Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody WH 2600 Renkforce  (Przeczytany 28815 razy)

Offline mars

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: renkforce wh2600
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Marca, 2017, 10:25:57 »
Rzeczywiście wygląda, że powrócił stan sprzed 01.03? Tylko po co to zmieniali i robili niepotrzebne zamieszanie? Zobaczę jeszcze co mi odpowie Conrad na mój wsześniejszy mail?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Marca, 2017, 10:25:57 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Marca, 2017, 12:13:49 »
(...) Tylko po co to zmieniali i robili niepotrzebne zamieszanie?(...)

Pisałem o tym, że WU jako prywatna firma przekazała obsługę całego ruchu danych i archiwizację do Amazon Web Services. W wyniku migracji danych pomiędzy serwerami ujawniło się niedopasowanie polegające na innym niż to było na serwerach WU otwieranie portów w celu przyjęcia danych od stacji pogodowych. Niedopasowanie to nic innego niż utrata współpracy pomiędzy Weather Loggerami stacji WH2600 a nowym serwerem. Dotyczyło to tylko obsługi danych z czujnika wewnętrznego WH25.

Amazon Web Services na czas migracji spowolnił przyjmowanie danych. Porty otwierały się co 5 sek ( i wolniej) zamiast co 2 sek. WH2600 wysyłają żądania co 2 sek. a serwer otwierał porty co 5 sek - tu była kolizja.  ;)

Jak zaobserwował jeden z userów stacja bazowa WH2600 w ciągu doby wysyła 43.200 żądań - czyli 1800 na godzinę !!!  ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Marca, 2017, 12:15:32 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce_zmiana na czas letni
« Odpowiedź #47 dnia: 21 Marca, 2017, 00:25:16 »
Pewnie niektórzy - a może wszyscy userzy  WH2600 zauważyli wczoraj (20.03.2017) , że o 23.00 nastąpiła zmiana czasu na 24.00. Skutek jest taki, że wykresy kończą się o 23.00 i rozpoczynają od początku jakby to była godz.0.00. Widać to w szczególności na grafie rejestracji opadów deszczu. Zdarzenie to WH2600 zarejestrowała_tutaj Pomiar deszczu za cały dzień (do 23.00) 5,3mm o 23.00 wyzerował się -  a, że nadal pada to po 23.00 rejestracja rozpoczyna się od początku. Deszcz który napadał od 23.00 do 24.00 (0,3mm) nie został doliczony ani do nowej doby 21.03.2017 ani do 20.03.2017  ;)  Korekty czasu letni/zimowy zdążyłem jeszcze wykonać przed 24.00. WU niestety - zgodnie z pragmatyką - pokazuje już to co wysłała WH2600.  ;)

Skąd ten problem ? Wynika to z przejścia stacji WH2600 na czas "letni" właśnie 20.03.2017 o 23.00 - co jest oczywistym błędem dla warunków Polski.

Dlaczego WH2600 z automatu skróciło dobę 20.03.2017 o jedną godzinę ? Ponieważ w zakładce "Daylight Savings Time" w panelu "Station Settings" ustawiona była opcja "auto" zamiast "off" - "off" oznacza wyłączony czas letni. Automatyczna zmiana dobrze działa ale nie na nasze polskie warunki. Strefa czasowa (Time Zone) - ustawiona jest na wartość 1 co oznacza GMT+1 - dla Warszawy.

Jak zaradzić temu ? Pamiętać kiedy następuje zmiana czasu zimowy/letni i letni/zimowy i przełączyć ręcznie  "on/off" - nie korzystać z "auto".

