2016, 20:54:56 »

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: WH2080 problem z połączeniem
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marca, 2016, 22:58:28 »
Wyjmij wszystkie bateria (stacja i czujnik), poczekaj kilka minut (3-4 min) i załóż najlepiej w kolejności jak opisane w instrukcji. Jeżeli nie masz instrukcji poszukaj w necie. Możesz także próbować w kolejności stacja potem czujnik i odwrotnie. Ale zawsze zakładaj baterie w drugiej "części" dość szybko bo przeważnie stacje mają pewien czas na szukanie czujników (1-3 min).

Offline Kicek

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WH2080
Odp: WH2080 problem z połączeniem
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marca, 2016, 08:12:26 »
Dzięki, ale próbowałem na wszystkie sposoby. Ręczne wyszukiwanie też nic nie daje. Jeśli ktoś ma taką stację to proszę napiszcie czy czerwona dioda na nadajniku świeci się Wam cały czas? Jeśli nie to wiem, ze to nadajnik jest walnięty. Co i tak mi wiele nie pomoże, bo nikt nie chce podjąć się naprawy.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: WH2080 problem z połączeniem
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Marca, 2016, 11:25:59 »
Jeśli nikt nie podejmie się naprawy a nie masz gwarancji i stwierdzisz uszkodzenie czujnika, to wstaw zdjęcia rozebranego czujnika (płytki PCB), może ktoś coś doradzi. Jeśli nie uda się naprawić, to trzeba pytać. Może w Conradzie czy na allegro uda się dostać taki czujnik.
http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1183.0 Tutaj udało się dobrać zamiennik.

Offline Sullivan

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Wittboy PRO (WS90) + Sonda SHT35 z osłoną Barani MeteoSheld Gen. 3
Odp: WH2080 problem z połączeniem
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Marca, 2016, 12:50:12 »
Czasami czujnik zewnętrzny potrafi się po prostu zawiesić. Odnośnie tego jak powinien pracować to po uruchomieniu przez parenaście sekund powinna palić się czerwona dioda stałym światłem, a później co 48 sekund zgodnie z synchronizacją czasową. Wyciągnij baterie z czujnika na jakieś pół godziny. Wsadź z powrotem i odczekaj około godziny. Myślę że po takim zabiegu dioda powinna w końcu zacząć mrugać co 48 sekund. Jeśli w dalszym ciągu będziesz mieć problem z nadajnikiem to oddaj go na gwarancję jeśli taką posiadasz. Jak gwarancji nie ma to wtedy będziemy myśleć dalej.

Offline Kicek

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WH2080
Odp: WH2080 problem z połączeniem
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Marca, 2016, 22:49:15 »
Czesc! Dzięki za wszelkie próby pomocy! Tak jak pisalem  zabiegi z wlaczaniem i wylaczniem nie pomagaly. Rozebralem nadajnik i przeczyscilem wszystkie styki zmywaczem do paznokci i o dziwo dziala! Mam natomiast inny problem. Kiedys stacja pogody dosc mocno mi updala. Niby nic sie nie stalo, ale nie zapisuje pomiarow. Pewnie przez internet nie wiele mozecie pomoc, ale moze jakies sugestie?
Jak nie to pewnie tez rozbiore i moze cos sie uda...

Offline Sullivan

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Wittboy PRO (WS90) + Sonda SHT35 z osłoną Barani MeteoSheld Gen. 3
Odp: WH2080 problem z połączeniem
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Marca, 2016, 16:16:02 »
Prawdopodobnie uszkodzeniu uległa pamięć. Mogło też zdarzyć się tak, że podczas upadku któryś ze styków mógł odczepić się od płytki. Trzeba zobaczyć czy gdzieś się nie zerwał razem ze ścieżką o ile nie jest zalany. Zobacz też czy masz ustawiony interwał pięciominutowy. Zazwyczaj po twardym resecie wraca do ustawień fabrycznych i zapamiętuje dane co 30 minut. Wtedy trzeba poczekać około tygodnia żeby zobaczyć na stacji jakieś zapełnienie pamięci. No chyba, że jest tak, że stacja stoi noc, potem próbujesz ściągnąć dane do cumulusa i ich nie pobiera to wtedy jest duże prawdopodobieństwo fizycznego uszkodzenia.

Co do wcześniejszego problemu jedną z przyczyn mogło być właśnie zabrudzenie, ale na przyszłość stosuj specyfiki, które nadają się bardziej do elektroniki np. izopropanol. To czysty alkohol metylowy, który ma dobre właściwości czyszczące, szybko odparowuje i nie zostawia śladów na elektronice. Ja jak naprawiam coś co jest na gwarancji to po wszelkich zabiegach czyszczę właśnie izopropanolem. Nie widać wtedy żadnych śladów grzebania o ile zrobi się to dobrze. Pozdrawiam :)

Offline Kicek

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WH2080
Odp: WH2080 problem z połączeniem
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Marca, 2016, 08:45:04 »
Rozebrałem stację. Nie widziałem żadnych uszkodzeń. Macie moze wyraźne zdjęcie płytki?
Pioszesz, ze można zmienić interwał. Jakoś nie zauważyłem takiej opcji. Czy możesz mi powidziec jak?
Nie uzywalem programu Cumulus, tylko softu ze strony Conrad. Przedtem sczytywało dane bez problemu, a teraz po podłączniu program samoczynnie się resetuje i uruchamia. Jak będę w domu sprobuje tego Cumulusa.

Dzięki za zainteresowanie tematem!

Offline Sullivan

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Wittboy PRO (WS90) + Sonda SHT35 z osłoną Barani MeteoSheld Gen. 3
Odp: WH2080 problem z połączeniem
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Marca, 2016, 16:40:55 »
Interwały czasowe możesz zmienić przez ustawienia bazy ale najwygodniej będzie programem Easy Weather. To program dzięki któremu możesz zmienić w bazie wszelkie ustawienia. Od wyświetlania po alarmy i nie musisz wtedy klikać przycisków na bazie.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: WH2080 problem z połączeniem
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Marca, 2016, 18:58:55 »
Super, że naprawiłeś odbiornik, pewnie przyda się niektórym z tym problemem :)