Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogodowa -zakup  (Przeczytany 7403 razy)

Offline wojtmen

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
Stacja pogodowa -zakup
« dnia: 16 Kwietnia, 2017, 14:51:06 »
Witam wszystkich forumowiczów. Przeglądnąłem trochę forum w poszukiwaniu nowej stacji ale nie mogę się ostatecznie zdecydować więc chciałbym prosić kogoś kto się na tym zna o poradę.

Potrzebuję stacji pogodowej do domu. Moje wymagania nie są duże.
Chciałbym aby miała:

1) wyświetlanie temperatury (wewnątrz, zewnątrz)
2) wartości wilgotności
3) zakres temperatury zewnętrznej dość duży( nie -20)
4) prognozę pogody
5)ciśnienie atmosferyczne( choć nie jest to taki konieczny warunek)

Bardzo ważne, aby stacja była dobrze widoczna i miała w miarę czytelny wyświetlacz. Może posiadać tylko jeden czujnik zewnętrzny.
Chciałbym zmieścić się w kwocie około 200 zł.

Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam. 

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja pogodowa -zakup
« dnia: 16 Kwietnia, 2017, 14:51:06 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogodowa -zakup
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwietnia, 2017, 16:01:38 »
Gorąco polecam stację TFA Square Plus --->  232 zł z dostawą - czyli masz wszystkie swoje warunki spełnione a nawet więcej...   ;)


Square Plus po raz pierwszy_czytaj

Square Plus po raz drugi_czytaj

Square Plus po raz trzeci_czytaj

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja pogodowa -zakup
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Kwietnia, 2017, 18:22:33 »
TFA Square Plus to sprawdzony produkt z dobrymi opiniami, ale może warto "zaryzykować" coś z nowości? Ostatnio pojawiło się sporo nowych stacji pogodowych z kolorowymi wyświetlaczami. Poniżej wymieniłem kilka ciekawszych produktów:

TFA Spring i podobna La Crosse Technology WS6828 (chyba u nas jeszcze niedostępna)
TFA Spring Breeze - kolorowa stacja pogodowa z pomiarem prędkości wiatru
EUROCHRON EFWS S250 - stacja pogody z kolorowym wyświetlaczem
Oregon Scientific PRYSMAchrome - stacja pogodowa z 7 kolorowym wyświetlaczem
Nowe stacje pogodowe EUROCHRON: EFWS S550 i EFWS 5500

Warto zobaczyć też opis kilkunastu ciekawszych stacji pogodowych w różnych cenach:
Pomysł na prezent gwiazdkowy - stacja pogodowa (cz. 2)
Pomysł na prezent gwiazdkowy - stacja pogodowa (cz. 1)
« Ostatnia zmiana: 20 Kwietnia, 2017, 11:43:01 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline wojtmen

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogodowa -zakup
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwietnia, 2017, 16:13:38 »
Dziękuję za rady.
Jeśli chciałbym pójść w coś droższego i bardziej profesjonalnego tak abym mógł analizować wyniki parametrów w internecie to którą bardziej polecacie:

1) https://www.conrad.pl/?websale8=conrad.01-aa&pi=672861&refKey=qfOe1Bb-4
2) https://www.conrad.pl/Stacja-pogodowa-WS-0101,-USB.htm?websale8=conrad.01-aa&pi=672286
????

Jeszcze pytanie odnośnie tak zachwalanej stacji TFA Square Plus. Czy siedząc na kanapie z odległości 3 metrów zobacze co jest wyświetlane? Czy istnieje tylko funkcja podświetlania przyciskiem ?
« Ostatnia zmiana: 20 Kwietnia, 2017, 18:50:47 wysłana przez wojtmen »

