Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja meteorologiczna  (Przeczytany 4419 razy)

Offline ptasznik2010

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • W kupie siła, mości panowie !!!
Stacja meteorologiczna
« dnia: 02 Września, 2010, 16:21:42 »
Chciałbym kupić stacje meteorologiczną, chce żeby miała takie parametry czas i data ,Prognoza pogody, temperatura wewnętrzna, temperatura wewnętrzna min/max, temperatura zewnętrzna, temperatura zewnętrzna min/max, temperatura odczuwalna, wilgotność wewnętrzna, wilgotność wewnętrzna min/max, wilgotność zewnętrzna, wilgotność zewnętrzna min/max, ciśnienie atmosferyczne, ciśnienie min/max, trend zmian ciśnienia (pogody), wykres zmian ciśnienia, punkt rosy, prędkość wiatru, kierunek wiatru,  opady deszczu, promieniowanie UV, nasłonecznienie, wykresy na wyświetlaczu, zasilane słoneczne, zapis danych w pamięci, podłączenie do PC, analiza danych na PC. W wyszukiwarce nie znalazłem żadnej która odpowiadała tym parametrom, zawsze czegoś brakowało, dlatego PROSZĘ O POMOC. Napiszcie jakie macie swoje typy. Pozdrawiam wszystkich  ;D

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja meteorologiczna
« dnia: 02 Września, 2010, 16:21:42 »

Offline Mike60

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stacja meteorologiczna
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Września, 2010, 19:17:13 »
Witam

Jestes pewny ze stacje Davis nie maja twoje wymagania ? Ale to kosztuje  >:(
Jako zart : zapomiales min / max predkosc wiatra  ;) i chyba i inne. 

Michal

Offline ptasznik2010

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • W kupie siła, mości panowie !!!
Odp: Stacja meteorologiczna
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Września, 2010, 19:57:54 »
Dzięki Mike60 za szybką odpowiedź. Popatrzyłem na ceny stacji Davis no i są dość powalające delikatnie mówiąc. Nie stać mnie na nie, także sobie odpuszczę. A jaką Ty byś mi zaproponował stacje do 500 zł ? Powiem tylko, że jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o stacje pogodowe.

Offline Mike60

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stacja meteorologiczna
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Września, 2010, 20:05:14 »
Przepraszam ale nie wiem co mozna w Polsce kupic.
Teraz mam LaCrosse WS-2357. Jest montowana od stycznia 2009. Pracuje bez przerwy. Wiatromierz jest na dachu. Nie wiem co tam sie dzieje ale wskazania na wyswietlaczu jest OK.  ;D
Jesli teraz chcial bym cos kupic to by bylo WH-1090  lub  WH-2080.
Nie Davis. Za droga.

Michal

Offline ptasznik2010

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • W kupie siła, mości panowie !!!
Odp: Stacja meteorologiczna
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Września, 2010, 20:40:57 »
Dzięki za wskazówki i pomoc. Teraz mogę zacząć szukać czegoś dla mnie.

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Stacja meteorologiczna
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Września, 2010, 08:04:19 »
Chciałbym kupić stacje meteorologiczną, chce żeby miała takie parametry czas i data ,Prognoza pogody, temperatura wewnętrzna, temperatura wewnętrzna min/max, temperatura zewnętrzna, temperatura zewnętrzna min/max, temperatura odczuwalna, wilgotność wewnętrzna, wilgotność wewnętrzna min/max, wilgotność zewnętrzna, wilgotność zewnętrzna min/max, ciśnienie atmosferyczne, ciśnienie min/max, trend zmian ciśnienia (pogody), wykres zmian ciśnienia, punkt rosy, prędkość wiatru, kierunek wiatru,  opady deszczu, promieniowanie UV, nasłonecznienie, wykresy na wyświetlaczu, zasilane słoneczne, zapis danych w pamięci, podłączenie do PC, analiza danych na PC. W wyszukiwarce nie znalazłem żadnej która odpowiadała tym parametrom, zawsze czegoś brakowało, dlatego PROSZĘ O POMOC. Napiszcie jakie macie swoje typy. Pozdrawiam wszystkich  ;D

Widocznie nie ma takiej idealnej, która miałaby wszystkie wymagane przez Ciebie opcje. Pozostaje zatem wybrać taką, która ma ich najwięcej. Użyj raz jeszcze wyszukiwarki i następnie drogą selekcji, możesz na którąś się zdecydować  :)
« Ostatnia zmiana: 03 Września, 2010, 09:36:57 wysłana przez Serenator »