Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: wymiana magnesu czujnika wiatromierza  (Przeczytany 2819 razy)

Offline nicola2000

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: 2measure 270208
wymiana magnesu czujnika wiatromierza
« dnia: 15 Września, 2015, 18:34:38 »
Witam. Taka sytaucja- podczas wymiany łozyska wiatromierza, wyleciał mi magnes z głowicy. Niestety nie wiem w którym momencie wiec raczej słaba nadzieja ze sie znajdzie. Moje pytanie czy mozna to gdzies dokupic, bo jak wstawiłem w to miejsce inny magnesik (obrobiony tak zeby pasował do okrągłego otworu), to niestety ale wiatromierz nie działa. Bede wdzieczny za pomoc. Stacja pogody 2measure 270208

Pozdrawiam

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

wymiana magnesu czujnika wiatromierza
« dnia: 15 Września, 2015, 18:34:38 »

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: wymiana magnesu czujnika wiatromierza
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Września, 2015, 18:46:35 »
Może źle go obrobiłeś - chodzi o strony - magnes ma bieguny. Na pewno jeden z  biegunów musi  być skierowany w stronę kontaktronu - tak mi się przynajmniej wydaje.

Offline nicola2000

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: 2measure 270208
Odp: wymiana magnesu czujnika wiatromierza
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Września, 2015, 21:01:44 »
Fakt ! Jutro spróbuje go wyciągnąć i obrócić. Teoretycznie zmiana magnesu nie powinna mieć znaczenia dla działania kontraktonu. Mam nadzieje ze będzie działać. Narazie dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

Offline nicola2000

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: 2measure 270208
Odp: wymiana magnesu czujnika wiatromierza
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Września, 2015, 14:22:39 »
No i niestety lipa. Próbowałem różnymi biegunami magnesu, szykowałem różnie obrobione magnesy i nie działa. Może do kontraktona musi być magnes o określonej sile pola magnetycznego?

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: wymiana magnesu czujnika wiatromierza
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Września, 2015, 14:36:06 »
... Może do kontraktona musi być magnes o określonej sile pola magnetycznego?
Raczej nie ma to znaczenia - badałem kontaktrony ze sklepu i zawsze działały na różnych magnesach - i to z różnych stron.
Może zepsuty kontaktron? Albo magnesik się rozmagnesował podczas tego obrabiania.

Offline nicola2000

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: 2measure 270208
Odp: wymiana magnesu czujnika wiatromierza
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Września, 2015, 15:15:34 »
Magnesik sprawdziłem, i "przykleja" sie do metalu po obrobieniu, wiec działa. Wyczytałem że w kontraktonie ważny jest kierunek pola magnetycznego. Może coś się knoci jak magnesik obrabiam (obskubuje a potem szlifuje).... Rozkręcę cały wiatromierz i sprawdzę czy działa kontrakton.

Offline nicola2000

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: 2measure 270208
Odp: wymiana magnesu czujnika wiatromierza
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Września, 2015, 21:05:22 »
A wiec jest tak. Dobra wiadomość -znalazłem oryginalny magnesik(  był "przyklejony" do nożyka którym go wyciągałem - znalazłem go przypadkowo:)))) i wszystko elegancko działa. Zla jest taka, że jednak miałem rację z siłą pola magnetycznego- jego siła ma znaczenie odnośnie działania kontraktonu. Magnesy które obrabiałem była kilkakrotnie słabsze od oryginalnego. Sprawdziłem to dopiero po odnalezieniu oryginału. W każdym bądz razie dzieki za pomoc. Pozdrawiam