Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Jak wymontować zużyte miniaturowe łożysko?  (Przeczytany 2285 razy)

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Jak wymontować zużyte miniaturowe łożysko?
« dnia: 05 Marca, 2017, 16:53:13 »
Witam, w stacji padł wiatromierz, a konkretnie element mechaniczny odpowiadający za pomiar prędkości i porywów wiatru. Uszkodzone zostało miniaturowe łożysko, a przynajmniej tak mi się wydaje, że to łożysko. Przyczyną było chyba palenie czym popadnie u sąsiadów, bo przez 2 miesiące około 6-7 godzin dziennie w ciągu zimy z komina znajdującego się około 5-7 metrów od wiatromierza wydobywał się czarny gryzący dym. Efektem jest to co załączam w załączniku. Czy ktoś wie jak zdemontować takie łożysko. Z drugiej strony jest plastik.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Jak wymontować zużyte miniaturowe łożysko?
« dnia: 05 Marca, 2017, 16:53:13 »

Offline griszka77

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Otrzymał podziękowań: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tel 790238467
  • Typ stacji: HP-1001
Odp: Jak wymontować zużyte miniaturowe łożysko?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marca, 2017, 23:14:50 »
jesli to zwykłe łożysko nie ślizgowe wpierw sprawdz czy dstaniesz takie łożysko na twoim miejscu bym zaczoł od napuszczenia benzyną ekstrakcyjna i kręcił wczesniej przygotowanym pod struganym drewienkiem abym mógł swobodnie kręcic po kilkukrotnym zapuszczeniem i wypłukaniem syfu wydmuchaniu sprężonym powietrzem na koniec zapuścił nap wd-40 kilka razy .Pomimo tego jak sie już uprzesz nad wymianą łożyska użyłbym szczypiec segera próbował z wyczuciem wyciągnąć nie na chama a najlepiej podgrzać suszarką do włosów co spowoduje zmiękczenie delikatne plastiku i spróbował jeszcze raz szczypcami segera
http://chomikuj.pl/griszka77/HP-1001*2cHP-1003+4+GB+PL
http://chomikuj.pl/griszka77/HP-1001*2cHP-1003+-+39+MB+PL
Montaż modułów WiFi w stacjach HP-1003 (4GB i 39MB) zainteresowani na priv
Wschody i zachody słońca lokalizator http://vbest.com.pl/gps/

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Jak wymontować zużyte miniaturowe łożysko?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Marca, 2017, 09:54:56 »
.... przez 2 miesiące około 6-7 godzin dziennie w ciągu zimy z komina znajdującego się około 5-7 metrów od wiatromierza wydobywał się czarny gryzący dym....
Nie zgłaszałeś tego gdzieś? - straż miejska, policja, ...?
.....
A co do łożyska spróbuj najpierw go czymś przemyć (benzyna, nafta, ew. rozpuszczalnik) a potem nasmarować np. wazeliną techniczną.
Poza tym na tym forum był gdzieś post o zdejmowaniu takiego właśnie łożyska z prędkościomierza - dokładnie o tym.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Jak wymontować zużyte miniaturowe łożysko?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Marca, 2017, 16:46:53 »
Jak już to na pewno nie do straży miejskiej, nie mieszkam w mieście. Poza tym nie wiem, który z sąsiadów, nie chcę zgadywać dzwoniąc na policję. Powiem tylko, że nie szło przewietrzyć pomieszczenia. Zresztą podobnie jest jak w okolicy pali ktoś ognisko a nie ma wiatru, choć jest to jednodniowy incydent. Co do łożyska nic nie szło zrobić. wewnętrzna oś wypadła jak chciałem przeczyścić. Kupiłem łożyska 1,5x4x2, zobaczymy czy spasują. Obawiam się by nie były za wąskie, bo stare miało chyba 1,6mm średnicy wewnątrz, a na pewno dużo mniej od 2mm.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Jak wymontować zużyte miniaturowe łożysko?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marca, 2017, 20:34:33 »
Witam,
Dziś przyszły łożyska. Okazało się, że są identyczne. Wymiana na ciepło się nie powiodła, bo odpadła część wewnętrzna łożyska więc musiałem wyciąć otwór z drugiej strony aż do pozostałej części zewnętrznej, tak umiejętnie by odsłonić ją tylko z jednej strony, by nową móc ułożyć w tym samym miejscu. Prezentuje porównania starego łożyska, nowego po wymianie, oraz drugiego, zastanawiam się czy go wymieniać, czy zostawić. Podaje też link do sklepu gdzie je nabyłem.
Link: http://poltech24.pl/681-zz-1-5x4x2-mm-lozysko-wysokoobrotowe-p-643.html
Pozdrawiam.