Ciekaw jestem czy mieliście ten sam problem u siebie i macie może inne rozwiązanie problemu - np. ustawienie innej wartości strefy czasowej (Time Zone) - oczywiście niewłaściwej dla Polski ale rozwiązującej problem automatycznej zmiany czasu.  ;)

Offline Sowa

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Otrzymał podziękowań: 4
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Marca, 2017, 23:52:54 »
Pewnie niektórzy - a może wszyscy userzy  WH2600 zauważyli wczoraj (20.03.2017) , że o 23.00 nastąpiła zmiana czasu na 24.00. Skutek jest taki, że wykresy kończą się o 23.00 i rozpoczynają od początku jakby to była godz.0.00. Widać to w szczególności na grafie rejestracji opadów deszczu. Zdarzenie to WH2600 zarejestrowała_tutaj
Skąd ten problem ? Wynika to z przejścia stacji WH2600 na czas "letni" właśnie 20.03.2017 o 23.00 - co jest oczywistym błędem dla warunków Polski.


Nie jestem userem WH2600, jednak patrząc na dane ( czas) w twoim linku widać wyraźnie, ze o żadnej zmianie czasu nie ma mowy. Zresztą nie  ma takiej strefy czasowej  w której, zmiana czasu byłoby 20.03!!. Zmiana czasu nastąpiła prawidłowo 26.03 z 2:0 na 3:0 . Widać to w tablicy wyników z tego dnia. Prawdopodobnie twoja stacja z niewiadomych przyczyn jednorazowo zresetowała stan opadów  o 23 w dniu 20.03.

ID twojej stacji to IGDASK27. Skąd pomysł, żeby było GDASK  a nie GDANSK ??.
W podpisie jest jeszcze druga stacja IPOMORSK23.  I znów pytanie dlaczego tym razem POMORSK ?.
W tej drogiej stacji masz HP1001.  Nie znam te stacje,  więc przeczytałem opis na stronie Conrada. Wynika z niego, że fizyczne są to te same stacje, tylko w HP1001 jest jeszcze wyświetlacz i można zobaczyć przebiegi bez komputera. Stacje są w modnej wersji compact, czyli zwartej. I jest to, co mnie odrzuca od takiego rozwiązania. Pomiar temperatury powinien być na wysokości 2m ale pomiar wiatru na wysokości 10 m. Niżej są zakłócenia od otoczenia ( domy, drzewa itp).  Da się rozdzielić wiatromierz od reszty ? ( no trzeba by jeszcze kabel 8-10 m). Pomiar temperatury w większości stacji amatorskich nie osłoniętych od słońca jest niepoprawny w czasie mocnego słońca. W twoich stacjach czujnik jak widzą jest w środku obudowy.  Obserwowałeś może wpływ mocnego słońca na wyniki pomiarów temperatury?.

Obydwie Twoje stacje są bardzo blisko siebie i używają tych samych czujników. Jest to jedyna taka okazja by porównać wskazania by ocenić wiarygodność pomiarów tych stacji. Zrobiłeś może wykresy z pomiarów dowolnego pomiaru ( temp, wilg., ciśn. itp) z 1 i 2 stacji na tym samym wykresie jako funkcji czasu?. Byłoby to bardzo interesujące porównanie.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce vs HP1001
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Marca, 2017, 01:45:00 »
Nie jestem userem WH2600, jednak patrząc na dane ( czas) w twoim linku widać wyraźnie, ze o żadnej zmianie czasu nie ma mowy. Zresztą nie  ma takiej strefy czasowej  w której, zmiana czasu byłoby 20.03!!. Zmiana czasu nastąpiła prawidłowo 26.03 z 2:0 na 3:0 . Widać to w tablicy wyników z tego dnia. Prawdopodobnie twoja stacja z niewiadomych przyczyn jednorazowo zresetowała stan opadów  o 23 w dniu 20.03. (...)
Nie było resetu - jak piszesz. Nastąpiła zmiana czasu na stronce IPTool mojej WH2600. Tak się zdarzyło, że w  tym czasie po godz. 23.00 zaobserwowałem on_line że nie nastąpiła 23.01 ale 00.00  ;) - wniosek: w stacji zaszyta jest błędna data zmiany czasu zimowy/letni - o jeden tydzień za wcześnie.

