Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: AURIOL - nowa stacja pogody  (Przeczytany 47574 razy)

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
AURIOL - nowa stacja pogody
« dnia: 26 Stycznia, 2011, 11:34:22 »
Pojawił się nowy, prosty model stacji pogodowej AURIOL, dla mniej wymagających osób. Stacja będzie dostępna w sieci sklepów LIDL:
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-37FA6230-8FAD1343/lidl_pl/hs.xsl/index_16348.htm
Prawdę powiedziawszy, nie nazwałbym tego urządzonka stacją pogodową, gdyż praktycznie oferuje zaledwie pomiar temperatury zewnętrznej i wewnętrznej. Brakuje nawet, podstawowej moim zdaniem, opcji jaką jest pomiar wilgotności, o ciśnieniu nawet nie wspominając.

« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia, 2011, 11:45:22 wysłana przez Serenator »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

AURIOL - nowa stacja pogody
« dnia: 26 Stycznia, 2011, 11:34:22 »

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: AURIOL - nowa stacja pogody
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Stycznia, 2011, 20:41:40 »
Serenator, a wiesz może czy ta "stacja"  pokazuje min. i max. dane temp..
Szukałem i jakoś nie znalazłem .

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: AURIOL - nowa stacja pogody
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Stycznia, 2011, 08:47:48 »
Serenator, a wiesz może czy ta "stacja"  pokazuje min. i max. dane temp..
Szukałem i jakoś nie znalazłem .

Niestety nie wiem. Opis jest zbyt lakoniczny, żeby cokolwiek nawet przypuszczać. Można ewentualnie, w dniu pojawienia się w sprzedaży, iść do sklepu i przeczytać dane w instrukcji. Oczywiście jest to kłopotliwe ale chyba innej alternatywy nie ma  :)
« Ostatnia zmiana: 27 Stycznia, 2011, 08:49:31 wysłana przez Serenator »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: AURIOL - nowa stacja pogody
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lutego, 2011, 10:57:05 »
AURIOL znów zaskakuje  ;)
Pojawił się nowy model stacji, który jak zwykle będzie można kupić w sklepach sieci LIDL:
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_16948.htm
Na wyświetlaczu można odczytać godzinę, datę, dzień tygodnia, temperaturę wewnętrzną i zewnętrzną, wilgotność zewnętrzną. Stacja wyświetla prognozę bieżącą i na 4 kolejne dni. Ponadto z dostępnego opisu nie wynika czy mierzone jest ciśnienie, jak również czy zegar sterowany jest sygnałem DCF (brak ikonki anteny na wyświetlaczu) oraz na jakiej częstotliwości pracuje stacja.
Model zdecydowanie dla mało wymagających osób.
« Ostatnia zmiana: 25 Lutego, 2011, 15:02:52 wysłana przez Serenator »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: AURIOL - nowa stacja pogody
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lutego, 2011, 12:06:14 »
Kolejna informacja  :)
LIDL, tym razem proponuje model, który już kiedyś był w ofercie i cieszył się zainteresowaniem:
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_17014.htm
Szczegółowy opis funkcji można znaleźć tutaj:
http://stacje-pogody.pl/563_stacja_pogody_auriol_z29536.html
a opinie o tej stacji tutaj:
http://stacje-pogody.pl/563_opinie_stacja_pogody_auriol_z29536.html
« Ostatnia zmiana: 28 Lutego, 2011, 12:10:36 wysłana przez Serenator »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: AURIOL - nowa stacja pogody
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lutego, 2011, 14:46:14 »
Kolejna informacja  :)
LIDL, tym razem proponuje model, który już kiedyś był w ofercie i cieszył się zainteresowaniem:
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_17014.htm

W zeszłym roku też w marcu była i w tej samej cenie :). Stacja AURIOL Z29536 z Lidla - klon Hama EWS-750 / Conrad KW 9007W ?
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline stempel

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Szukam
Odp: AURIOL - nowa stacja pogody
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lutego, 2011, 20:00:49 »
A warto kupić tą stację? Bo nie powiem cena jest kusząca no i ma całkiem bogate wyposażenie - brak jedynie wilgotności zew., czy też sobie odpuścić.

