Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Pomiar wiatru - dane na www  (Przeczytany 16737 razy)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Października, 2015, 11:00:02 »
Stacja zlokalizowana jest w Egipcie i to jest jej ID: IALBAHRA3 ?  

RapidFire IALBAHRA3 - gdy stacja wysyła pakiety danych.

Po zmianach w ustawieniach nie od razu stacja pojawia się w sieci - trzeba odczekać trochę - to "trochę" trwa różnie - to proces odświeżania serwerów.

W obu polach zmieniłeś na www.wunderground.com ? W kolejnym kroku  zmień port z 80 na wartość wskazaną w instrukcji jw. Pamiętaj ze na WU nie działa wszystko online - trzeba trochę cierpliwości  ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Października, 2015, 22:08:35 wysłana przez Rychu_Świbno »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Października, 2015, 11:00:02 »

Offline lussik

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Renkforce WH2600
Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Października, 2015, 19:34:58 »
Tak - stacja jest w Egipcie i to jest jej ID.

O co chodzi z tym rapidFire? jak to odpalam to oczywiście nie ma danych. Na tym urządzeniu zbierającym dane (z led'ami) palą sie wszystkie, prócz server.Tu rozumiem sprawdzę szybciej, czy jest OK tak?

Gdzie jeszcze zmienić na wunderground? Sprawdzę jutro, zobaczymy i zmienię port.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Października, 2015, 22:10:04 »
(...) O co chodzi z tym rapidFire? jak to odpalam to oczywiście nie ma danych. Na tym urządzeniu zbierającym dane (z led'ami) palą sie wszystkie, prócz server.Tu rozumiem sprawdzę szybciej, czy jest OK tak? (...)

RapidFire to ogólnie rzecz biorąc efektowna odmiana prezentacji danych na WU w czasie rzeczywistym - oprócz tej w kokpicie Twojej stacji  na WU oraz tej w panelu prognozy pogody WU. Aplikacja odświeża stronę RapidFire co 5 sekund i jeżeli w tym interwale trafią tam dane z Twojej stacji to zostaną wyświetlone. Twoja stacja wysyła dane co 16s (czujnik zewn.) i co 64s (czujnik wewn.) i z takimi częstościami będą pokazywane na tej stronie. Gdybyś miał stację która wysyła dane z interwałem 5s i mniej to widziałbyś na stronie RapidFire zmiany co 5s.

Najlepiej odświeżanie widać na róży wiatrów - ponieważ jest to parametr o dynamicznych zmianach. Gdy czujniki Twojej WH2600 zarejestrują zmianę to na stronie RapidFire nastąpi zmiana wartości z jednoczesną zmianą - na kilkanaście sekund - parametrów na kolor zielony.

Patrz - na przykladzie RapidFire mojej stacji

Twoje RapidFire "jest zimne" - ponieważ Twoja WH2600 jeszcze nie wysyła danych do sieci ponieważ nie wie gdzie ma je wysłać.

(...) Tu rozumiem sprawdzę szybciej, czy jest OK tak? (...)

Tak, pod podanymi przeze mnie linkami :

Twoje WH2600 w Egipcie  

RapidFire Twojej WH2600 w Egipcie

oraz...

na wunder mapie - w tej lokalizacji gdy pojawi się kółeczko Twojej WH2600

możesz monitorować pracę swojej stacji.

(...) Gdzie jeszcze zmienić na wunderground? Sprawdzę jutro, zobaczymy i zmienię port.

Moim zdaniem kluczem do rozwiązania problemu jest konieczność ustawienia właściwych adresów pod które Twoja WH2600 ma wysyłać pakiety danych - a jest to opisane jak wcześniej pisałem  na 4-tej stronie instrukcji obsługi

Pokombinuj z wpisywaniem adresu www.wunderground.com we wskazanych powyżej polach -zmień też numer portu jeżeli sama zmiana na www.wunderground.com  nie pomoże. Widać po LED nr 6 że konsola widzi sieć Internetową, czujniki nadają, konsola rejestruje - więc problem jest tylko z adresem serwera ...

... sprawdź też poprawność wpisania ID stacji (wielkie litery) oraz hasła (właściwa wielkość liter) - patrz uwaga z instrukcji:

Cytat: instrukcja WH2600 str 4
Uwaga: Upewnij się, że ID jest wpisywane wielkimi literami a hasło zgodnie z wybranym, oba pola są wrażliwe na wielkość liter (rozróżniają wielkie i małe litery).


« Ostatnia zmiana: 06 Października, 2015, 22:24:54 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline lussik

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Renkforce WH2600
Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Października, 2015, 12:39:51 »
Witaj

Załączam screen ustawień. Próbowałem z różnymi portami i serwerami...

https://www.dropbox.com/s/ke2pomq2b1l2c4t/IMG_3810.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/bdtxwepvc5mmbls/IMG_3811.jpg?dl=0

Nie mam pojęcia co może być nie tak...

Czy jeszcze coś można spróbować? Hasło i ID sprawdziłem - jest OK

Dzieki za pomoc.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Października, 2015, 15:36:10 »
... w pierwszym polu nie masz możliwości wstawienia www.wunderground.com ? To jest lista wyboru ? A jakie w tej liście są opcje - wylistuj może ?

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Października, 2015, 23:06:48 »
Moze zamiast adresu wunderground trzeba podac jego ip, coś o nazwie hosta było też.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Października, 2015, 23:27:24 »
Moze zamiast adresu wunderground trzeba podac jego ip, coś o nazwie hosta było też.

Też o tym myślałem, tylko jak zacząłem w tym grzebać kilka miesięcy wstecz na własne potrzeby to wyszło mi na to, że WU to nie jest jeden adres - dane wysyłane są pod różne IP - tak na to wygląda...

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Października, 2015, 23:45:49 »
Na załączonym pierwszym zdjęciu jakaś nazwa hosta uaktualnień WU jest podana, może coś podobnego trzeba wpisać?

Offline lussik

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Renkforce WH2600
Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Października, 2015, 12:05:12 »
Witam

Poniżej screeny ustawienia stacji - wybrałem teraz z listy domyśny serwer rtupdate.wunderground.com ale nadal to samo.

poniżej screeny poszczególnych ustawień stacji.

https://www.dropbox.com/s/xvnpg9ak6z8iv5y/IMG_3830.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/ba2a3vq3jydp1o3/IMG_3831.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/98p9fzppnpfgafc/IMG_3832.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/zvy0zqhts3jalev/IMG_3833.jpg?dl=0

Dane pobiera z stacji, ale ni cholery nie chce wysyłać.... ktoś wie co jeszcze można zrobić?

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Października, 2015, 00:48:46 »
Na załączonym pierwszym zdjęciu jakaś nazwa hosta uaktualnień WU jest podana, może coś podobnego trzeba wpisać?


Cytat: author=lussik link=topic=2053.msg15651#msg15651 date=1444298712
(...) Poniżej screeny ustawienia stacji (...)

... moim zdaniem w obu pierwszych polach (od góry) wskazanej przeze mnie i  załączonej przez Ciebie zakładki powinno się znaleźć www.wunderground.com

Ten sam problem występował w HP1001 - adresu:  rtupdate.wunderground.com - który domyślnie jest zaimplementowany przez producenta  stacja nie akceptowała i nie wysyłała pakietów w górę sieci. Akceptuje natomiast www.wunderground.com

Nie wiem jak to zrobić aby zmodyfikować listę wyboru w pierwszym polu od góry ww zakładki - tak aby tam znalazł się zapis www.wunderground.com a nie rtupdate.wunderground.com - może poprzez to "Customized" - nie wiem ?
« Ostatnia zmiana: 09 Października, 2015, 00:53:51 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline lussik

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Renkforce WH2600
Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Października, 2015, 11:16:11 »
Cześć

Ale tam nie da się ustawić nic innego - to jest rozwijane pole wyboru - albo wybieram gotowca czyli rtupdade.wunder... albo to drugie z końcówą .cn (testowałem, bez zmian) albo CUSTOMIZED czyli własne ustawienia i tylko wtedy mogę wprowadzić własny adres (np. wwww.wunderground.com) i dowolny port. W innych ustawieniach tej pozycji pozostałe pola są nie dostępne do zmian...

Już nie wiem co z tym zrobić...

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Października, 2015, 00:28:48 »
(...) Ale tam nie da się ustawić nic innego - to jest rozwijane pole wyboru - albo wybieram gotowca czyli rtupdade.wunder... (...) Już nie wiem co z tym zrobić...

Spróbujmy jeszcze tak...  ;)

Korzystasz stale z instrukcji w języku polskim ? Zapoznaj się może dokładnie z oryginalną instrukcją w języku niemieckim - tutaj jest chyba ten problem opisany - w Rozdz 11 d) i 11 e) . Rozdział 11 e) odwołuje się do 11 d) a w pierwszym (str 20) i trzecim (str 21) akapicie kładziony jest nacisk na właściwe ustawienie strefy czasowej . Z wstępnego czytania wynika, że ustawienie niewłaściwej strefy czasowej - może mieć wpływ na niemożność komunikacji z WU. 

Offline lussik

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Renkforce WH2600
Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Października, 2015, 17:35:38 »
Witam

Strefę czasową mam ustawioną +2 i wydaje mi się że jest to OK dla Kairu

Dołączam screen: https://www.dropbox.com/s/w5yp0t7f691doc4/IMG_3866.jpg?dl=0

Nie mam pojęcia co jeszcze zrobić.... Napisałem do pomocy wunderground, ale póki co brak odzewu

Offline lussik

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Renkforce WH2600
Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Października, 2015, 14:24:27 »
Witajcie!

Udało się! Po długiej walce, nasza stacja w Egipcie działa! Dziękuję wszystkim za pomoc!

Stacja działa: http://www.wunderground.com/swf/Rapid_Fire.swf?units=metric&station=IALBAHRA4

Pomogła wymiana routera, na inny, wraz z polskim stickiem (modemem) do sieci GSM.

Jeszcze mam pytanko- czy da się zmienić siłę wiatru z KM/h na knots? W panelu stacji mam ustawione węzły.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Pomiar wiatru - dane na www
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Października, 2015, 22:48:57 »
(...) Udało się! Po długiej walce, nasza stacja w Egipcie działa! Dziękuję wszystkim za pomoc!(...)

gratulacje_kliknij  ;)

(...) Jeszcze mam pytanko- czy da się zmienić siłę wiatru z KM/h na knots? W panelu stacji mam ustawione węzły.(...)

Pewnie chodzi Ci o wyświetlanie na WU  - niestety masz do dyspozycji tylko opcje :
* jednostki metryczne [km/h]
* jednostki angielskie [mph]
w ustawieniach - dostęp do ustawień - ikona obok - ikony logowania na WU.

Opcja - jednostki angielskie oferuje prędkość w [mph] a nie [knot].