ID twojej stacji to IGDASK27. Skąd pomysł, żeby było GDASK  a nie GDANSK ??. W podpisie jest jeszcze druga stacja IPOMORSK23.  I znów pytanie dlaczego tym razem POMORSK ?. (...)
Niestety identyfikatorów ID sam nie wymyślam - one są generowane przez Weather Underground podczas rejestracji stacji. Z premedytacją pomijają "polskie" litery - w tym wypadku "ń" ponieważ na ich portalu WU nie są one wyświetlane i powstają dziury. Mogliby wstawić "n" ale tego nie robią. Tak czynią od jakiegoś roku ze wszystkimi polskimi zarejestrowanymi stacjami. POMORSK - od województwa pomorskiego. Na temat sposobu nadawania ID przez WU toczyła się na forum w wątku dot. WU szeroka dyskusja. Trudno wyczuć dlaczego raz WU nadaje ID od nazw miasta a innym razem od nazw województw. Ostatnio polubili jednak nasze miasta ale wycinają polskie literki  ;) Dla jasności sprawy każdy user swojej stacji nadaje własną nazwę. I tu również należy pomijać polskie litery zastępując je nie zmiękczonymi aby pełne nazwy były widoczne na mapach i we wszelkiego rodzaju zestawieniach.

W tej drogiej stacji masz HP1001.  Nie znam te stacje,  więc przeczytałem opis na stronie Conrada. Wynika z niego, że fizyczne są to te same stacje, tylko w HP1001 jest jeszcze wyświetlacz i można zobaczyć przebiegi bez komputera. (...)
Tak. Różnią się jednak softem - między innymi z tego powodu że WH2600 nie ma WiFi. Ale np czujniki są zamienne. WH2600 poprzez soft IPTool wyświetla między innymi  na PC aktualne pomiary . Taką samą opcję poprzez EasyWeather  ma HP1001 niezależnie od autonomicznego wyświetlacza LCD na którym jest dużo więcej pomiarów/obliczeń (20) niż wyświetla to portal WU.

Stacje są w modnej wersji compact, czyli zwartej. I jest to, co mnie odrzuca od takiego rozwiązania.(...)
Tak, są bardzo praktyczne i dokładne.

Pomiar temperatury powinien być na wysokości 2m ale pomiar wiatru na wysokości 10 m. Niżej są zakłócenia od otoczenia ( domy, drzewa itp).  Da się rozdzielić wiatromierz od reszty ? ( no trzeba by jeszcze kabel 8-10 m). (...)
Tak, na 2m, 10m i dodam jeszcze że pomiar deszczu na 1m. Nie, nie jest to "rozbieralny" model - ale czytałem i widziałem fotki na forum userów z USA, że jeden gość wyprowadził wiatromierz bardzo wysoko a reszta pozostała na dole.  ;)

Pomiar temperatury w większości stacji amatorskich nie osłoniętych od słońca jest niepoprawny w czasie mocnego słońca. W twoich stacjach czujnik jak widzą jest w środku obudowy.  Obserwowałeś może wpływ mocnego słońca na wyniki pomiarów temperatury?.(...)
W WH2600 i HP1001 pomiar temperatury jest wiarygodny. Zapewnia to odpowiednio skonstruowany radiator umieszczony pod główną obudową panelu zewnętrznego. Radiator na przestrzeni trzech lat był przez producenta zmodyfikowany aby były lepsze parametry wentylacji. Termohigrometr jest poza obudową - jest w radiatorze - patrz fotka. Słońce nie ma wpływu na pomiary.  To są stale powtarzane stereotypy nie mające uzasadnienia  ;)

Obydwie Twoje stacje są bardzo blisko siebie i używają tych samych czujników. Jest to jedyna taka okazja by porównać wskazania by ocenić wiarygodność pomiarów tych stacji. Zrobiłeś może wykresy z pomiarów dowolnego pomiaru ( temp, wilg., ciśn. itp) z 1 i 2 stacji na tym samym wykresie jako funkcji czasu?. Byłoby to bardzo interesujące porównanie.

