Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Oregon BAR208 czy coś innego  (Przeczytany 17314 razy)

Offline johnu

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Otrzymał podziękowań: 0
Oregon BAR208 czy coś innego
« dnia: 15 Października, 2011, 21:36:53 »
Witam, jestem zainteresowany kupnem właśnie tej stacji Oregon BAR208. Czy ktoś posiada takową? jakieś opinie? a może któraś marki La Crosse?

Może któryś z ekspertów poleciłby mi jakąś inną stację?
Mam zamiar wydać na stację do 200 zł.


Pozdrawiam

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Oregon BAR208 czy coś innego
« dnia: 15 Października, 2011, 21:36:53 »

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Oregon BAR208 czy coś innego
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Października, 2011, 22:33:25 »
Posiadam tego oregona. Osobiście mogę polecić z czystym sumieniem. Wygląda bardzo fajnie, posiada czytelny, duży wyświetlacz. Prognozuje pogodę w taki sam sposób jak stacje oregon, które posiadają funkcje barometru (ta ponoć też posiada czujnik ciśnienia, ale nie wyświetla wartości na ekranie). W tej chwili mam podpięte pod nią 2 czujniki. Można ustawić, aby dane z czujników wyświetlały się naprzemiennie w odstępach 3 sekund. Fajna funkcja, gdy chcesz znać wartości z różnych miejsc. Dla mnie, przy wyborze tej stacji, było podświetlenie. Włącza się je przy pomocy dużego, intuicyjnego przycisku. Co do czujnika zewnętrznego, to pomiar wilgotności wyszedł parokrotnie poza zakres podany przez producenta, pokazując maksymalnie 98% wilgotności (przy 95% wg producenta). Uznaję to jako plus. Czujniki oregon są dobrze skalibrowane, obydwa w tych samych warunkach różnią się od siebie odczytami w granicach 0,1 st. C. Myślę, że to bardzo dobry wynik.

Offline johnu

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Oregon BAR208 czy coś innego
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Października, 2011, 06:18:46 »
Dzięki za opinie, już coś więcej wiem. Powiedz mi jeszcze tylko ile kosztuje mniej więcej dodatkowy czujnik do tej stacji/?


Pozdrawiam

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Oregon BAR208 czy coś innego
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Października, 2011, 10:56:58 »
Dzięki za opinie, już coś więcej wiem. Powiedz mi jeszcze tylko ile kosztuje mniej więcej dodatkowy czujnik do tej stacji/?
Pozdrawiam

http://www.oregonscientific.zibi.pl/czujniki-/61-thgr122nx.html

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Oregon BAR208 czy coś innego
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Października, 2011, 12:43:51 »
Myślę, że ciekawymi stacjami do kupienia w tej cenie mogą być także:
- WS9040 np. La Crosse Technology WS9040 - IT+, ciśnienie (jest recenzja na forum)
- TFA PURE PLUS -  ciśnienie, super cienka, 433MHz
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline johnu

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Oregon BAR208 czy coś innego
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Października, 2011, 21:12:54 »

Offline johnu

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Oregon BAR208 czy coś innego
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Października, 2011, 21:18:36 »
Myślę, że ciekawymi stacjami do kupienia w tej cenie mogą być także:
- WS9040 np. La Crosse Technology WS9040 - IT+, ciśnienie (jest recenzja na forum)
- TFA PURE PLUS -  ciśnienie, super cienka, 433MHz

oglądałem już tego la crosse, ale według opinii psuje się barometr, ogólnie fajna

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Oregon BAR208 czy coś innego
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Października, 2011, 22:09:05 »
Z ciekawych stacji w tej cenie, to może jeszcze TFA Diva Plus - IT+, ciśnienie, temperatura do -39.9ºC. Dodatkowy czujnik 30.3144.IT w Conrad widziałem po ~70zł.
« Ostatnia zmiana: 17 Października, 2011, 22:15:18 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline johnu

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Oregon BAR208 czy coś innego
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Października, 2011, 17:47:02 »
też bardzo ciekawa, podobna do la crosse


ale jak narazie najbardziej podoba mi się własnie la crosse i chyba tą stację zakupię

Offline johnu

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Oregon BAR208 czy coś innego
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Października, 2011, 19:26:26 »
Mam jeszcze takie pytanie, jaka jest różnica między stacjami pogodowymi satelitarnymi a radiowymi?
Jestem laikiem w tych sprawach dlatego pytam.