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: AURIOL - nowa stacja pogody
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marca, 2011, 08:16:52 »
W zeszłym roku też w marcu była i w tej samej cenie :). Stacja AURIOL Z29536 z Lidla - klon Hama EWS-750 / Conrad KW 9007W ?

Zgadza się  :) Interesuję się ofertą tej sieci i na bieżąco ją przeglądam. Stwierdziłem, że większość artykułów pojawia się w ofercie nie tylko jednorazowo ale i cyklicznie, czego przykładem jest choćby wzmiankowana stacja.

A warto kupić tą stację? Bo nie powiem cena jest kusząca no i ma całkiem bogate wyposażenie - brak jedynie wilgotności zew., czy też sobie odpuścić.

Jest to prawdopodobnie klon Hamy lub Conrada. O tym pisał już wcześniej @Parasol. Ponieważ opinie są pozytywne, to sądzę, że można zaryzykować zakup  :)
« Ostatnia zmiana: 01 Marca, 2011, 08:23:01 wysłana przez Serenator »

Offline stempel

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Szukam
Odp: AURIOL - nowa stacja pogody
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Marca, 2011, 11:04:28 »
Jednak jest minus i to znaczny albowiem czujnik prawdopodobnie dzia la jedynie do minus 20, czyli na moim terenie w zimie mało przydatny bo miałem praktycznie przez całą powyżej tej cyferki:) Ale jeszcze sprawdze to jak wejdzie oferta do sklepu i może będzie pozytywne zaskoczenie.

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: AURIOL - nowa stacja pogody
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Marca, 2011, 11:40:46 »
Jednak jest minus i to znaczny albowiem czujnik prawdopodobnie dzia la jedynie do minus 20, czyli na moim terenie w zimie mało przydatny bo miałem praktycznie przez całą powyżej tej cyferki:) Ale jeszcze sprawdze to jak wejdzie oferta do sklepu i może będzie pozytywne zaskoczenie.

Rzeczywiście - zakres odczytu temperatury przez czujnik zewnętrzny zawiera się między -200C a +500C. Dla niektórych osób minusem może też być częstotliwość pracy stacji oraz zasięg sygnału. Nie są to jednak czynniki dyskwalifikujące tę stację. Wszystko zależy od warunków, w których będzie pracować urządzenie  :)
« Ostatnia zmiana: 01 Marca, 2011, 11:43:21 wysłana przez Serenator »

Offline wrodomin

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: ss
Odp: AURIOL - nowa stacja pogody
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Marca, 2011, 13:11:44 »
Witam, widze wiele pochlebnych opinii co do stacji auriol która od poniedziałku będzie dostepna w lidlu. Też się zastanawiam nad zakupem, a słyszałem o jej mankamentach, dlatego chciałem zapytać, ile trzeba by wydać
(i czy możecie polecić konkretny model) żeby kupić stację z wiekszymi możliwościami niż ta z LIDLA( chodzi o pomiar ciśnienia, możliwośc podłączenia do pc itp. ). Z góry dziękuje za odpowiedź.

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: AURIOL - nowa stacja pogody
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Marca, 2011, 19:37:24 »
dlatego chciałem zapytać, ile trzeba by wydać (i czy możecie polecić konkretny model) żeby kupić stację z większymi możliwościami niż ta z LIDLA( chodzi o pomiar ciśnienia, możliwość podłączenia do pc itp. ). Z góry dziękuje za odpowiedź.