Tak, stacje w linii prostej oddalone są od siebie o 20m. Wysokość posadowienia paneli zewnętrznych zróżnicowana celowo o 5 m. HP1001 na 9m a WH2600 na 4m. Gdy panele były koło siebie wykonywały prawie identyczne pomiary - a termohigrometry pracowały identycznie. Wykresów nie robiłem ponieważ nie miałem wewnętrznej potrzeby  ;) Ale możesz takie porównania wykonać ponieważ tabele pomiarowe (archiwizacja co 5 min) w formacie .csv są dostępne na stronie wunderground.   Pomiar ciśnienia odbywa się przez oddzielny wewnętrzny czujnik.

HP1001
WH2600


Różnica wysokości paneli zewnętrznych pokazuje jednak, że są różnice warunków atmosferycznych na wysokości 9 i 4 m nad powierzchnią gruntu. Różnica jest w sile wiatru w temperaturach o różnych porach. Raz u góry jest cieplej a drugim razem chłodniej. Zresztą dla zabawy możesz śledzić pomiary dla obu tych stacji  i wyciągnąć swoje wnioski. Z takich istotnych spostrzeżeń jest to, że obie stacje w podobny sposób reagują na zdmuchiwanie deszczu z wiadra panelu zewnętrznego przy porywach wiatru od ok. 40 km/h. Przy czym pomiary te są identyczne w dłuższym okresie czasu. Stwierdziłem, że zdmuchiwanie  to błąd rzędu (pomierzyłem w dłuższym okresie opadł na ziemię do zwymiarowanego wiadra)  3% i dokonałem kalibracji obu stacji.   :)

To tyle - wiele wątków poruszyłeś to i dużo pisania.  ;)
Jak widzisz są sposoby - aby skompensować niedogodne warunki  jakie niesie z sobą kompaktowe stacje HP1001 oraz WH2600.  Obie stacje umożliwiają takie kompensacje.
« Ostatnia zmiana: 28 Marca, 2017, 02:15:35 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Sowa

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Otrzymał podziękowań: 4
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Marca, 2017, 23:56:48 »
Witaj Rychu ze Swibnia

Dziękuję za długą odpowiedź na moje pytania choć z nie wszystkimi mogę się zgodzić ;)
Ponieważ jesteś aktywny na tym forum to zadam Ci jeszcze parę problemów związanych z twoją stacją i WU


 Wykresów nie robiłem ponieważ nie miałem wewnętrznej potrzeby  ;) Ale możesz takie porównania wykonać ponieważ tabele pomiarowe (archiwizacja co 5 min) w formacie .csv są dostępne na stronie wunderground.   Pomiar ciśnienia odbywa się przez oddzielny wewnętrzny czujnik.



Dobrze byłoby gdybyś poczuł wewnętrzną potrzebę  ;) . Warto.
Zrobiłem więc to co radziłeś i ściągnąłem dane z Twoich stacji.
Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy rzeczywiście dane są co 5 minut. Oto rezultaty

HP1001  {1, 78}   {2, 40}   {3, 35}   {4, 26}   {5, 7029} {6, 581}   {7, 7}   {8, 6}   {9, 7}   {10, 43} {11, 1}   {16, 1}   {23, 1}   {65, 1}   {156, 1}
WH2600  {1, 55}   {2, 35}   {3, 25}   {4, 28}   {5, 6491} {6, 1015}   {7, 7}   {8, 7}   {9, 2}   {10, 48} {11, 7}   {12, 2}   {13, 1}   {15, 2}   {19, 1}   {20, 1}   {65, 1}   {149, 1}

Dane te należy odczytać tak - {odstęp w minutach pomiędzy kolejnymi wynikami,  liczba takich przypadków w marcu 2017). Rzeczywiście najczęściej pomiar wykonywany był co 5 min, ale zastanawiam się skąd się wzięły pomiary co 1,2,3,4 min? oraz te ponad 5 minut. Nie sądzę. że to twoje stacje tak nieregularnie wysyłają dane, bo widzę to również na wynikach z innych Stacji. Czyżby WU tak marnie pracuje, że pobiera nieregularnie wyniki?. Te duże odstępy (156- 149 min  2.5h) to już Twoja sprawka. 03-12 od 16 do 18:30 obydwie stacje nie zanotowały żadnych pomiarów. Czyżby brakło Ci prądu ;).

