Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: La Crosse WS7394 awaria  (Przeczytany 5698 razy)

Offline jgx

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
La Crosse WS7394 awaria
« dnia: 02 Lipca, 2012, 12:46:40 »
witam
ostatnio przy zmianie baterii (noc po powrocie z grila :) ) włożyłem odwrotnie baterie (+-) i tak zostawiłem - od tamtej pory zero reakcji :( - czy orientujecie się jaki element mógl paść i co trzeba by wymienić? Podobno mogło paść zabezpieczenie na taką ewentualność. Załaczam fotki środka stacji http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/91d045c749d8d1ca.html[/l

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a25c445dedbd5bf0.html
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 02 Lipca, 2012, 12:54:30 wysłana przez jgx »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

La Crosse WS7394 awaria
« dnia: 02 Lipca, 2012, 12:46:40 »

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: La Crosse WS7394 awaria
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipca, 2012, 14:33:21 »
możesz sprawdzić te rezystory smd najbliżej + i -, ale jak dla mnie poszło napięcie bezpośrednio do układu (pod tą czarną żywicą) i nic tu nie poradzisz...  dlatego tak często piszą o właściwej polaryzacji....

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: La Crosse WS7394 awaria
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lipca, 2012, 07:49:58 »
Tak, najprawdopodobniej uległ uszkodzeniu jakiś element. Większość urządzeń posiada zabezpieczenia przed taką ewentualnością. Jeśli ktoś jest elektronikiem lub ma znajomego, może pokusić się o wmontowanie do układu takiego zabezpieczenia  :)  Poniżej link do artykułu omawiającego ten problem:

http://elportal.pl/pdf/w08_01/38_02.pdf

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: La Crosse WS7394 awaria
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipca, 2012, 08:43:06 »
teoretycznie wystarczyła by dioda zenera ale woleli zaoszczędzić i dopisać przypomnienie o polaryzacji...

Offline jgx

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: La Crosse WS7394 awaria
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lipca, 2012, 11:03:59 »
Witam
no niestety - dziś diagnoza elektronika - procesor czyli śmietnik  :( Nie raz potykałem się ze żle wsadzonymi bateriami i nigdy nic się nie działo, szkoda że dostałem nauczke akurat na stacji na ktorej mi zależało no i tanie to to nie jest za bardzo, swoją drogą niezłe dziadostwo ta firma że w takim urządzenie nie zrobili zabezpieczenia za 1 euro albo i mniej - skąd ta badziewna firma się wywodzi, z`hin? A ja myślałem że w chinach tylko robią a myśle techniczna to niemiecka jest. No cóż szkoda musze się rozejrzeć za czymś niedrogim
pozdro 4all

Offline radio

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Motocyklista-krótkofalowiec a teraz meteorolog :-)
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro2 Plus Aktiv Agro + Davis Vantage Vue
Odp: La Crosse WS7394 awaria
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lipca, 2012, 20:07:53 »
Niestety Chińczycy nie robią zabezpieczeń przed złą polaryzacją zasilania lecz każdy może wykonać je samemu wstawiając diodę, modyfikacja prosta i jakże skuteczna lub........  musimy pamiętać o prawidłowym zamontowaniu baterii.
Pozdrawiam
Mariusz