Offline ajakubek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 43
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda Kaźmierz
  • Typ stacji: Conrad WS-0101
Odp: Stacja pogodowa -zakup
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwietnia, 2017, 19:46:07 »
Ja mam WS-0101 zakupioną właśnie w Conradzie. Pierwsza po jakimś czasie zaczęła gubić zasięg, zgłosiłem to jako reklamację i bez pytania dostałem nową, zwracając starą w kilka dni. Nowa działa już bez problemów.
Nie wiem czy między WH1080 a WS-0101 jest inna różnica niż ładowarka akumulatorów. Jak założysz baterie litowe to starczają na długo, a ludzie piszą że moduł ładowania akumulatorów się lekko grzeje, przez co zawyża temperaturę.
Co jakiś czas są promocje w Conradzie ja swoją kupiłem z rabatem ok. 50zł. Podświetlenie wyświetlacza w WS-0101 jest białe, tylko kilka sekund po naciśnięciu przycisku. Nóżki są na tyle krótkie, ze musisz podejść do pogodynki, chyba, że ją powiesisz. W zestawie jest program ale tylko na Windowsa, jak chcesz raspberry to instrukcje są na forum co i jak. Link do mojej strony opartej na WS-0101 i Weewx masz w info.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogodowa -zakup
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Kwietnia, 2017, 22:09:24 »
(...) Jeszcze pytanie odnośnie (...) stacji TFA Square Plusare Plus. Czy siedząc na kanapie z odległości 3 metrów zobacze co jest wyświetlane? (...)
Tak

(...)  Czy istnieje tylko funkcja podświetlania przyciskiem ?

Wyświetlacz jest w technologii LCD. Dane stale są wyświetlane - nic nie trzeba przyciskać aby pojawiły się dane. Kontrast - można zmienić przyciskiem na tylnej ścianie stacji.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogodowa -zakup
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Kwietnia, 2017, 22:40:07 »
(...) Jeśli chciałbym pójść w coś droższego i bardziej profesjonalnego tak abym mógł analizować wyniki parametrów w internecie to którą (...)  polecacie: (...)

Te które wybrałeś wymagają dedykowanego PC.

A np WH2600 kupujesz, rozpakowujesz, wieszasz panel zewnętrzny na maszcie lub jakimś wysięgniku, konfigurujesz stację bazową za pomocą załączonego softu IP Tools -Weather Logger  i  stacja wysyła pomiary na portal www.wunderground.com. bez udziału PC - bezpośrednio ze stacji bazowej po kablu do sieci Internetowej.  Wcześniej otrzymujesz ID swojej stacji  od www.wunderground.com. Czujniki komunikują się ze stacją bazową radiowo. Ładowanie panelu zewnętrznego solarnie.  Możliwe kalibrowanie 12-stu mierzonych parametrów...

Stacja wysyła dane z czujnika zewnętrznego na ww portal co 16 sek a z wewnętrznego co 60 sek. To bardzo dobre osiągi. Dane są archiwizowane bez Twojego udziału co 5 min. na ww portalu pogodowym ( w "chmurze") i masz do nich dostęp oraz możesz je eksportować na swój PC.   ;)

Tak będą wyglądały przykładowe Twoje pomiary_grafy a tak tabela pomiarów z WH2600.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia, 2017, 00:24:39 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja pogodowa -zakup
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Kwietnia, 2017, 23:02:46 »
Jeśli chciałbym pójść w coś droższego i bardziej profesjonalnego tak abym mógł analizować wyniki parametrów w internecie to którą bardziej polecacie:

Netatmo może być też niezłym rozwiązaniem, kupisz w podobnej cenie co WH2600 - recenzja stacji pogodowej Netatmo.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline wojtmen

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogodowa -zakup
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwietnia, 2017, 17:20:27 »
Dzięki jeszcze raz za pomoc. W zasadzie zastanawiam się nad dwoma opcjami:

1) wersja tańsza  TFA Square Plus 232 -40 (rabat za newsletter) wychodzi jakieś 192 zł z przesyłką
2) wersja droższa WH 1080 lub WS 0101 odpowiednio po odliczeniu rabatu: 439 lub 380 zł

Moje główne pytanie to która stacja lepsza z tej opcji droższej. Jakie są różnice między 1080 i 0101 i czy warto więcej wydać. Komputer dedykowany to znaczy mogę samoczynnie odczytywać dane na jednym komputerze PC?

