Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Bateria CR123 w stacji Davis  (Przeczytany 11234 razy)

Offline seba

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Stacja DAVIS + loger IP , detektor blitzortung
  • Typ stacji: 6153EU
Bateria CR123 w stacji Davis
« dnia: 30 Sierpnia, 2012, 12:55:19 »
Mam pytanie do wlaścicieli stacji davis vontage pro2 czy wymieniali już ta bateryjkę ?? jeśłi tak to po jakim czasie ?? w teorii jest adnotacja, że po 8 miesiącach, a jak to wygląda w praktyce.I jaka kupić bo na rynku pokazały się różne odmiany  123 A i 123 DL .Pozdrawiam 8)

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Bateria CR123 w stacji Davis
« dnia: 30 Sierpnia, 2012, 12:55:19 »

Offline Biedny Miś

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 67
  • Otrzymał podziękowań: 6
    • www.bestpalm.pl
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 6163, Davis Vantage vue
Odp: Bateria CR123 w stacji Davis
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Sierpnia, 2012, 09:00:02 »
Mam Davisa od 2 lat, ale żadnej baterii jeszcze nie wymieniałem. Wszystko działa bez zarzutu.

Offline agrovative

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 39
  • Otrzymał podziękowań: 5
  • Typ stacji: DAVIS Vantage Pro2 Plus
Odp: Bateria CR123 w stacji Davis
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Października, 2012, 17:49:25 »
Oryginalna bateria jaką daje Davis to Duracell CR123. Baterie CR123 można najłatwiej dostać w sklepach fotograficznych ponieważ jest to bateria najczęściej wykorzystywana w aparatach fotograficznych.

Offline seba

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Stacja DAVIS + loger IP , detektor blitzortung
  • Typ stacji: 6153EU
Odp: Bateria CR123 w stacji Davis
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Października, 2012, 19:39:36 »
Dzięki Marcin  już w nią się zaopatrzyłem  .Też kupiłem duracela  tak jak było oryginalnie .Bateria jest ważna do 2021 roku .:) Pozdrawiam

Offline Marcin D.

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drawsko Pomorskie
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Ws 3600 oraz wiele mniejszych :)
Odp: Bateria CR123 w stacji Davis
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Listopada, 2012, 02:06:16 »
Stacja już działa 23 miesiące na jednej baterii. Jestem pod wrażeniem. Za miesiąc mój Davis będzie miał dwa lata za sobą.

Offline seba

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Stacja DAVIS + loger IP , detektor blitzortung
  • Typ stacji: 6153EU
Odp: Bateria CR123 w stacji Davis
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Listopada, 2012, 11:41:56 »
No ja tez jeszcze nie wymieniłem tylko w razie czego zaopatrzyłem się w nową. 8)
Dobrze ze mieliśmy dużo słonecznych dni  to tez dużo robi dzięki panelom słonecznym .
A tak apropo paneli  jest możliwość podobno  w firmie ecoclima to robią aby stacja Davis zasilana była tylko z panela  słonecznego większej mocy  .Ale z tym właścicielem co ma ta firmę bardzo ciężko się gada. Mało rozmowny  i brak konkretów ..A z drugiej strony raz na 2 lata jak będę wymieniał tez wcale nie jest źle tym bardziej że nie pracuję przy pełnym obciążeniu   
Pozdrawiam S

Offline agrovative

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 39
  • Otrzymał podziękowań: 5
  • Typ stacji: DAVIS Vantage Pro2 Plus
Odp: Bateria CR123 w stacji Davis
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Listopada, 2012, 08:27:47 »
Nie ma co się stresować wymianą baterii ponieważ zanim będzie to konieczne na konsoli pojawi się napis LOW ISS BATTERIES. Poza tym kombinacje z zasilaniem nieoryginalnym panelem słonecznym mogą się źle skończyć ponieważ elektronika VP2 jest dostosowana właśnie do takiego jak w niej jest panela słonecznego aby móc sobie dowolnie zamieniać panele słoneczne. Rezygnacja ze wsparcia zasilania bateryjnego może tylko spowodować braki w transmisji danych. 2 lata to są zalecenia producenta. Bywa że baterię wymienia się o wiele rzadziej.

