Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Dobra i niedroga stacja  (Przeczytany 19588 razy)

Offline Vega

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Dobra i niedroga stacja
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Czerwca, 2014, 19:11:43 »
Nie, że nie chce mi się szukać tylko chyba nie do końca mi to wychodzi...wpisywalem zgniłe wyże (w jednym wątku tylko jest użyte te sformułowanie), nie znalazłem dalej o co chodzi z tymi wykresami ciśnienia, że zamiast się wyświetlać cały czas pojawiają sie po kolei i znikają...po co taśma? Nie spadnie czujnik będąc tylko na gwozdziku jak obraz- gdy zawieje mocniej wiatr?

TYm nie mniej bardzo dziękuję za cierpliwość i pomoc;) Sam bym na pewnonie znalazl odpowiedzi na te pyatnia. pozdrawiam serdecznie

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Dobra i niedroga stacja
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Czerwca, 2014, 19:11:43 »

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: Dobra i niedroga stacja
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Czerwca, 2014, 22:08:08 »
 "zgniłe wyże", czyli układ baryczny, który przynosi mgły i zachmurzenie  (wujek google)

co do wykresu na lcd to jedna z teorii głosi iż to po to, aby się wyświetlacz nie wypalał... druga żeby baterii mniej ciągnęło ... itd

pozdr

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Dobra i niedroga stacja
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Czerwca, 2014, 23:51:39 »
Chodzi o układ wysokiego ciśnienia który przynosi zachmurzenie typu stratus nie zanikające w ciągu dnia z biegiem godzin. Częściej pojawia się na jesieni i w zimie aniżeli latem.