Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Roczne zestawienie danych  (Przeczytany 2504 razy)

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Roczne zestawienie danych
« dnia: 17 Lutego, 2014, 16:12:58 »
Sprawa tabelarycznego konfigurowalnego zestawienia danych generowanego na bazie plików tworzonych przez Cumulusa była już na tym forum opisana w wątku "NOAA setup w Cumulusie": http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1413.msg10670#msg10670 .
Jakiś czas temu "temat" ponownie (ponownie ponieważ były już tam wcześniej wątki na ten temat) pojawił się na forum Sandaysoft: http://sandaysoft.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=11397&start=195 .
Zestawienie jest łatwo konfigurowalne, jest również po polsku, i korzysta z pliku "dayfile.txt" (musi on być raz na dobę przesyłany na serwer).
Wynik działania można zobaczyć na mojej stronie: http://www.pogoda-niesiolowice.kaszuby.pl/basic.php .
Ze względu na moją indolencję w zakresie programowania w PHP nie udało mi się jeszcze zintegrować go z używanym przeze mnie szablonem "Weather Eden" z Weather by You i dlatego na górze strony jest odnośnik powrotu do mojej "szablonowej" strony (głównie chodzi o problem wyboru języka) ale dla tych co używają szablonu "Saratogi" nie będzie to problemem (program jest niejako zintegrowany pod względem językowym z tym szablonem.
Dla tych, którym wystarczy tylko "rodzima" wersja językowa zastosowanie programu nie powinno stanowić żadnego problemu.
Twórca jest otwarty na sugestie użytkowników i program jest aktywnie poprawiany i uzupełniany.
Pozdrawiam
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Roczne zestawienie danych
« dnia: 17 Lutego, 2014, 16:12:58 »

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Roczne zestawienie danych
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lutego, 2014, 21:43:20 »
Dzięki pernaczy za cynk. Tabele mi się podobają i chyba zastąpię nimi obecną.

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Odp: Roczne zestawienie danych
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lutego, 2014, 18:32:41 »
Ukazała się wersja 2-0 tabeli.
Zasadniczą zmianą jest dodatkowa opcja wyboru: albo wybór parametru PRZYCISKAMI albo wybór parametru z ROZWIJANEGO MENU.
Nie ma też opcji wyboru ilości przycisków w linii. Przyciski dopasowują się do tekstu w nich zawartego.
NIE MOŻNA "mieszać" plików starej wersji z nowymi. Trzeba wymienić cały komplet plików.
Pozdrawiam,
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.