Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: "Mówiący" termometr dla starszej osoby  (Przeczytany 2620 razy)

Offline azlocien

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: brak
"Mówiący" termometr dla starszej osoby
« dnia: 03 Września, 2013, 11:08:34 »
Witam, szukam dobrego termometru z funkcją zegara oraz opcją mówiącą. Moja matka ma powikłania cukrzycowe i nie dowidzi. Najlepiej byłoby, gdyby opcja mówiąca dotyczyła również zegara. Póki co wyszukałem coś takiego http://alegratka.pl/ogloszenie/mowiacy-termometr-zewnetrzno-wewnetrzny-13014635.html?h=a7d7ef07e647eb80 Czy warto to kupić? Na ile taki termometr pokazuje rzeczywistą temperaturę? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

"Mówiący" termometr dla starszej osoby
« dnia: 03 Września, 2013, 11:08:34 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: "Mówiący" termometr dla starszej osoby
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Września, 2013, 11:46:34 »
[...] Czy warto to kupić? Na ile taki termometr pokazuje rzeczywistą temperaturę? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Czy warto kupić? Prawdę powiedziawszy, to trudno jednoznacznie na takie pytanie odpowiedzieć. Urządzenie wyposażone jest w syntezator mowy, idealnie więc nadaje się dla osób niedowidzących. Ze specyfikacji technicznej wynika, że dokładność pomiaru temperatury powinna wynosić ± 1oC, a więc zupełnie dobrze. Trudno ocenić, czy będzie tak w istocie. O wielu sprawach przekonać się można dopiero w trakcie użytkowania. Jeśli więc urządzenie takie jest Twojej mamie niezbędne, to myślę, że można zaryzykować zakup a w razie niezadowolenia towar mamy zawsze prawo reklamować.