Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Czy warto inwestować w Oregon Scientific RAR501?  (Przeczytany 1703 razy)

Offline marcello

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: jeszcze nie mam
Czy warto inwestować w Oregon Scientific RAR501?
« dnia: 02 Stycznia, 2014, 16:03:56 »
Drodzy mam prośbę o poradę.
Od dłuższego czasu usiłuję zakupić stację pogodową do mojego 75m2 mieszkania (3 pokoje). Jednym z kilku powodów zakupu jest to że potrzebuję jej ze względu na to że w mieszkaniu mam dużo drewna a szczególnie mam tu na myśli drewniany parkiet który rozsycha się w okresie grzewczym. Z tego względu muszę kontrolować temp. pomieszczeń oraz wilgotność powietrza poprzez używanie nawilżacza.
Do tego potrzebuję urządzenia które będzie kontrolowało te dwa parametry. Zależy mi aby stacja pogody dokonywała odczytów dokładnych. Trafiłem na Oregon Scientific RAR501. W pierwszym momencie uznałem że „to jest to”. Firma specjalistyczna no a urządzenie pozwoli mi na kontrolę poszczególnych pomieszczeń. Z drugiej strony zacząłem się zastanawiać czy jest sens na 75m2 rozstawiać aż 3 czujniki. Czy to nie okaże się tak ze wskazania np. temp. będą różniły się nieznacznie w poszczególnych pomieszczeniach? Jakie jest Wasze zdanie? Może lepiej kupić coś tańszego i prostszego a efekt będzie ten sam? Jak np. Eurochron EFWS 900 S. Czy w ogóle można porównywać OS z Eurochronem?

Oczywiście zależy mi również na odczycie temp. i ciśnienia na zewnątrz. :) mieszkania.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Czy warto inwestować w Oregon Scientific RAR501?
« dnia: 02 Stycznia, 2014, 16:03:56 »