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja pogodowa -zakup
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Kwietnia, 2017, 17:39:01 »
A może jakaś stacja współpracująca z systemem MOBILE ALERTS/WeatherHub, np. ostatnia nowość TFA Connect (35.1143.01.IT) - 60 EUR na niemieckim Amazonie. W przyszłości możesz dokupić bramkę WeatherHub i dane będziesz miał w Internecie, dostępne na smartfonie z dowolnego miejsca na świecie. Można później dokupić inne czujniki (nawet 50) np. wiatromierz i deszczomierz.

Jakie są różnice między 1080 i 0101 i czy warto więcej wydać.

Moim zdaniem WS-0101 ma lepszy wyświetlacz, pisałem już gdzieś o tym na forum. Powiem tak, gdybym miał kupować i wybierać tylko z tych dwóch modeli, to wybrałbym WS-0101.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia, 2017, 17:58:03 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogodowa -zakup
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Kwietnia, 2017, 18:47:23 »
A może jakaś stacja współpracująca z systemem(...) MOBILE ALERTS(...)
(...)Moim zdaniem WS-0101 ma lepszy wyświetlacz,(...)

Komponenty systemu MOBILE ALERTS to rozwojowe rozwiązanie. Warto w to "uderzyć" ale trzeba sobie wcześniej przygotować ścieżkę dojścia do celu - no i kaskę  ;)

@wojtmen - jeśli chodzi o rodzinkę stacji WS0101 czyli WH2080--->WH1080--->WH1090  - napisz nam co Cię tak właściwie urzekło w tej WS0101 - będzie łatwiej coś doradzić  ;)

A to czytałeś ?  i...  to  i np... też to oraz... to ?.

(...) Jakie są różnice między 1080 i 0101 i czy warto więcej wydać. (...)

Rozumiem, że przeczytałeś obie instrukcje WS0101 oraz WH1080 i w tabelce wypisałeś sobie różnice ?

« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia, 2017, 19:08:17 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline wojtmen

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogodowa -zakup
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Kwietnia, 2017, 19:54:24 »
Może od początku. Zanim tu trafiłem to chciałem mieć niedrogą stację pogody z fajnym wyraźnym wyświetlaczem pokazującą temperatury, wilgotność, ciśnienie i prognozę pogody. Zacząłem czytać forum i spodobały mi się stacje z wiatromierzem i deszczomierzem oraz wskaźnikiem temperatury odczuwalnej. Co mnie urzekło w WS0101? Przede wszystkim opinie i możliwość analizy danych na komputerze. Nie interesują mnie stacje bez panelu wyświetlającego i z dużą ilością czujników. Nie chce też brnąc w to wszystko finansowo. Fajnie byłoby gdyby taka stacja była mało awaryjna tak aby nie trzeba było wymieniać dość często komponentów. Mój przewidywany budżet to maksymalnie 400 zł.

Jeśli chodzi o wyświetlacz to coś podobnego do tego  http://allegro.pl/stacja-pogody-ecg-ms-007-termometr-zegar-budzik-i6726216549.html?reco_id=96375299-26ba-11e7-bf4c-02dee9b7c959&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product#imglayer

ale chciałbym aby miała więcej danych.

Fajna jest ta stacja http://stacje-pogody.pl/1073_stacja_pogody_tfa_dostmann_spring.html ale troche brakuje mi tu wartości min i max temp i cisnienia, no i cena też dość wysoka bo chyba za kolorowy wyświetlacz. Najbliżej mi chyba w tej chwili do stacji TFA Square Plus.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogodowa -zakup
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Kwietnia, 2017, 20:20:10 »
(...) Fajna jest ta stacja http://stacje-pogody.pl/1073_stacja_pogody_tfa_dostmann_spring.html ale troche brakuje mi tu wartości min i max temp(...)

