Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Właściwa godzina zachodu słońca  (Przeczytany 4635 razy)

Offline rybazmarsa

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Właściwa godzina zachodu słońca
« dnia: 25 Lipca, 2014, 10:50:58 »
Witam. Ostatnio będąc na morzem zauważyłem, że prognozy dotyczące godziny zachodu słońca mają się nijak do faktycznej godziny. W telewizji/internecie/kalendarzach były to godziny mniej więcej od 20.40-20.45. Ja natomiast o 21.20 cieszyłem się widokiem zachodzącego słońca. I tak przez tydzień! Czy ktoś może mi napisać, dla jakiego punktu w Polsce (Europie?) podawana jest godzina zachodu Słońca?

Rozumiem, że dla różnych państw/miast ten zachód różni się godzinowo. Ale jeżeli zachód jest podawany dla Warszawy o 20.40, a zaledwie kilkaset km dalej (300) następuje on 40 minut później, to to chyba jest zbyt dużo rozbieżność, prawda? Prosiłbym, aby ktoś mnie uświadomił w tym temacie, bo jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe;/

Druga sprawa, czy jest miejsce nad polskim morzem (w sensie miasto), z którego można zobaczyć wschód słońca? Pozdrawiam

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Właściwa godzina zachodu słońca
« dnia: 25 Lipca, 2014, 10:50:58 »

Offline ShamY

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • www.pogodakrotoszyn.pl
    • Pogoda Krotoszyn.pl
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 + czujniki Ecowitt
Odp: Właściwa godzina zachodu słońca
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lipca, 2014, 11:24:33 »
Tak jest już ułożony ten świat. Wschody w gazecie, internecie itd. są podawane albo dla Warszawy, albo dla granicy Polski - wschodniej jeśli wschód, zachodniej jeśli zachód - dokładnie nie wiem, ale któreś z tych dwóch. I tak 40 minut później niż na granicy/we Warszawie to czas absolutnie normalny.
Aktualne godziny wschodu i zachodu słońca, dla danego punktu można sprawdzić na tej stronie: http://calendar.zoznam.sk/sunset-pl.php

Offline rybazmarsa

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Właściwa godzina zachodu słońca
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lipca, 2014, 12:34:20 »
dzięki Ci bardzo:) takiej odpowiedzi oczekiwałem. Pozdrawiam

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Właściwa godzina zachodu słońca
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lipca, 2014, 10:42:30 »
Na forum są posty dotyczące poruszanej przez Ciebie kwestii. Na przykład:

http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1774.0
albo
http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=50.msg2578#msg2578
http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=50.msg5188#msg5188
Korzystając z podanych tam linków można sprawdzić o której godzinie nastąpi wschód czy zachód słońca w danej miejscowości.
Jedno co trzeba zrobić, to skorzystać z forum oraz znaleźć i wykorzystać zawarte tu informacje  :)
« Ostatnia zmiana: 26 Lipca, 2014, 10:45:39 wysłana przez Serenator »

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Odp: Właściwa godzina zachodu słońca
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lipca, 2014, 08:41:35 »
Druga sprawa, czy jest miejsce nad polskim morzem (w sensie miasto), z którego można zobaczyć wschód słońca? Pozdrawiam
W Gdyni z "Kamiennej Góry (wzniesienie w centrum miasta) jest wspaniały widok właśnie na wschód. Przez kilka lat robiłem z tego miejsca wspaniałe (dla mnie) fotki właśnie wschodu słońca.
Nie jestem do końca pewien czy na budynku "Sea Tower" w Gdyni jest ogólnodostępne miejsce widokowe ale jeśli tak to stamtąd będzie jeszcze lepiej widać wschody słońca.
Pozdrawiam,
Piotr
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.