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Oregon BAR208 czy coś innego
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Października, 2011, 08:22:51 »
Mam jeszcze takie pytanie, jaka jest różnica między stacjami pogodowymi satelitarnymi a radiowymi?
Jestem laikiem w tych sprawach dlatego pytam.

Przede wszystkim pytanie jest źle postawione. Każda stacja jest "radiowa", ponieważ do transmisji danych jest wykorzystywane pasmo radiowe. Używając pojęcia satelitarna, producent ma na myśli to, że dane pogodowe najpierw są przekazywane przy pomocy satelity do specjalnego centrum, w którym są przetwarzane a następnie wysyłane do stacji, przeznaczoną do tego celu siecią radiową. Niestety, w Polsce nie jest możliwa obsługa tej technologii.
« Ostatnia zmiana: 19 Października, 2011, 13:16:36 wysłana przez Serenator »

Offline johnu

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Oregon BAR208 czy coś innego
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Października, 2011, 20:32:18 »
Kupiłem właśnie stację Oregon BAR 208. Mało mogę powiedzieć na razie na jej temat, jeszcze nie doszedłem jak się uruchamia tz. message. Nic się nie pojawia, nie wiem czy trzeba coś konkretnie nacisnąć, nie doczytałem jeszcze. Bardziej interesuje mnie inna sprawa. Przy uruchomieniu pojawiła mi się informacja, że znajdują się dwa czujniki temp. Czy jest możliwe, że ktoś ma podobną nawigację i ja łapię jego czujnik? Temp różni się między tymi czujnikami o 0,3 stopnie C.

pozdrawiam

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Oregon BAR208 czy coś innego
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Października, 2011, 22:16:56 »
Przy uruchomieniu pojawiła mi się informacja, że znajdują się dwa czujniki temp. Czy jest możliwe, że ktoś ma podobną nawigację i ja łapię jego czujnik?
pozdrawiam

Hmm nie ma takiej możliwości, ponieważ gdy wkładasz baterie do czujnika zewnętrznego to on  wysyła specjalny kod do stacji. i nie ma możliwości odebrania innego sygnału, tak to ja rozumiem. ;)

EDIT

Nie doczytałem że Oregon posiada  funkcje do odbierania z trzech czujników zewnętrznych, a wtedy nie potrzebny jest kod.
« Ostatnia zmiana: 27 Października, 2011, 23:21:13 wysłana przez wiatromen »

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Oregon BAR208 czy coś innego
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Października, 2011, 22:23:30 »
Bardzo możliwe, że złapałeś sygnał z innego czujnika. Jeśli tylko tamten jest ustawiony na innym kanale niż twój (czujniki oregona można ustawić na 3 kanałach). Poza tym stacja ma bardzo dobrą czułość. Moja złapała sygnał czujnika BAR 310, który był umieszczony po przeciwnej stronie domu. Sygnał przechodził zatem przez parę grubych, ścian. Jeśli zlokalizujesz, gdzie jest ten drugi, to będziesz miał fajną bazę porównawczą. A jak wspominałem wyżej, widać że czujniki oregona są naprawdę dobrze skalibrowane. Co do owego message, to u mnie jeszcze ani razu nie pojawiła się żadna z ikon.

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Oregon BAR208 czy coś innego
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Października, 2011, 09:58:50 »
[...] jeszcze nie doszedłem jak się uruchamia tz. message. Nic się nie pojawia, nie wiem czy trzeba coś konkretnie nacisnąć, nie doczytałem jeszcze. [...]

Cytat: instrukcja obsługi Oregon BAR 208
The weather warning messages provide indications of
probable circumstances that may arise based on the
weather station’s calculations.

Z ww. cytatu wynika, że informacje pojawiają się samoczynnie w zależności od dokonanej oceny przez stację pogodową. Nic nie wskazuje na to aby trzeba było uruchamiać wyświetlanie tej opcji, jakimś przyciskiem.

[...] Co do owego message, to u mnie jeszcze ani razu nie pojawiła się żadna z ikon.

Stacja prognozuje prawdopodobieństwo wystąpienia wysokiej temperatury, silnego wiatru, sztormu, mgły i gołoledzi.
W lecie były wysokie temperatury, z pewnością wiał też niekiedy mocny wiatr. Mimo to, ikonki się nie pojawiły. Ciekawe, czemu? Być może stacja posiada odgórnie zaprogramowany jakiś próg, względem którego dokonuje oceny. Interesujące jest też w jaki sposób może zostać ocenione prawdopodobieństwo silnego wiatru, skoro stacja nie posiada anemometru?