 W lutym 2017 WH2600 miała 7 dni przerwy a HP1001 9 godzin przerwy. Nie jest to zbyt różowe.

Czy twoje stacje mogą zapisywać wyniki do pliku, który następnie można by odczytać na komputerze. Można by wtedy porównać wyniki pomiarowe z twoich stacji z wynikami, które ukazują się na WU

A jak wygląda pomiar wilgotności?

HP1001 .... {90, 298}   {91, 234}   {92, 229}   {93, 277}   {94, 283}   {95, 15}
WH2600  ...{90, 308}   {91, 235}   {92, 283}   {93, 315}   {94, 281}   {95, 331}
( wynik pomiaru wilgotności ,  liczba wyników }

W marcu  sporo padało i wiele wyników wyników powinno oscylować w okolicy 99 a nie jest, czyli coś jest nie tak. Niestety nie tylko twoje stacje ale bardzo wiele stacji amatorskich zaniża wilgotność.

Jak widać w podanych przykładach ( oraz wielu innych) dokładna analiza wyników pomiaru może dać mnóstwo interesujących informacji.

Jak znajdę trochę czasu to prześle Ci na priv znacznie bardzie poszerzone porównania pomiędzy obydwoma stacjami







Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce vs HP1001 vs WU
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Marca, 2017, 22:39:13 »
(...) choć z nie wszystkimi mogę się zgodzić ;)(...)
... no cóż   ;)

(...) Dobrze byłoby gdybyś poczuł wewnętrzną potrzebę  ;) (...)
Jednak nie poczuję - pozostawiam to pasjonatom tabelek  i cenzorom produktów Fine Offset Electronics Co. Ltd  ;)  ... chociaż zdarza mi się publikować miesięczne analizy pogodowe na innych forach ...

(...) Zrobiłem więc to co radziłeś i ściągnąłem dane z Twoich stacji. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy rzeczywiście dane są co 5 minut. (...)
Pewnie potencjalni userzy produktów HP1001 i WH2600 będą się cieszyć z tej informacji  ;)

(...) ale zastanawiam się skąd się wzięły pomiary co 1,2,3,4 min? oraz te ponad 5 minut. Nie sądzę. że to twoje stacje tak nieregularnie wysyłają dane, bo widzę to również na wynikach z innych Stacji. Czyżby WU tak marnie pracuje, że pobiera nieregularnie wyniki?.(...)
Dobra diagnoza - WU dostaje dane od HP1001 i WH2600 co 16s oraz dodatkowo co 60s - przechowuje je, uśrednia i co 5min powinien je zarchiwizować w tabeli oraz wyświetlić na grafie - robi czasami to nieregularnie - wartości bieżące oraz wyodrębnione  max i min wyświetla natychmiast po otrzymaniu kolejnej paczki danych. Ostatnie nieregularności związane są pewnie z migracją danych do "chmury" gdzie operatorem danych jest Amazon - więcej o tym powyżej w tym wątku. Prace trwają od 1 marca br.

Te duże odstępy (...) to już Twoja sprawka. 03-12 od 16 do 18:30 obydwie stacje nie zanotowały żadnych pomiarów. Czyżby brakło Ci prądu ;) (...)
To problem regionalny - problem Operatora sieci szerokopasmowej patrz:

WH2600_moja
HP1001_moja
Netatmo
Vantage Pro
WH1090

... zdarza im się raz na rok taka awaria...

(...)W lutym 2017 WH2600 miała 7 dni przerwy a HP1001 9 godzin przerwy. Nie jest to zbyt różowe.(...)
To wynik serwisowania HP1001. Nowy nabytek WH2600 traktuję jako stację wspomagającą. Dla zapewnienia ciągłości pomiarów na WU  stacji HP1001 na czas jej wyłączenia - do IPTool WH2600 wpisałem ID od HP1001 (IPOMORSK23). Stacja WH2600 pracowała wtedy na rzecz HP1001 - stąd brak pomiarów w IGDASK27 (WH2600). Te 9 godz. przerwy to  wynik wypracowywania koncepcji zapewnienia ciągłości pomiarów  dla HP1001. Następnym razem nie będzie widać przerwy  ;)

To  - taka zabawa dla "dużych chłopców" po nabyciu WH2600  :)

(...)Czy twoje stacje mogą zapisywać wyniki do pliku, który następnie można by odczytać na komputerze. Można by wtedy porównać wyniki pomiarowe z twoich stacji z wynikami, które ukazują się na WU(...)
Tak, HP1001 zapisuje. WH2600 nie zapisuje ponieważ to okrojona wersja HP1001 bez konsoli i pamięci operacyjnej. HP1001 zapisuje z takim interwałem z jakim sobie ustawi user - najmniejszy to 1 min. To pliki w formacie .csv które można konwertować np do .xls zmieniając jednocześnie format US na UE (zamiana kropek na przecinki)

(...) A jak wygląda pomiar wilgotności? (...)
(...) W marcu  sporo padało i wiele wyników wyników powinno oscylować w okolicy 99 a nie jest, czyli coś jest nie tak. Niestety nie tylko twoje stacje ale bardzo wiele stacji amatorskich zaniża wilgotność. (...)
To że pada to niekoniecznie na wysokości pomiaru musi być 100% nasycenia pary wodnej. To nasycenie jest raczej w miejscu gdzie opad ma swój początek ...  Jest też taka prawidłowość, że im bardziej leciwy jest termohigrometr tym bardziej zaniża - nawet o kilkadziesiąt % i dotyczy to wszystkich typów stacji - nawet tych za kilka tysięcy - obserwuj np: Vantage Pro w mojej okolicy - różnica 40%.

Ponadto, pomiar zależy od lokalizacji termohigrometru i okolicy.  Warunki otoczenia takie jak: siła wiatru, temperatura, wysokość posadowienia czujnika nad gruntem to parametry wpływające na pomiar wilgotności względnej. Szczególnie temperatura jest parametrem wiodącym w pomiarze - od niej zależy ciśnienie pary wodnej w powietrzu - a ciśnienie pary wodnej to element wzoru na obliczanie wilgotności względnej.

(...) Jak widać w podanych przykładach ( oraz wielu innych) dokładna analiza wyników pomiaru może dać mnóstwo interesujących informacji.(...)
Tak i zachęcam do dalszych analiz i publikowania wniosków  ;)

Jak znajdę trochę czasu to prześle Ci na priv znacznie bardzie poszerzone porównania pomiędzy obydwoma stacjami
Dzięki - czekam   ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Marca, 2017, 23:47:47 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: WH2620 czyli "obrzynek" WH2600 i WH2650
« Odpowiedź #52 dnia: 09 Kwietnia, 2017, 21:59:10 »
... WH2620 może stanowić alternatywę do pomiaru podstawowych parametrów w dwóch pomieszczeniach - z dostępem do danych przez Internet... np. monitorowanie wnętrza domku letniskowego...

WH2620 może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć swoje dane pomiarowe ze stacji (ciśnienie, temperaturę i wilgotność) w Internecie (w serwisie pogodowym Weather Underground), a mieszkają np. w bloku, gdzie trudno prawidłowo zamontować stacje WH2600, tak aby nie było przekłamań w pomiarze wiatru.

Ciekawą nowością jest też WH0260, ma pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej, wyświetlacz i dane przesyła do Weather Underground.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwietnia, 2017, 22:59:43 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: WH2620 czyli "obrzynek" WH2600 i WH2650 vs WH0260
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Maja, 2017, 23:32:12 »
(...) Ciekawą nowością jest też WH0260, ma pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej, wyświetlacz i dane przesyła do Weather Underground.

... z tym, że na portalu Weather Underground (WU) prezentowany jest tylko jeden rodzaj temperatury - w domyśle - temp. zewnętrzna  ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Maja, 2017, 23:34:24 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: WH2620 czyli "obrzynek" WH2600 i WH2650
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Lipca, 2017, 10:12:30 »
Ciekawą nowością jest też WH0260, ma pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej, wyświetlacz i dane przesyła do Weather Underground.