Już od 370zł możesz kupić WH1080 - wiatromierz, deszczomierz, duża pamięć, podłączenie do PC. Skorzystaj z wyszukiwarki stacji meteorologicznych.
« Ostatnia zmiana: 05 Marca, 2011, 19:42:07 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline wrodomin

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: ss
Odp: AURIOL - nowa stacja pogody
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Marca, 2011, 18:11:33 »
JEDNAK 370 ZŁ a 99 zł to jednak spora różnica...w takim razie zaczne od tego auriola, a za jakiś czas kupie coś lepszego.

czy na ten czujnik do tej stacji bedzie potrzebna osłona ?  domyślam się że czujnik jest na baterie, i w związku z tym czy są w zestawie baterie, czy może trzeba osobno kupić ? a jeśli kupić, to czy tak jak czytałem w innym wątku, najlepsze będą litowe ? i ile kosztuje taka paczka litowych ? ewentualnie w co się zaopatrzyć jeszcze przed otwarciem pudełka... nie ukrywam że zakup tego urządzenia to dla mnie wielkie przeżycie i chcę się przygotować jak najlepiej żeby nie było że przychodze do domu, ale nic nie zrobie bo czegoś nie dokupiłem...

ps Kolega w kilka postów wyżej napisał że minusem tej stacji jest krótki zasięg czujnika i częstotliwośc stacji. co to oznacza ? na co zwrócić uwage w tym pprzypadku ? mieszkam w dmoku jednorodzinnym pietrowym, czy to bedzie dobry wybór ?

no i generalnie sądzicie że trzeba koczować od 5-6 rano jutro przed lidlem czy jak pojde po racy o 16 to jeszcze spokojnie dostane ?
« Ostatnia zmiana: 06 Marca, 2011, 18:34:55 wysłana przez wrodomin »

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: AURIOL - nowa stacja pogody
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Marca, 2011, 19:12:57 »
Cytuj
w takim razie zaczne od tego auriola, a za jakiś czas kupie coś lepszego.
-na początek wystarczy
Cytuj
czy na ten czujnik do tej stacji bedzie potrzebna osłona
- nie potrzebna, oby nie leżał w kałuży
Cytuj
czujnik jest na baterie, i w związku z tym czy są w zestawie baterie, czy może trzeba osobno kupić ? a jeśli kupić, to czy tak jak czytałem w innym wątku, najlepsze będą litowe ? i ile kosztuje taka paczka litowych ? ewentualnie w co się zaopatrzyć jeszcze przed otwarciem pudełka
-kup energizery albo jakieś inne alkaliczne wcześniej. cena zależy od sklepu
Cytuj
minusem tej stacji jest krótki zasięg czujnika i częstotliwośc stacji. co to oznacza ?
- tak, stacja komunikuje się na 433Mhz jest to częstotliwość wykorzystywana przez wiele innych urządzeń, i możesz mieć zakłócenia, zasięg też jest słaby( max 20m). Nie ma tego problemu w stacjach na 868Mhz ale jeśli mieszkasz w domku i czujnik nie będzie daleko od stacji to powinno działać
Cytuj
trzeba koczować od 5-6 rano jutro przed lidlem czy jak pojde po racy o 16 to jeszcze spokojnie dostane ?
spokojnie ją dostaniesz,,stare babcie raczej na ciśnieniomierze polują chyba, ze nie odróżnią pomiaru ciśnienia atmosferycznego od tętniczego ;p...  a nawet zawsze możesz kupić klona innej zaufanej firmy

« Ostatnia zmiana: 06 Marca, 2011, 19:14:57 wysłana przez Epwaspotter »

Offline wrodomin

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: ss
Odp: AURIOL - nowa stacja pogody
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Marca, 2011, 19:26:36 »
dzieki za odpowiedzi, to jeszcze mam pytanie czy w tym zestawie jest wszystko czy jeszcze muszę coś dokupić ? ( tak jak np. kupujac drukarke trzeba dokupic kabel usb o czym mało kto wie) ?

no i jakie są zasady wyboru miejsca lokalizacji czujnika i na co on jest przymocowany , pewnie bedzie to w instrukcji, ale zawsze się przyda porada specjalistów( bo rozumiem ze przymocowuje się go do ściany ) ?