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Bateria CR123 w stacji Davis
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Listopada, 2013, 17:06:25 »
Kurczę  :( Wczoraj pojawił się na mojej stacji komunikat LOW BATTERY TRANSMITTER 1. Stacja pracuje od kwietnia tego roku na oryginalnej baterii Duracell Ultra. 7 m-cy to trochę mało, zważywszy, że lato było bardzo słoneczne. Miałem nadzieję, że to może był problem z nagłym spadkiem napięcia (wtedy też podobno pojawia się ten komunikat), który miałby zniknąć po północy. Jednak nie zniknął i dziś rano wciąż pokazywał się na ekranie. Obecnie stację mam na biurku i testuję. Bateria ma napięcie 2,8V, a podobno nowy firmware stacji (mam wgrany 3.0) miał sprawić, że ww. komunikat pojawi się dopiero przy wartości 2,0V. Myślałem też, że to wina solara, ale ten ładuje kondensator (przy naświetlaniu żarówką 40W naładował do 2,2V). Ten z kolei, przy braku światła, pomału się rozładowuje. Więc zasadniczo wszystko działa. Może restart ISS pomoże? Nie wiem. Miałem nadzieję, że bateria wytrzyma te 1,5 roku. Narazie plusem zdjęcia stacji z masztu jest to, że usunę gniazda pająków (sztuk 4), które wlazły nawet do środka ;)

Offline seba

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Stacja DAVIS + loger IP , detektor blitzortung
  • Typ stacji: 6153EU
Odp: Bateria CR123 w stacji Davis
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Listopada, 2013, 22:48:01 »
Cześć producent co prawda przewiduje po 8 miesiącach wymianę ale bez przesady  .pytałem się innych użytkowników ponad 2 lata powinno trzymać U mnie leci 2 pełne lata i 5 miesięcy i jeszcze nie wymieniałem . ale chyba w grudniu już wymienię
Najlepiej kupować z datą  ważności do 2021 roku ;)

Offline agrovative

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 39
  • Otrzymał podziękowań: 5
  • Typ stacji: DAVIS Vantage Pro2 Plus
Odp: Bateria CR123 w stacji Davis
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Listopada, 2013, 23:47:29 »
Nie ma sensu wymieniać baterii jeśli nie pojawi się napis LOW BATTERY. Jeśli się nawet napis pojawi to i tak mamy jeszcze sporo czasu na wymianę.

A tak przy okazji to napisane jest że stacja może pracować do 8 miesięcy na baterii o ile odłączony jest panel słoneczny a nie że należy wymieniać baterię po 8 miesiącach. Bateria służy jedynie do wspomagania zasilania podczas długich nocy i pochmurnych dni kiedy panel słoneczny nie jest w stanie naładować superkondensatora.

Offline Marcin D.

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drawsko Pomorskie
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Ws 3600 oraz wiele mniejszych :)
Odp: Bateria CR123 w stacji Davis
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Listopada, 2013, 13:34:00 »
35 miesięcy na jednej baterii.  :)
Szkoda, że czujnik temp hum nie jest taki żywotny jak bateria. We mgle pokazuje mi max 94%. Jak był nowy to 99% wyświetlał.

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Bateria CR123 w stacji Davis
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Listopada, 2013, 13:59:58 »
Cytuj
35 miesięcy na jednej baterii.

Nie dobijaj :)

Z tego, co zdołałem do chwili obecnej przeczytać wynika, że problem baterii dotyczy głównie stacji Vue. Naprawić sytuację miał upgrade oprogramowania konsoli do wersji 3.0. U mnie to, jakimś cudem, nie zadziałało. Stacja "stwierdziła", że przy napięciu 2,8V (oryginalna ma 3,0V) bateria jest rozładowana. Choć realnie, powinna pracować, aż do spadku napięcia 2,0V, tak jak to ma niby mieć miejsce w poprawionym firmware. Mam nadzieję, że nowa bateria przetrwa tę zimę. Szkoda, że ISS nie wysyła danych o napięciu w baterii.

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Bateria CR123 w stacji Davis
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Listopada, 2013, 14:42:12 »
Tak jak napisał agrovative, Davis podaje, że bateria powinna starczyć na minimum 8 miesięcy. Ale czy starczy na 2 lata czy więcej, to wszystko zależy od ilości słońca docierającego do ogniwa słonecznego. Jak brak wystarczającej ilości słońca, to energia jest pobierana z baterii. Ale nawet jak jest wystarczająca ilość słońca, to panel słoneczny może być np. silnie zabrudzony i też nie produkować wystarczającej ilości energii.
« Ostatnia zmiana: 16 Listopada, 2013, 17:27:35 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl