Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Aplikacja na Androida do wysyłania danych ze stacji pogodowej na Wunderground.  (Przeczytany 1990 razy)

Offline Kantrzyn

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Typ stacji: WH2080
Czy istnieje aplikacja na Androida do wysyłania danych ze stacji pogodowej na Wunderground?
Widzę pełno aplikacji ściągających danych z sieci i wyświetlających na smartfonie. Ale czy jest aplikacja na androida obsługująca stacje pogodowe i wysyłające dane do sieci?
Dziwię się, że nikt czegoś takiego nie zrobił (przynajmniej ja nie mogę znaleźć). Teraz chyba już prawie u każdego w domu leży jakiś stary smartfon z obsługą WiFi, który można byłoby wykorzystać jako energooszczędna brama do wysyłania danych do sieci.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych


Offline kacperinjo

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Typ stacji: Ws0101
Nikt jeszcze nie wymyślił czegoś takiego, ale da się to zrobic. Android to Linux, a na linuxem dobrze smiga weewx. Na smartfonie można uruchomić np Debiana, a na Debianie weewx i można się bawić, ale czy to warte zachodu?;) Lepiej kupić terminal to nie są duże pieniądze, ja nabyłem jakiegoś HP za 22zl i działa aż miło.

Offline winacz

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Homemade
Odpowiedz mi na maila, mam podobne rozwiązanie u Siebie które dałoby się na telefon :)