Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja ADE WS 1600 i GreenBlue GB520 black  (Przeczytany 4907 razy)

Offline basso

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Oregon Scientific BAR310HG
Stacja ADE WS 1600 i GreenBlue GB520 black
« dnia: 05 Grudnia, 2016, 12:51:36 »
Witam

Ostatnio interesuję się stacją Stacja ADE WS 1600.
  • Zupełnie nie znam tej firmy. Czy jest to coś w miarę porządnego, czy jest to jakiś chiński siet?
  • Czy alarmy temperaturowe można ustawić dla każdego z czujników oddzielnie w tej stacji?
  • Jak się ma do tego stacja GreenBlue GB520 black ?


Interesują mnie parametry które stacja musi posiadać:
  • Alarm temperaturowy i mile widziany alarm wilgoci (nie koniecznie wymagany)
  • 3 czujniki
  • 2 parametry temperatury jednocześnie in/out

Pozdrawiam.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja ADE WS 1600 i GreenBlue GB520 black
« dnia: 05 Grudnia, 2016, 12:51:36 »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja ADE WS 1600 i GreenBlue GB520 black
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Grudnia, 2016, 23:44:12 »
Ostatnio interesuję się stacją Stacja ADE WS 1600.

Zobacz Stacje pogodowe z kolorowymi wyświetlaczami firmy ADE.

Interesują mnie parametry które stacja musi posiadać:
  • Alarm temperaturowy i mile widziany alarm wilgoci (nie koniecznie wymagany)
  • 3 czujniki
  • 2 parametry temperatury jednocześnie in/out

Pozdrawiam.

Zobacz TFA KLIMA@HOME - ciekawy termohigrometr współpracujący z WeatherHub (Mobile Alerts).
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline basso

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Oregon Scientific BAR310HG
Odp: Stacja ADE WS 1600 i GreenBlue GB520 black
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudnia, 2016, 12:26:48 »
"Interesują mnie parametry które stacja musi posiadać:
  • Alarm temperaturowy i mile widziany alarm wilgoci (nie koniecznie wymagany)
  • 3 czujniki
  • 2 parametry temperatury jednocześnie in/out"

Chodzi mi o to,że niezbędny jest alarm temperaturowy dla każdej czujki. Dolny i górny jednocześnie.
Oraz aby stacja mogła obsłużyć 3 czujniki -> nie koniecznie wyświetlane jednocześnie
I aby jednocześnie pokazywała 2 wartości  temperaturę miejsca gdzie jest stacja IN oraz jednej czujki OUT (nie muszą być 3 czujki jednocześnie) -> ale ta opcja jest teraz w większości czujek.

Dlaczego mi zależy na alarmie temperaturowym z dolną i górną granicą dla czujek zewnętrznych?

Wszystko zaczęło się od nowych kaloryferów. W pokoju śpi dziecko. Czasem kaloryfery nie działają tak jak trzeba i temperatura spada nawet do 17,5C co jest niedopuszczalne. Bywa też tak, że za dużo odkręcę i temperatura powietrza uderza do 23C. Zatem potrzebuję stacji która mi wyda sygnał jeśli np, temperatura spadnie wzrośnie powyżej jakiegoś przedziału np. 17-23C.
Jest kilka stacji które mają taką opcję, ale niestety posiadają one tylko obsługę 1 czujki zewnętrznej. Niestety jest chyba tylko jedna z niewielu tj. ADE WS 1600 która umożliwia (prawdopodobnie) ustalenie zakresów temperatury  dla każdej czujki oddzielnie. Czemu ustalenie granic górnej dolnej na każdej czujce zewnętrznej oddzielnie jest tak ważne?
Są stacje z 3 ma czujkami z alarmem temperatury, ale jest w nich informacja:
"Jeśli choć na jednej  czujce zewnętrznej temperatura wyjdzie poza zakres ustalony np. 17-23, to stacja wyda alarm"  => no i tu jest problem, bo ja 1 czujkę chcę mieć na balkonie, 1 czujkę u dziecka w pokoju... zatem alarm będzie się włączał non stop. bo czujka zewnętrzna w zimie pokazuje non stop poniżej 17C :/

Jeśli znacie stacje która obsłuży mi mój problem proszę o podesłanie linka :)

Pozdrawiam.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Stacja ADE WS 1600 i GreenBlue GB520 black
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudnia, 2016, 18:05:46 »
Z tego co widzę wystarczy Ci 2 pomiary: balkon i pokój dziecka. Problem taki, że jak piszesz można ustawić alarm temperatury minimalnej, ale jak czujników jest 3 to wystarczy przekroczenie na dowolnym z czujników i alarm się uruchomi. Co innego gdyby alarmy dotyczyły czujników zewnętrznego i wewnętrznego. Jednakże wtedy wewnętrzny musiałby być koło dziecka i włączając się budził by je. Pytanie czy 3 czujniki oznacza 3 czujniki temperatury a nie czasem wiatromierz deszczomierz i czujnik temp/hum. Sam nie wiem jak wtedy odczytywana byłaby temperatura.

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja ADE WS 1600 i GreenBlue GB520 black
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudnia, 2016, 23:04:05 »
Wydaje mi się, że jeżeli nie potrzebujesz wyświetlaczy, i wystarczyłyby alarmy na smartfonie/tablecie, to dobrym rozwiązaniem może być zakup stacji/czujników Oregon Scientific Weather+. Więcej o serii Weather+ przeczytasz tutaj Oregon Scientific Weather+ (plus) - stacje pogodowe z Bluetooth i 20 dniową pamięcią.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline basso

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Oregon Scientific BAR310HG
Odp: Stacja ADE WS 1600 i GreenBlue GB520 black
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Grudnia, 2016, 10:14:05 »
Z tego co widzę wystarczy Ci 2 pomiary: balkon i pokój dziecka. Problem taki, że jak piszesz można ustawić alarm temperatury minimalnej, ale jak czujników jest 3 to wystarczy przekroczenie na dowolnym z czujników i alarm się uruchomi. Co innego gdyby alarmy dotyczyły czujników zewnętrznego i wewnętrznego. Jednakże wtedy wewnętrzny musiałby być koło dziecka i włączając się budził by je. Pytanie czy 3 czujniki oznacza 3 czujniki temperatury a nie czasem wiatromierz deszczomierz i czujnik temp/hum. Sam nie wiem jak wtedy odczytywana byłaby temperatura.

Cześć

Mam
Salon: Stacja bazowa
Pokój dziecka: Czujka 1
Balkon: Czujka 2

W Salonie musi stać stacja bazowa i pokazywać też temperaturę. Wieczorem dziecko śpi więc mam podgląd na wszystko w razie w.

Znalazłem takie urządzenie: http://sklep.meteoplus.pl/p/223/1007/stacja-pogody-bezprzewodowa-technoline-ws-6750-z-czujnikiem-zewnetrznym-bezprzewodowe-elektroniczne-stacje-pogody-amatorski-meteo.html

Sprzedający faktycznie podkreślił: "możliwość ustalenia dolnych i górnych alarmów temperatury (dla wszystkich czujników)"
W specyfikacji też czytałem i faktycznie jest ta opcja.

Zatem pewnie problem się rozwiązał... bo nie odpisali mi ze sklepów w sprawie ADE WS 1600 i GreenBlue GB520 black. Pewno nie wiedzą, bo w instrukcji nie ma podkreślone, że dla każdego kanału.