Identyczną stacją, która jest już dostępna w Polsce, jest EUROCHRON EFWS 260 WIFI.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Pawel8

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Typ stacji: WH-2600 / WH2620
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Lipca, 2017, 15:18:04 »
Witam,

U mnie od kilku tygodni WH2600 nie rejestruje opadów, od strony technicznej wszystko jest ok. Sensor zdjęty z masztu, rozebrany, wszystko sprawne, waga działa i stuka. Co/jak jeszcze sprawdzić? Jedyne co mi przychodzi do głowy to uszkodzony kontrakton, ale nie miałem jak tego sprawdzić.

Offline dzony85

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Otrzymał podziękowań: 0
    • http://rejestracja.opinie.pl/zapros.htm?u=76255121
  • Typ stacji: Netatmo / Meteo SP76
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Lipca, 2017, 11:26:29 »
Renkforce to chyba jedna z najgorszej firm co robią termometry, miałem 3 rożne modele i więcej  nie kupie same problemy.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Lipca, 2017, 14:11:03 »
Renkforce to chyba jedna z najgorszej firm co robią termometry, miałem 3 rożne modele i więcej  nie kupie same problemy.

Jeśli chodzi o WH2600 Renkforce - to przydomek "Renkforce" mówi wyłącznie o marce a nie o firmie produkcyjnej. Firma produkująca WH 2600 to Fine Offset Electronics Co, Ltd.

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Lipca, 2017, 17:15:23 »
Renkforce to chyba jedna z najgorszej firm co robią termometry, miałem 3 rożne modele i więcej  nie kupie same problemy.

Renkforce to marka należąca do Conrada, pod którą jest sprzedawanych dużo technologicznie zaawansowanych produktów, takich jak np. drukarki 3D, które zostały opracowane przez centrum Conrad Technology (Made in Germany): https://www.conrad.pl/p/drukarka-3d-renkforce-rf2000-1395717
« Ostatnia zmiana: 29 Lipca, 2017, 09:27:35 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce_fotki sensora SHT30 DI5
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Października, 2018, 22:31:16 »
W wątku pokrewnym_kliknij dotyczącym bliźniaczej do WH2600 stacji HP1001 podałem kilka informacji dotyczących sensora/termohigrometru SHT30 jaki zainstalowany jest w tej stacji od conajmniej 08'2016.

Poniżej załączam cztery fotki z WH2600:
1. Metryka transmitera - produkcja: 11'2016
2. Widok płytki drukowanej z SHT30 umieszczonej w radiatorze transmitera WH24
3. Widok opisu sensora: SHT30  DI5 AGB (produkcja 2015)
4. Widok tylnej ściany płytki drukowanej: data wykonania 2015.08.14. - czyli taka sama jak w HP1001 z 08'2016.

Widać stąd, że nową WH2600 zakupioną 8.12.2016 wyposażono w transmiter WH24 prod. 11'2016 - do którego zainstalowano płytkę z sensorem SHT30 wykonaną 2015.08.14 na której wtopiono sensor SHT30 rprod. 2015r. - partii AGB (innej ni z w HP1001.

Wnioski są takie ---> obie moje stacje HP1001 i WH2600 wyposażono w ten sam rodzaj sensora/termohigrometr SHT30. Drobne różnice w pomiarach  temp i wigotności - które widać - wynikają z usytuowania transmiterów obu stacji. WH24A HP1001 umieszczona 7,7m npg ponad kalenicą a WH24 WH2600 3,2m npg nad zielonym podłożem.

Ciekaw jestem jakie obecnie - po trzech latach od daty produkcji pierwszych SHT30 tzn 2015r - instalowane są w WH2600 sprzedawanych w conrad.pl - może ktoś się z nami podzieli taką informacją ?  ;)


...to takie info dla badaczy sensorów stosowanych w ww stacjach...  ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Października, 2018, 22:59:27 wysłana przez Rychu_Świbno »