Min i max temp i wilgotności termohigrometr posiada - patrz od 1min 33s filmu. Natomiat cisnienie pokazywane jest w formie strzałki jako trend wzrostowy-spadkowy-stabilizacja.

(...) Najbliżej mi chyba w tej chwili do stacji TFA Square Plus.

To dobry/udany produkt - potwierdzam jeszcze raz.

Warto dokupić radiator aby czujnik zewnętrzny wiarygodnie wskazywał pomiary oraz aby zabezpieczyć go przed opadami atmosferycznymi. Stacja będzie miała wtedy profesjonalny design.  ;)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogodowa -zakup
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Kwietnia, 2017, 20:51:46 »
(...) Jeśli chodzi o wyświetlacz to coś podobnego do (...) ale chciałbym aby miała więcej danych. (...)

Coś z Twojego obszaru zainteresowań.

Przegląd stacji "kolorowych" oferowanych przez conrad.pl

a w szczególności :

ADE WS 1502 - liczbowe ciśnienie ABS i REL oraz Min/Max temp i wilgotności + kalendarz + fazy moon + DCF77

Eurochron EFWS S250 - liczbowe ciśnienie ABS i REL oraz Min/Max temp i wilgotności + kalendarz + fazy moon


« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia, 2017, 20:56:04 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogodowa -zakup
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Kwietnia, 2017, 21:42:10 »
(...) Komputer dedykowany to znaczy mogę samoczynnie odczytywać dane na jednym komputerze PC?

...dedykowany tzn że musi być stale włączony.

(...) Co mnie urzekło w WS0101? Przede wszystkim opinie i możliwość analizy danych na komputerze. Nie interesują mnie stacje bez panelu wyświetlającego i z dużą ilością czujników. (...)

Stacje pod względem sposobu odczytywania pomierzonych parametrów oraz sposobu wysyłania (lub nie) danych do sieci można podzielić następująco:

1. Stacje z wyświetlaczem - bez udziału PC - bez udziału Internetu ---> pomiary na własnym wyświetlaczu - pomiary nie są archiwizowane - przykład: TFA Square Plus

2. Stacje z wyświetlaczem - z udziałem PC - z udziałem Internetu ---> parametry pomiarowe na wyświetlaczu - PC połączony na stałe poprzez USB ze stacją - na PC oprogramowanie, np Cumulus - własna strona pogodowa udostępniana na portalach pogodowych stąd potrzeba stałego włączenia PC - pomiary archiwizowane w stacji (opcjonalnie na portalu pogodowym)- przykład: WS 0101

3. Stacje bez wyświetlacza - bez udziału PC - z udziałem Internetu ---> stacja bazowa stacji połączona kablem z siecią Internet - pomiary w formie okienek z danymi chwilowymi widoczne na PC - pełna prezentacja tabelaryczna i graficzna oraz archiwizacja danych tylko na portalu pogodowym - na PC panel ustawiania stacji i sieci szerokopasmowej - stacja rejestruje i wysyła dane do sieci bez udziału PC (PC jest jedynym wyświetlaczem) - przykład: WH 2600

4.  Stacje z wyświetlaczem -bez udziału PC - z udziałem Internetu ---> stacja bazowa będąca jednocześnie wyświetlaczem przyjmuje dane od czujników i wysyła je poprzez WiFi do rutera/Internetu - pomiary archiwizowane w stacji oraz wyświetlane tabelarycznie i graficznie na wyświetlaczu - dane pogodowe wysyłane na portal pogodowy i tam prezentowane oraz archiwizowane - PC służy jako dodatkowy wyświetlacz - przykład: HP 1001 lub Davic Vantage Pro.

Podałem tylko te kategorie pomiędzy którymi próbujesz się poruszać w swoich postach powyżej, poszukując właściwej stacji.  ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Kwietnia, 2017, 00:00:38 wysłana przez Rychu_Świbno »