Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Własna baza danych pogodowych  (Przeczytany 4016 razy)

Offline karasek38

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 5
    • Moja stacja :)
  • Typ stacji: WS-9040 it+, Conrad HP1001
Własna baza danych pogodowych
« dnia: 26 Marca, 2013, 16:47:46 »
Witam posiadam stację WS9040, a jak wiadomo nie ma ona możliwości archiwizacji danych na komputerze. Stąd moje pytanie. Czy jest jakiś program podobny do cumulusa, z tym że zamiast ze stacji dane są wprowadzane ręcznie? Obecnie prowadzę zapis do pliku w excelu. Staram się w miarę możliwości zapisywać trzy pomiary codziennie o tej samej godzinie, po za tym temp min i max, wilgotność, ciśnienie itp. Prowadzę też pomiary opadów, więc po za danymi dotyczącymi wiatru zapisuje to co normalna stacja z usb :)
Nie jest to konieczne, ale ciekawi mnie czy jest coś takiego możliwe. Pozdrawiam

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Własna baza danych pogodowych
« dnia: 26 Marca, 2013, 16:47:46 »

Offline LukaszH

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Otrzymał podziękowań: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w Łukowie
  • Typ stacji: Netatmo - Inteligentna Stacja Pogodowa
Odp: Własna baza danych pogodowych
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Marca, 2013, 10:02:09 »
Nie wiem czy nie dałoby radę zrobić eksportu z Excela np do pliku csv albo txt i wrzucić np do EasyWeather albo nawet Cumulusa
Trzeba może pokombinować, zobaczyć jak wygląda plik i może by coś z tego wyszło, wtedy byłyby dostępne wykresy, dane min max etc.
To taka myśl na szybko, nie sprawdzałem tego, więc to jedynie tylko pomysł

EDIT:
Może wtedy dodatkowo Cumulus Toolbox, który ma możliwość edycji danych
« Ostatnia zmiana: 29 Marca, 2013, 10:03:41 wysłana przez LukaszH »

Offline karasek38

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 5
    • Moja stacja :)
  • Typ stacji: WS-9040 it+, Conrad HP1001
Odp: Własna baza danych pogodowych
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Marca, 2013, 11:26:36 »
No właśnie, jedyne co mi przychodzi na myśl to edycja pliku z już wstawionymi danymi ze stacji. Z tego co rozumiem, że po otwarciu w notatniku wyraźnie widać gdzie jest na przykład temperatura minimalna z tego i tego dnia.
Ściągnę sobie cumulusa i easyweather i sobie popatrzę czy uda mi się coś z tym zrobić.
Bardzo by mi pomogło jakby ktoś wrzucił przykładowy plik np z jednego miesiąca. Wtedy może i eksport do takiego pliku z excela udałoby się wykombinować :)

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Własna baza danych pogodowych
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Marca, 2013, 20:22:10 »
Bardzo by mi pomogło jakby ktoś wrzucił przykładowy plik np z jednego miesiąca. Wtedy może i eksport do takiego pliku z excela udałoby się wykombinować :)

Trzymaj

http://www.wrzucaj.org/947534 zwykły txt

http://www.wrzucaj.org/776585  exel
« Ostatnia zmiana: 30 Marca, 2013, 20:25:05 wysłana przez wiatromen »