Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Zawieszanie się nadajnika przy niskich i wysokich temperaturach -WH-1090(02 047)  (Przeczytany 3035 razy)

Offline shogun33

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WH-1090 (02 047)
Witam,
Problem z moją stacją jest taki, że przy temperaturze -16st.C przestaje działać nadajnik zewnętrzny. Nie widać błysku co jakiś czas czerwonej diody w nadajniku. Reset nadajnika pomaga na kilka minut. Podobnie rzecz się ma latem gdy temperatura wzrasta powyżej 35st.C. Wydaje mi się, że problem istniał od początku. W zeszłym roku miałem podobny problem, ale temperatury nie malały aż tak często jak w tym roku. Wymieniłem baterie na nowe litowe do -40st.C ale nic nie pomogło. Ma ktoś jakieś sugestie?
Pozdrawiam w 2017

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych


Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
(...)  Wymieniłem baterie na nowe litowe do -40st.C ale nic nie pomogło. Ma ktoś jakieś sugestie?(...)

... podaj nam dokładnie jaki typ ogniw wyjąłeś i jakie włożyłeś - parametry - aku czy zwykłe ogniwo, napięcie, jeżeli aku to jaka pojemność itp. - mile widziane fotki obu tych ogniw  ;)

... WH1090 nie ma funkcji ładowania solarnego ?
« Ostatnia zmiana: 09 Stycznia, 2017, 17:44:05 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Mam pytanie.

Co to za czujnik WH7 - tzn który z elementów stacji WH1090 nosi taką nazwę ?

Taki zapis znalazłem w specyfikacji tej stacji na stronie producenta Fine Offset drugi wiersz od dołu:

Cytuj
9) Power consumption: a) Receiver: 3 x AA alkaline batteries (not included) b) Sensor WH7: 2 x AA alkaline batteries (not included)

Można prosić o zwrotne info ?   ;)

Offline shogun33

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WH-1090 (02 047)
Wyjęte ogniwa to Pairdeer Alcaline, po wyjęciu napięcie 1,583V, w lecie były w nim Lexman.
Obecnie Warta Lithium napięcie 1,716V. Wszytko to baterie nie akumulatory.
Moje WH1090 jest z 2011 roku (zakup Thermo Center / Abatronic) i nie ma funkcji ładowania solarnego, nowe mają.  W instrukcji u mnie nie ma wzmianki o sensorze WH7.
Zasilanie nadajnika 2xAA.

Offline shogun33

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WH-1090 (02 047)
Wymieniłem jeszcze raz baterie z Warty na Energizer Ultimate Lithium i to samo. Teraz przyjdą cieplejsze dni więc stacja będzie działać. Ale widzę, ze nie ma pomysłów.
Znalazłem w chinach na aliexpess nadajniki do tej stacji w dobrej cenie, ale są jedynie na 433MHz a ja mam stacje na 868MHz. Czy można przerobić nadajnik z 433 na 868?

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
(...)  widzę, ze nie ma pomysłów.(...)

... szukałem przyczyny w samym zasilaniu - ale widać parametry ogniw są ok... przynajmniej zaraz po ich wymianie ... a czujnik nie pracuje ...

Offline shogun33

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WH-1090 (02 047)
Czy ktoś posiada schemat nadajnika 868MHz i/lub 433MHz?