Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody - termohigrometr cyfrowy. Dokładny. Do ~300zł  (Przeczytany 3567 razy)

Offline WlkpEL

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Oregon Scientific EW98
Stacja pogody - termohigrometr cyfrowy. Dokładny. Do ~300zł
« dnia: 07 Sierpnia, 2016, 13:45:36 »
Jako, że jestem tu nowy to witam wszystkich :)
Planuję zakup nowej 'stacji pogodowej'. Kwota jaką mogę wydać to +- 300zł. Wymagam aby stacja mierzyła wilgotność oraz temperaturę wewnątrz i na zewnątrz. Oraz aby posiadała zegar sterowany radiowo. Inne funkcje będą jedynie miłymi dodatkami :)
Wiem, że na rynku jest pełno stacji spełniających moje oczekiwania, ale mi zależy na jeszcze jednym: bardzo wysokiej dokładności czujników. Tak aby jak najbardziej precyzyjnie mierzyły czy to w upał czy w mróz. Co polecacie?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja pogody - termohigrometr cyfrowy. Dokładny. Do ~300zł
« dnia: 07 Sierpnia, 2016, 13:45:36 »

Offline WlkpEL

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Oregon Scientific EW98
Odp: Stacja pogody - termohigrometr cyfrowy. Dokładny. Do ~300zł
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Sierpnia, 2016, 22:15:54 »
To jak? doradzi ktoś coś z dobrym czujnikiem zewnętrznym?

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Stacja pogody - termohigrometr cyfrowy. Dokładny. Do ~300zł
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sierpnia, 2016, 22:34:54 »
Widzę, że używasz Oregona. Stacje fajne,dobrze wykonane, ale mają problemy z czujnikami zewnętrznymi, tj. te często przekłamują wilgotność. Z pomiarem temperatury jest ok.

Gdybym miał się rozglądać za nową stacją, to celowałbym w coś z rodziny TFA. Firma oferuje stacje z dość dobrymi parametrami. Te lepsze mają pomiar do -40C i wilgotności zewnętrzna do 99%. Mało który producent może pochwalić się podobnymi osiągnięciami. Cenowo akurat w Twoim pułapie. Odpuściłbym sobie za to wszelkie marketowe stacje lub te conrada, eurochrona i inne takie.

W zasadzie jak dołożysz, to możesz kupić faktyczną stację pogody, czyli z dodatkowym pomiarem wiatru i opadu. Jak mieszkasz w domu prywatnym, to wybór typu WH2080 lub pokrewne, jest najciekawszym rozwiązaniem w stosunku cena/jakość.

Offline WlkpEL

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Oregon Scientific EW98
Odp: Stacja pogody - termohigrometr cyfrowy. Dokładny. Do ~300zł
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpnia, 2016, 12:49:10 »
Nie ukrywam, że wizualnie najbardziej podobają mi się stacje Oregon. TFA wyglądają dość tandetnie (przynajmniej takie wrażenie sprawia plastik na zdjęciach)...
Jednak mi głównie zależy na precyzji pomiarów więc chyba jednak TFA.

Na tę chwilę jestem zainteresowany modelem TFA 30.3013 MAXIM II, ale jeszcze się zastanawiam. :)

Czym różnią się np. czujniki: 30.3144 i 30.3180..., albo inaczej:

Czy któryś, z tych czujników jest lepszy pod względem precyzji pomiarów czy raczej to jedno i to samo: 30.3144 - 30.3180 - 30.3187 - 30.3182 ?

...a może jednak Oregon? ;D Za duży wybór  ::)

Offline Baranek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Typ stacji: WS-1001 V2.2.9
Odp: Stacja pogody - termohigrometr cyfrowy. Dokładny. Do ~300zł
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Września, 2016, 19:04:20 »
Nie wiem ile obecnie kosztuje wzorcowanie termo higrometru ale jeśli chodzi o dokładny pomiar to może być rozwiązaniem.

Uprzedzam zę wzorcowanie odbywa się dla konkretnego punktu

wyniki ze świadectwa wzorcowania Urzędu Miar