Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Brak sygnału DCF  (Przeczytany 9621 razy)

Offline Wienczysław

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Brak sygnału DCF
« dnia: 23 Stycznia, 2011, 17:02:41 »
Dzisiaj zainstalowałem stację pogodową TFA Smart 35.1070.IT .
Z czujnikem nawiązał łączność bez problemu. Wskazania temperatury i wilgotności czujnika i stacji bez różnicy. Jednym słowem OK.
Natomiast stację ustawiłem prostopadle do kierunku południowo zachodniego i antenki (ikonki) DCF brak. Nadmieniam, że w tym samym pomieszczeniu (pokój od strony południowej w Poznaniu) mam 8 zegarków ( z różnymi dodatkowymi funkcjami) sterowanymi sygnałem DCF 77.
Jeden z zegarków posiada skale określajacą siłę sygnału DCF od 1 - 5. Przy stacji pokazuje wartość bardzo wysoką tj. 4. A stacja ni chu chu. Resetowałem stację, ale tylko na chwilę pokazała się ikonka antenki i zgasła. Wszystkie zegarki również zresetowałem i w ciagu 10 min wszystkie zaczęły wskazywać prawidłowy czas oraz swoje dod. funkcje. Czy faktycznie należy oczekiwać nawiazania łączności stacji pogodowej z DCF w godz. 2.00 do 6.00?
Wienczysław

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Brak sygnału DCF
« dnia: 23 Stycznia, 2011, 17:02:41 »

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: Brak sygnału DCF
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Stycznia, 2011, 17:08:39 »
moja stara stacja różnie odbierała sygnał DCF po każdym resecie, raz po 10 min a raz po 10 godzinach się aktualizował. Z tego co wiem stacje nie nasłuchują tego sygnału non-stop tylko cyklicznie.


proponuje zrobić ponowny reset, wtedy może złapie szybciej

Offline Wienczysław

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak sygnału DCF
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Stycznia, 2011, 17:23:18 »
Dziękuję serdecznie za zainteresowanie.
Będę czekał do jutra i napiszę o rezultatach.
Wienczysław

Offline Wienczysław

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak sygnału DCF
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Stycznia, 2011, 19:49:45 »
Wstałem rano  i moim oczom ukazała sie ikonka DCF ;D. Epwaspotter miałeś rację. Jeszcze tylko oczekuję na tendencję zmian prognozy pogody. Od początku uruchomienia stacji pogodowej wskazuje tylko pustą chmurkę :). No i czekam jak czekałem z DCF.
Wienczysław

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: Brak sygnału DCF
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Stycznia, 2011, 20:27:14 »
zmiana prognozy pogody zależy od progu czułości, standardowo w stacjach jest 2 albo 3 HPa na x godzin. tzn że jak ciśenienie spadnie lub wzrośnie w przeciągu x godzin o nastawione 2 lub 3 Hpa nastąpi zmiana tendencji tudzież ikonki, jeżeli zmiana spadek/wzrost jest powolny stacja nie wykryje zmiany pogody.    W niedługim czasie ciśnienie ma spadać, powinno pokazać u Ciebie deszcz, jak nie możesz zwiększyć czułość

Offline Domciu

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Brak sygnału DCF
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Stycznia, 2011, 08:40:25 »
Jeśli stacja nie łapie sygnału DCF-77 to można spróbować przestawić czujnik zgodnie z azymutem na Mainflingen w Niemczech. W stacjach 1080 można także powiększyć antenę ferrytową w nadajniku zewnętrzym.

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Brak sygnału DCF
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Stycznia, 2011, 08:45:01 »
Jeśli stacja nie łapie sygnału DCF-77 to można spróbować przestawić czujnik zgodnie z azymutem na Mainflingen w Niemczech. [...]
Sygnał z nadajnika przesyłany jest z polaryzacją kołową, więc ustawianie czujnika zgodnie z azymutem, mija się z celem.

Wszystkim, którzy mają problemy z sygnałem DCF-77, proponuję poczytać informacje na ten temat:
http://stacjepogody.waw.pl/index.php/topic,495.msg2992.html?
« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia, 2011, 09:00:03 wysłana przez Serenator »

Offline Domciu

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Brak sygnału DCF
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Stycznia, 2011, 09:27:41 »
O "poprawianiu" sygnału DCF-77 jest strona http://www.timetec.freeserve.co.uk/DCF/dcf_004.htm co prawda tyczy się stacji WH1080 ale taka sama antena jest w innych stacjach pogodowych i zegarach. Z tego co czytam to autor zaleca orientacje anteny.

Offline Wienczysław

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak sygnału DCF
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Stycznia, 2011, 18:21:03 »
Epwaspottertak jak napisales tak się stało. Jesteś Mistrzem w tej dziedzinie. Teraz wszystko jest OK. Jeszcze raz serdeczne dzięki :D.
Wienczysław